كشاورزي مي تواند موتور محركه توسعه اقتصادی در شهرستان خاتم باشد

كشاورزي مي تواند موتور محركه توسعه اقتصادی در شهرستان خاتم باشد


فرماندار شهرستان خاتم :

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم   "محمد علی شاه حسینی "فرماندار در اولین  همایش گلخانه  که با حضور مسئولین ، کارشناسان و کشاورزان برگزار گردید با بیان اینکه شهرستان خاتم قطب کشاورزی استان محسوب می شود باید کشاورزی  موتور محرکه توسعه اقتصادی این شهرستان باشد افزود:این شهرستان  25 درصد از کل کشاورزی استان را تشکیل می دهد ودر تولید محصولاتی چون گندم ، جو ، پسته و غیره  رتبه اول استان را دارد و اكثريت مردم  كه كشاورز يا دامدار هستند مي طلبد در سالي كه از سوي رهبر فرزانه انقلاب بعنوان سال توليد ملي ، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام گزاري شده با برنامه ریزی درست برای توسعه كشاورزي شهرستان گام بردارند .  

فرماندار شهرستان خاتم  با بيان اينكه كشاورزان  نقش بسزايي در رونق اقتصادي دارند  ابراز داشت: با توجه به رشد روز افزون  فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته كشاورزي در شهرستان خاتم بايستي از وجود آنان در زمينه استفاده از فن آوري هاي جديد توليدات كشاورزي و زيرمجموعه هاي مربوطه استفاده كرد .

 این مقام مسئول  ادامه داد: كشاورزي و زيربخش هاي آن مي تواند در ايجاد اشتغال سهم بسزايي داشته باشد بطوريكه فارغ التحصیلان اين رشته با آموخته هاي خوددر کشت گیاهان گلخانه اي  وارد بازار كار شده و به  اقتصاد شهر ستان كمك خواهند نمود .

 وي با اشاره به گسترش رشته هاي كشاورزي در اين  شهرستان بيان داشت: با توسعه علم كشاورزي بايد حركت و جهت دهي ها به سمت وسويي هدايت شود كه زمينه مشاركت كارشناسان كشاورز ي در عرصه توليد بيش از پيش فراهم شود .

شاه حسینی اظهار داشت: شهرستان خاتم با نیروی کار جوان و فعال توانائی تبدیل به قطب تولید محصولات  گلخانه ای ، پرورش ماهی و بلدرچین  را دارد که با تلاش و همت شما کشاورزان عزیز و حمایت مسئولین این امر محقق خواهدشد .

گفتني است اولين همايش گلخانه در شهرستان توسط شركت لاجورد هرات با همكاري فرمانداري ، اتاق فكر ، طرح و توسعه شهرستان ، جهاد كشاورزي و مركز رشد و فناوري  در تاريخ دوشنبه 5/4/91 برگزار گرديد .