كوهنوردان خاتم قله لاله زاركرمان را فتح كردند

كوهنوردان خاتم قله لاله زاركرمان را فتح كردنددر روز جهانی محیط زیست (5 ژوئن -15 خرداد ماه ) قله لاله زار کرمان به ارتفاع 4400 متر میزبان  تیم کوهنوردی شهرستانهای خاتم و بافت بود

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان خاتم : 5 ژوئن امسال 40 سال از نامگذاری روز جهانی محیط زیست در تقویم ها می گذرد. هر ساله در این ایام دوستداران محیط زیست در سراسر جهان گرد هم می آیند و به افزایش آلاینده های محیطی که طبیعت را دستخوش ویرانی هایی کرده اعتراض می کنند. 

احمد شریف بیگی رئيس هیات کوهنوردی شهرستان خاتم در این خصوص بیان کرد :

دوستداران محیط زیست و طبیعت ایران زمین به پاس گرامیداشت  روز جهانی محیط زیست  بر فراز قله لاله زار کرمان به ارتفاع 4400 متر روز جهانی محیط زیست را گرامی داشتند. تیم های کوهنوردی شهرستان خاتم یزد و بافت کرمان  در صعودی مشترک در روز  دوشنبه 15 خرداد ماه  قله لاله زار کرمان را فتح نمودند .

لاله‌زار از دهستان‌های بخش لاله‌زار شهرستان بردسیر استان کرمان است. این منطقه جزو زیباترین مناطق استان کرمان است که بر خلاف شرایط اقلیمی عمومی استان کرمان منطقه ای سبز و خوش آب و هوا است. فلور گیاهی این منطقه در نوع خود بی نظیر است . اقلیم  متفاوت منطقه   رودخانه های  پر از آب و جشمه سارهای فراوان و ارتفاعات برف خیز   لاله زار  را به بهشتی در کویر مرکزی ایران تبدیل نموده است .