محوريت توسعه استفاده از كشاورزي دانش بنيان و استفاده مناسب از آب ،زمين و انرژي .

محوريت توسعه استفاده از كشاورزي دانش بنيان و استفاده مناسب از آب ،زمين و انرژي .


فرماندار خاتم در جلسه شوراي اداري شهرستان

به گزارش روابط عمومي فرمانداري خاتم : "محمدعلي شاه حسيني" فرماندار شهرستان خاتم در جلسه شوراي اداري با تاسي به كلام ولايت مقام عظمي ولايت در ارتباط با دولت ، خدمت رساني صادقانه ، ساده زيستن ، تقويت و حمايت از گفتمان خدمت و مقدم دانستن صلاح كشور را محور انقلاب دانست .

ايشان بر پركاري  دولت ، سفرهاي استاني ، برجسته شدن سياست خارجي و غيره تاكيد كرد و فصل الخطاب همه ي برنامه ها را ولايت فقيه دانست .

فرماندار خاتم به عملكرد دولت در شهرستان خاتم پرداختند و بر اين نكته تاكيد كردند كه محوريت توسعه، توجه به كشاورزي ، صنايع جنبي و صنايع تبديلي ، استفاده از كشاورزي دانش بنيان و استفاده مناسب از آب ،زمين و انرژي است .

" شاه حسيني "تصريح كرد با تصويب سه مجتمع گلخانه در شهرستان خاتم با ظرفيت 360 گلخانه در  شهر هاي هرات ، مروست و دهستان چاهك ، اشتغال زايي حدود هزار نفر فراهم مي شود كه اين مهم با  حمايت مهندس فلاحزاده استاندار يزد ، مهندس بابايي معاون برنامه ريزي و با پيگيري جهاد كشاورزي انجام شده است .

وي در بخش ديگري از سخنان خود اعتبارات شوراي كشاورزي شهرستان را بالاترين اعتبار و نزديك به 21ميليارد تومان بيان و اعلام داشت نرخ اين تسهيلات 7درصد و با 785 طرح در اختيار متقاضيان قرار ميگيرد كه طي 4 مصوبه و اعتياري بالغ بر 40ميليارد تومان به معاونت برنامه ريزي استانداري يزد ارسال شده است .

ايشان با اشاره به اينكه متقاضيان در جذب تشهيلات با مشكل وثيقه مواجه شده اند خواستار توجه بيشتر به مناطق محروم و ارائه امتيازاتي شد كه در بهبود شرايط اشتغال تاثير زيادي داشته باشد تأكيد نمود .

 وي درادامه افزود سد هرات كه منشا تحول در منطقه هرات است ازجمله طرح هاي مهر ماندگار است كه انشاء... با حمايت هاي دولت به بهره برداري خواهد رسيد .

فرماندار خاتم همچنين به مشورت با مسئولين شهرستاني در تاليف پروژه ها و رعايت عدالت در تقسيم اعتبارات تاكيد كرد .

شاه حسيني  با بيان اينكه سرمازدگي در سال گذشته اقتصاد مردم اين منطقه را ضعيف كرده است خواستار اعتبارات بلاعوض كشاورزي به كشاورزان اين شهرستان  شد .

در پايان همچنين به تخصيص اعتبار به شهرداري ها ، ادارات دولتي ،عوارض خارج از حريم ، مجتمع ادارات ، رشد آموزش عالي ، پيشرفت مصوبات سفر مقام معظم رهبري ، احداث بيمارستان هرات ، حوزه علميه برادران ،پروژه هاي عمراني سپاه ، آبفاي روستايي و شهري ، ضعف دهياري هاي شهرستان ، برگزاري انتخابات مرحله اول و دوم ، سفر نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد حضرت آيت الله ناصري و اتفاقاتي از اين قبيل  اشاره نمودند .