معرفی امام جمعه جدید هرات

معرفی امام جمعه جدید هرات


معرفی امام جمعه جدید هرات

در اين مراسم ابتدا سيد ناصر امامي فرماندار ضمن عرض خير مقدم به حجت الاسلام صدوقي و ساير مهمانان تصريح كرد شهرستان خاتم حدو فاصل بين استانهاي فارس ، كرمان و يزد واقع گرديده و فرهنگ مردم اين منطقه نيز آميزه اي از فرهنگ اين سه استان مي باشد كه در اين زمينه مي بايست توجه ويژه اي گردد و مردم اين منطقه ، مردمي متدين ، زحمتكش و دلسوز به نظام و اسلام مي باشند و اهداء 114 شهيد گوياي اين واقعيت مي باشد خوشبختانه بعد از انقلاب در حوزه هاي مختلف از جمله ، حوزه هاي عمراني ، توسعه راهها ، توسعه كشاورزي و ... اقدامات بسيار خوبي انجام شده اما متاسفانه در قياس با ساير شهرستانها از محروميت بالايي برخوردار مي باشد در حوزه صنعت هنوز هيچ اقدامي انجام شده كه اخيرا" كلنگ چند كارخانه صنعتي زده شده كه بدليل اعطاي تسهيلات از طرف بانكها با مشكل مواجه مي باشيم و در حال پي گيري هستيم و به نتايج خوبي رسيده ايم در بحث گاز رساني هنوز اين شهرستان از اين نعمت خدادادي برخوردار نيست ، سيلوي گندم كه يكي از ضروريات به حق اين منطقه مي باشد هنوز موجود نيست در بخش مروست استقلال ادارات را از طرف مردم تقاضا داريم كه البته استاندار محترم توجه ويژه اي به اين شهرستان و مناطق محروم دارند و بنده نيز در خصوص مسائل مذكور پي گيري هايي نموده ام كه مي طلبد حضرتعالي نيز دستورات لازم را صادرنمايند بحث برگزاري كنگره شهداء در شهرستان را دارم كه قرار بود در ارديبهشت ماه برگزار شد كه بدليل مسئله انتخابات و ... به تعويق افتادو انشاءا... برگزار خواهد شد .

در ادامه حجت الاسلام والمسلمين صدوقي نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه يزد ، با تبريك فرا رسيدن ماه مبارك رجب و ميلاد مسعود و پربركت 5 اختر تابناك امامت و ولايت و عرض تسليت شهادت حضرت هادي (ع) و شهادت آيت ا... دكتر بهشتي و 72 تن از ياران ايشان تصريح كرد سفر ما به اين شهرستان در رابطه با تقدير و تشكر از امام جمعه سابق شهر هرات و معرفي امام جمعه جديد مي باشد بديهي است كه امام جماعت جايگاه بسيار مهمي است و امام جمعه قطعا" بايد يك چتر مسئوليتي داشته باشد و همه ارادتمندان به اين نظام را به گونه اي تحمل كند و زير چتر حمايت خود قرار دهد بديهي است كه همكاري ، همفكري روحانيون عزيز منطقه با مسئولين عزيز ، فرماندار محترم و سايرعزيزان و اعضاي شوراي اداري نياز به يك تعامل ، همفكري و راهنمايي خواهد داشت و من تقدير و تشكر خود را از حاج آقا دانشي دارم در اين مدتي كه اين مسئوليت خطير را داشتند حضور خوبي در منطقه داشتند و نسبت به همه مسائل اشراف خاصي داشتند در مسائل اجرايي نيز دخالتهاي خاصي داشتند بخصوص در ارتباط با مردم و خانواده هاي شهداء كه بعضي از خانواده هاي شهداء در اين جمع هستند كه اين توفيقي است براي ما كه اصولا" توجه به خانواده هاي شهيد و دعاي اين خانواده ها مي تواند كمكي براي ما باشد و خدمت به اين خانواده ها توفيقي براي هر مسئول است و مهمترين خدمت پاسداري از خون شهداست . جناب دانشي ارتباطات فرهنگي خوبي داشتند به عنوان رئيس شوراي فرهنگ عمومي خدمات ارزشمند و جلسات منظمي داشتند و گزارشاتي كه به اينجانب داده شده كسي كه بيشترين جلسات را تشكيل داده و مصوبات خوبي داشته شوراي شهرستان خاتم بوده است و حتي از مركز استان هم اين جلسات بيشتر بوده و اين زحمات باعث علايق مردم به ايشان بود و شوراي سياستگذاري از ايشان خواسته كه در شهرستان بم باشد و انشاءا...توفيقي باشد كه ما در بم هم سراغي از ايشان بگيريم و اين باعث قطع رابطه نباشد خوشحال هستم كه حاج آقا فاطمي از سوي شوراي سياستگذاري به عنوان امام جمعه هرات مسئوليت به ايشان داده شد و تاكيد دارم به ايشان كه توجه به مسئله فرهنگ و بالا بردن بينش ديني مردم را داشته باشند چون هرچه انسان بتواند آشنايي با معارف داشته باشد قطعا" جامعه ما جامعه اي پيشرو خواهد بود و انشاءا...كه در اين زمينه موفق و مويد باشند بخصوص با تشكيلات فرهنگي ، اداره ارشاد ، ارتباط با جوانان و ... كه تحمل زيادي را مي طلبد .

در رابطه با اين منطقه جناب آقاي امامي گزارشاتي دادند من هم در خصوص اين شهرستان پي گيري هايي داشتم و سفرهاي زيادي را داشته ام از جنگل باغ شادي ، مهمان نوازي مردم و مناطق مختلف و مقايسه اي كه مي كنم طول مدت انقلاب در اين شهرستان و در طول اين سه دهه واقعا" رشد خوبي داشته ولي قطعا" آن رشدي كه در شان مردم اينجاست انجام نشده و به مردم سختكوش بخصوص در زمينه كشاورزي و آب بايد توجه ويژه اي شود اميدواريم با اجرايي شدن مصوبات و اجرايي شدن دو سد هرات و مروست بتوانيم شاهد رشد در اين زمينه ها باشيم گسترش فرهنگ آبياري تحت فشار ، قطره اي و ... به گونه اي شود كه انشاءا... زمين بيشتري زير كشت برود و برداشت بيشتر محصول را داشته باشيم بخش صنعت بسيار ضعيف است و قطعا" بايد امتيازات خاص داده شود و صنايع از شهرستانهاي نزديكتر بيايد اينجا و بانكها بايد در خصوص معافيت بدهي هاي كشاورزان توجه نمايند به مسئله  آموزش و پرورش توجه خاصي شود . و مسئولين گله دارند كه بعضي از مصوبات به اجرا در نيامده است . بحث سيلو اينجا كه مركز گندم است بايد اين مهم را داشته باشد آخرين مسئله امنيت در راس همه مسائل است امنيت فرهنگي ، و ... و امنيت شغلي را بايد مردم احساس نمايند اميدواريم كه نيروي انتظامي و سپاه توجه بيشتري نمايند مسئله مواد مخدر كه متاسفانه شيوع پيدا كرده توجه بيشتري با هماهنگي دستگاه قضايي شود قاعدتا" با توجه به دينداري كه در اينجا هست خواه ناخواه افرادي نخواهد بود كه عزت جامعه را لكه دار كنند و اگر هم باشد بايد با قاطعيت برخورد شود و حضور عزيزان را در انتخابات به همه مردم عزيز و بزرگوار منطقه تبريك عرض نمائيم و اميدواريم كه سايه مقام معظم رهبري (مدظله العالي) را بر سر ما نكه دارد و عزت پيشاپيش و طول عمر به ايشان عطا فرمايد و ما بايد توفيق اطاعت از رهبري را داشته باشيم به حاج آقا فاطمي مي گويم كه نقش خواهران و دختران و جوانان را هم توجه خاصي داشته باشيد و از دامن زن است كه مرد به معراج مي رود و انشاءا... كه دامنها پاك باشند و خواهران و برادران خوب تربيت شوند براي آينده اين كشور و انقلاب اسلامي ما.

در پايان اين مراسم از طرف حجت الاسلام صدوقي ، سيد ناصر امامي فرماندار ، شوراي سياستگذاري ائمه جمعه از خدمات حاج آقا دانشي تشكر و لوح تقديري به رسم يادبود اهداءگرديد و براي حجت الاسلام فاطمي امام جمعه شهر هرات آرزوي موفقيت نموده و حكم ايشان به وي اعطا گرديد .

                                                                                                                                                                                         اكبر شمسي

                                                                                                                                                                                   روابط عمومي فرمانداري خاتم