مراسم سوگواري دخت نبي اكرم حضرت زهرا(س) در شهر مروست برگزار شد

مراسم سوگواري دخت نبي اكرم حضرت زهرا(س) در شهر مروست برگزار شد


به مناسبت ايام فاطميه :

اين مراسم در محل حسينه بزرگ مروست با حضور  فرماندار ،فرهمند نماينده مردم شهرستان، حجه الاسلام شهيدي از قم، امام جمعه مروست  و جمع كثيري  از مردم، جمعه شب مصادف با شب شهادت حضرت زهرا (س) برگزار گرديد.

بنا به گزارش روابط عمومي فرماندار خاتم به مناسبت ايام حزن  و اندوه اهل البيت مراسم با شكوه عزاداري و سوگواري دخت نبي اكرم حضرت زهرا(س) در شهر مروست با شكوه و عظمت خاصي برگزار گرديد.

در اين مراسم  جمع كثيري از مردم منطقه عشق و دلباختگي خود را به خاندان پاك و مطهره رسول اكرم(ص) نشان دادند و  در عزا و رثاي اين بانوي بزرگ اسلام به عزاداري و سوگواري پرداختند.

در اين  مراسم حجه الاسلام حسيني امام جمعه مروست ضمن خير مقدم خدمت حضار محترم به بيان عظمت جايگاه حضرت فاطمه زهراء (س) پرداختند.

در ادامه امامي ميبدي فرماندار خاتم ضمن گراميداشت اين شب بزرگ از مسئولين برگزاري اين مراسم به خصوص گروه فرهنگي فاطمه الزهراء(س) مروست كه متولي اين مراسم بوده تشكر وقدرداني نمود و افزود امروزه زنان ما بايد به فاطمه زهرا ء (س) اقتدا كنند .

وي در ادامه تاكيد كرد مانبايد به سمتي و سوي  سوق داده شويم كه ذكر و ياد اهل البيت از زندگيمان محو شود .وي در  پايان سخنان خود به ماجراي شهادت مظلومانه حضرت زهراء(س) اشاره داشتند.

در ادامه مراسم نيز حجه الاسلام والمسلمين شهيدي به تبیین شخصیت والای ام الائمه حضرت فاطمه (سلام الله علیها) و ذکر مصائب و مناقب ایشان پرداختند و در ادامه يكي از مداحان نيزدر رثاي حضرت زهراء(س) به نوحه سرايي پرداخت.