شناسه : 343132
امام جمعه موقت هرات مطرح کرد:

مجلس و مسئولان باید در سیاست های اصل ۴۴ استثنا قائل شوند


امام جمعه موقت هرات در خطبه های این هفته نماز جمعه به ارائه راهکارهای برون رفت از چالش های اقتصادی موجود پرداخت و خواستار قائل شدن استثنا در سیاست های اصل 44 برای توسعه متوازن و عادلانه در کشور شد
امام جمعه موقت هرات مطرح کرد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم “حجت الاسلام غلام رضا محمودی” امام جمعه موقت هرات در خطبه های نماز جمعه با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود و بیان اینکه همه آحاد جامعه را درک می کنیم گفت:دشمن به دو بهانه انرژی هسته ای و عدم وجود حقوق بشر به تحریم ها دامن زده و باعث بروز مشکلات اقتصادی در کشور عزیزمان ایران شده است.

وی بابیان اینکه “چه کنیم تا با رهبری مقام عظمای ولایت از تحریم ها عبور کنیم” به ارائه راهکار جهت برون رفت از مشکلات اقتصادی و تحریم ها پرداخت.

حجت الاسلام محمودی بااشاره به اینکه مهمترین اصل در حل مشکلات اقتصادی و عبور از تحریم ها وحدت میان مسئولین است از ایشان خواست بنا برتاکیدات مقام معظم رهبری و باتوجه به نزدیک بودن هفته وحدت با اتحاد و همدلی به رفع مشکلات جامعه بپردازند.

وی اولین راه کار را تدوین راه برد استراتژیک از طریق اقتصاد دانش بنیان بیان کرد.

حجت الاسلام محمودی نگاه به مقوله سوبسید را در این برهه از زمان را امری ضروری دانست و گفت: فقط با سوبسید می توان در این مرحله از تحریم ها سبد کالاهای اساسی مردم را دراختیارشان قرار داد و از مشکلات مردم کاست.

امام جمعه موقت هرات همچنین استفاده از ارز تک نرخی مانند زمان جنگ،کاهش هزینه های جاری دولت و افزایش بودجه های عمرانی،اهمیت به تولید و واحدهای تولیدی در تخصیص یارانه به این مراکز را از مهمترین راه های برون رفت از چالش های اقتصاد کشور بیان کرد.

وی همچنین نزدیک شدن به توسعه متوازن و عادلانه را از طریق سرمایه گذاری دولت و قرارگاه خاتم الانبیا برای کمک به قشر محروم جامعه را از اصول مهم در رفع مشکلات اقتصادی مردم بیان کرد و گفت:مجلس و مسئولان باید در سیاست های اصل ۴۴ استثنا قائل شوند تا دولت بتواند در شهرهای محروم سرمایه گذاری کند تا بخش خصوصی هم جرات و جسارت سرمایه گذاری را پیدا کند تا بتوانیم شاهد توسعه متوازن باشیم یعنی هرچه که اصفهان ژیشرفت می کند خوزستان هم پیشرفت کند و هرقدر اردکان توسعه می یابد خاتم نیز توسعه پیدا کند.

حجت الاسلام محمودی تعامل بین صنعت و دانشگاه،افزایش بودجه پژوهش،توسعه پارک های علم و فناوری ،تقویت اتاق فکر در همه سطوح جامعه و نظارت جدی و نظام مند بر بازار ارز را نیز به عنوان راه حل در حل معضلات اقتصادی و نیل به سوی آینده ای درخشان بر اساس سند چشم انداز توسعه بیان کرد.

وی همچنین باتاکید براینکه اصلاحات ساختاری در اقتصادو اتکا دولت به بودجه نفت باید اتفاق بیافتد گفت:دولت باید با تورم مصنوعی از طریق نظارت سازمان تعزیرات حکومتی برخورد قاطع کند.

غلام رضا محمودی بابیان این که ایران از نظر کشاورزی پتانسیل بالایی دارد خواستار اصلاح قیمت ها در این بخش شد و گفت:ثمره راه حل های اجرا شده افزایش قدرت خرید مردم است .

امام جمعه موقت هرات همچنین بااشاره به ۹ ربیع الاول و آغاز به امامت رسیدن حضرت ولی عصر(عج) به بیان رسالت های ما نسبت به وجود حضرتش پرداخت و گفت:ما نسبت به ایشان سه وظیفه اساسی داریم ۱- رسالت سیاسی،که همان اطاعت از ولی فقیه در زمان غیبت حضرت است ۲- رسالت معنوی ۳- رسالت مادی، که برماست مکتب حضرت مهدی(عج) را به جهان معرفی کنیم و این می طلبد مسلمانان در پرداخت خمس و زکات مال خود برای احیای دین اهتمام ویژه داشته باشند.

 

آدرس کوتاه :