فرماندار خاتم: تشكيل تعاوني‌ها در خاتم موفق نبوده است

فرماندار خاتم: تشكيل تعاوني‌ها در خاتم موفق نبوده استبه گزارش خبرگزاري فارس از يزد ، سيدناصر امامي ظهر امروز در مراسم توديع و معارفه رئيس اداره تعاون شهرستان خاتم اظهار داشت: تعاوني‌ها از راهكارهاي بسيار خوب براي ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي است به نحوي كه رهبر معظم انقلاب نيز بر آن تاكيد دارند.
وي همچنين با اشاره به تاكيد رهبر معظم انقلاب در مورد اجراي اصل 44 قانون اساسي، افزود: تشكيل تعاوني‌ها و واگذاري امور مختلف از جمله توليدي و خدماتي به بخش خصوصي، از اصلي‌ترين راه‌هاي تحقق اصل 44 قانون اساسي است.
امامي خاطرنشان كرد: در شهرستان محروم خاتم با توجه به آمار بالاي جوانان بيكار و تحصيل كرده و استعدادهاي بالقوه در بخش كشاورزي و صنايع جانبي، مي‌توان برنامه‌ريزي‌هاي بسيار خوبي براي تشكيل چندين شركت تعاوني انجام داد اما در همين راستا تاكنون چند شركت نيز تشكيل شده كه جزو شركت‌هاي موفق نيز هستند اما در مجموع آن‌گونه كه بايد و شايد در تشكيل تعاوني‌ها در خاتم موفق عمل نشده است.
وي اظهار اميدواري كرد: مدير جديد اداره تعاون شهرستان خاتم نيز همچون مدير قبلي در راستاي تشكيل تعاوني‌ها و فعال كردن آنها در بخش‌هاي مختلف كشاورزي و صنعتي تلاش كند تا شهرستان خاتم كه به لحاظ صنعتي هيچ‌گونه سرمايه‌گذاري در آن انجام نشده به سوي صنعت سوق پيدا كند.
مديركل اداره تعاون استان يزد نيز در اين مراسم اظهار داشت: تعاوني‌ها مي‌توانند در اشتغال جوانان نقش بسيار موثري ايفا كنند به ويژه اينكه شهرستان خاتم از سرمايه‌هاي انساني و جوانان با استعدادي برخوردار است.
امرالله فلاح‌زاده خاطرنشان كرد : جوانان اين شهرستان از سويي از سرمايه‌هاي مالي كافي براي ايجاد اشتغال برخوردار نيستند و تشكيل تعاوني‌ها و مشاركت جوانان با يكديگر براي راه‌اندازي تعاوني‌ها مي‌تواند در ايجاد اشتغال براي اين قشر موثر باشد.
وي تاكيد كرد: دولت نيز از طريق تسهيلات بنگاه‌هاي اقتصادي زودبازده، از اين تعاوني‌ها حمايت خواهد كرد.
فلاح‌زاده عنوان كرد: در شهرستان خاتم تاكنون تعاوني‌هاي بسياري تشكيل شده يا در حال فعاليت هستند اما استعداد اين شهرستان در تشكيل تعاوني‌ها بيش از اين است و زمينه براي كار زياد است.
وي همچنين با اشاره به جايگاه تعاون استان يزد در بخش‌هاي مختلف در سطح كشور بيان داشت: اداره كل تعاون استان يزد در بخش‌هاي مختلف از جمله پيشرفت پروژه‌هاي مسكن مهر از جايگاه خوبي در كشور برخودار است.
فلاح‌زاده خاطرنشان كرد: در سال 89 هدف‌گذاري‌هاي ويژه‌اي براي بخش تعاون انجام شده كه اميدواريم با همكاري و همدلي و برخورداري از روحيه بالاي تعاون بين مجموعه تعاوني استان يزد بتوانيم به اهداف تعيين شده دست پيدا كنيم.
در اين مراسم مراسم از زحمات محمد صادق‌زاده تقدير و محمد صمصامي به عنوان رئيس اداره تعاون شهرستان خاتم معرفي شد.
صادق‌زاده با 27 سال سابقه خدمت به افتخار بازنشستگي نائل شده است.