مدیر عامل شرکت گاز استان یزد از پیشرفت 78 درصدی پروژه احداث خط انتقال گاز مروست خبر داد

مدیر عامل شرکت گاز استان یزد از پیشرفت 78 درصدی پروژه احداث خط انتقال گاز مروست خبر دادبه گزارش روابط عمومي فرمانداري خاتم ، "علیرضا پیله‌ور" در جریان بازدید از پروژه احداث خط انتقال گاز هرات به مروست كه با حضور امام جمعه، ريیس شورای شهر مروست و فرماندار خاتم برگزار شد، گفت: عملیات گاز رسانی به شهر هرات و مروست از مصوبات سفر هیأت دولت به استان يزد می‌باشد که خط انتقال گاز و بخشی از شبکه داخلی شهر هرات در سال گذشته به بهره‌برداری رسید.

مدير عامل شرکت گاز استان یزد  ضمن اشاره به پیشرفت 78 درصدی پروژه احداث خط انتقال گاز مروست، افزود: احداث این خط به طول 54 کیلومتر و قطر 8 اینچ و با اعتبار برآوردی 60 میلیارد ریال در دست اجرا است.

وي خاطر نشان کرد: اجراي عمليات گازرساني به باقيمانده شهر هرات شامل احداث 32 کیلومتر شبكه، ساخت يك ايستگاه تقليل فشار و نصب يكهزار عدد انشعاب در مرحله انتخاب پیمانکار می‌باشد.

پيله‌رو در پایان با اشاره به این که هم‌اکنون عملیات گازرسانی داخل شهر مروست در حال انتخاب پیمانکار اجرایی است، ادامه داد: این پروژه با ساخت 37 کیلومتر شبکه و نصب یک هزار و 200 انشعاب به زودی آغاز می‌شود.

گفتني است؛ هیأت بازدید کننده در جريان اين برنامه از روند اجرای عملیات لوله‌گذاری دیدن نموده و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه احداث خط انتقال گاز مروست قرار گرفتند.