مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ شهرستان خاتم از جاذبه های گردشگری و تاریخی منحصر به فردی برخوردار است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد؛ شهرستان خاتم از جاذبه های گردشگری و تاریخی منحصر به فردی برخوردار استمدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در آئین روز خاتم در این شهرستان گفت: شهرستان خاتم از جاذبه های گردشگری و تاریخی منحصر به فردی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ آئین روز شهرستان خاتم همزمان با 12 فروردین ماه روز جمهوری اسلامی در محل سرچشمه نهر مسیح با حضور فرماندار خاتم، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و جمعی دیگر از مسئولین استان و شهرستان و مردم برگزار شد.

در این مراسم محمد مهدی شرافت افزود: سال 94 سال خوش آمد گویی به استان یزد است قاعدت شهرستان خاتم نیز سهم بزرگی از این سال را به خودش اختصاص خواهد داد با هماهنگی با فرماندار و مسئولین شهرستان تلاش می کنیم که محدوده تاریخی و با ارزش روستای ترکان را درسال جاري به ثبت آثار ملی برسانیم.

وی اضافه کرد: تلاش می کنیم تا اعتبارات ملی و استانی خوبی را برای بهسازی و نوسازی محدوده تاریخی ترکان اختصاص بدهیم.

وی اظهار داشت: قلعه مروست و قلعه ملکی که می توانند به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در این شهرستان باشند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:روز شهرستان یک برنامه ای است که عملکرد شهرستان در سال قبل در حوزه گردشگری و خدمات دهی به مسافرین ارزیابی شود و مورد بازنگری قرار بگیرد و همچنین برنامه های سالی که آغاز می شود مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

شرافت اضافه کرد: استان یزد به صورت جدی به عنوان از قطبهای اصلی گردشگری تبدیل شده و قاعدتا تمام شهرستان ها به نوعی ظرفیت خاصی دارند مثلا شهرستان خاتم جدای از بحث های تاریخی در بخش عشایری و موسيقي سنتي ظرفیت دارد و یکی از جاذبه های ویژه در این شهرستان خواهد بودکه می توان روی آن تبلیغ شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان یزد گفت: جنگل باغ شادی و باغ معدن که در استان کویری یزد منحصر به فرد است در کل شهرستان خاتم ظرفیتهای بخصوص در زمینه تاریخی و گردشگری دارد.

گفتنی است در روز گردشگری شهرستان خاتم؛ شرافت، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به همراه فرماندار خاتم و دیگر مسئولین از بافت تاريخي روستای تركان، گورستان 5000 ساله ترکان و هرابرجان و سایت تفریحی چهارده معصوم ترکان، موزه آثار و اشيائ تاريخي و قلعه ملكي، منطقه تفریحی، گردشگری سرچشمه نهر مسیح هرات بازدید کردند.

شایان ذکر است آئین برگزاری روز شهرستان خاتم با برنامه های جانبی از جمله اجرای موسیقی سنتی، پخت نان محلی و بازدید از مسابقات والیبال ساحلی و تیر اندازی تراپ همراه بود.