شناسه : 1470046
سرپرست فرمانداری خاتم :

فرهنگ کتاب و کتابخوانی باعث پیشرفت همه جانبه می شود


سرپرست فرمانداری شهرستان خاتم با بيان اينكه فرهنگ کتاب و کتابخوانی باعث پیشرفت همه جانبه می شود تصریح کرد: نهادينه‌ كردن فرهنگ كتاب و كتابخواني نيازمند اهتمام ويژه همه مسئولان است.
سرپرست فرمانداری خاتم :

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم  ، "غلامرضا عطائی" سرپرست فرمانداری خاتم  در جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان خاتم  با تاكيد بر اهميت كتابخواني و مطالعه ي مفيد افزود: متاسفانه شاخص هاي مطالعه كتاب در كشور ما پايين است و براي رفع اين نقصان بايد همه به صورت هماهنگ و منسجم عمل كنند.

وي بر ضرورت تدوين برنامه جامع ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني در طول ايام سال تاكيد كرد و ادامه داد: از آنجا كه بستر رشد و تعالي جامعه بر مبناي آگاهي افراد آن مهيا مي شود، ضرورت دارد مسئولین و خانواده ها با سرمايه گذاري در اين زمينه آينده فرزندان و جامعه خويش را تضمين كنند.

سرپرست فرمانداری خاتم تصريح كرد: بايد فرهنگ كتابخواني را در ميان اقشار مختلف مردم گسترش داده و ساعت مطالعه مفيد را افزايش دهيم چرا كه وجود فرهنگ كتاب و كتابخواني باعث پيشرفت همه جانبه خواهد شد.

درادامه" توانگر سرپرست امور کتابخانه های شهرستان گزارشی از وضعیت کتابخانه های شهرستان ارائه داد و خاطر نشان کرد: شهرستان خاتم دارای ۷ کتابخانه می باشد که ۳ کتابخانه آن در روستاها و ۴ کتابخانه در هرات و مروست فعال می باشند.

وی اشاره ای نیز به مسائل و مشکلات کتابخانه های شهرستان کرد و افزود: یکی از معضلات کتابخانه های شهرستان خاتم نداشتن ساختمان استاندارد می باشد که از مسئولین شهرستان  درخواست می شود پیگیر تخصیص بودجه برای وضعیت عمرانی کتابخانه ها باشند.

 

آدرس کوتاه :