شناسه : 348832

فرماندار خاتم از پيشرفت 84 درصدي پروژه هاي سفر اول و 40 درصدي پروژه هاي سفر دوم رياست جمهوري خبر داد


سيد ناصر امامي فرماندار شهرستان خاتم با اعلام اين خبر تصريح كرد در سفر اول رياست جمهوري به استان يزد بيش از شصت پروژه در جهت توسعه شهرستان محروم خاتم مصوب گرديد كه از جمله اين پروژه ها گاز رساني به شهرستان هرات و مروست ، مطالعه و احداث جاده مروست به ابركوه ، احداث سد مخزني خوانسار و سد مروست ، ساخت و تجهيز مركز آموزش فني حرفه اي ، آبرساني و بازسازي شبكه آب شهري هرات ، احداث منطقه نمونه گردشگري نهر مسيح ، ايجاد موزه شناسي و . . . مي باشد كه بسياري از پروژه هاي مذكور بهره برداري و يا با پيشرفت بالاي 80 درصد در حال اجرا مي باشد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري خاتم ، وي در ادامه پروژه هاي مصوب سفر دوم رياست جمهوري مربوط به شهرستان خاتم را 120 پروژه عنوان و افزود از جمله پروژه هاي اين سفر تسريع در اجراي جاده هرات ، هرابرجان ، شهربابك ، احداث مجتمع مجتمع ادارات ، ساختمان اداري فرمانداري ، ساخت اداره تعاون ، ، تامين خوراك مجتمع پتروشيمي  ، ساخت كانون فرهنگي كميته امداد ، ساماندهي گلزار شهداء، توسعه و تجهيز بيمارستان آيت الله خاتمي هرات ، بهسازي محور هرات – چاهك و شهرياري و. . . ميباشد كه پروژه هاي مذكور بعضا همانند توسعه و تجهيز بيمارستان ، احداث منطقه نمونه گردشگري نهر مسيح اجرا و به بهره برداري رسيده و بسياري از پروژه ها همانند احداث ساختمان فرمانداري ، احداث ساختمان اداره تعاون و اداره پست ، بهسازي جاده هرات چاهك – شهرياري در دست اجرا مي باشدكه به طور ميانگين 40 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است .

امامي افزود مابقي پروژه هاي سفراول و دوم رياست جمهوري از سال جاري شروع و انشالله تا پايان سال 1390 به پايان خواهد رسيد كه از جمله مي توان به مجتمع ادارات اشاره نمود و بسياري نيز با پيشرفت بالاي 80 درصد در دست اجرا است كه مي توان به جاده مروست به ابركوه و جاده هرات چاهك شهرياري اشاره نمود .

فرماندار در پايان ساخت سد هرات و سد مروست ومجتمع پتروشيمي و گاز رساني به شهرهاي هرات و مروست و روستاها را به عنوان مهمترين پروژه هاي در دست اجراي شهرستان نام برد و اظهار داشت سدهرات با با پيشرفت فيزيكي 20درصد در دست اجرا وگازرساني به شهر هرات با بيش از 90 درصد در حال انجام است و سد مروست عمليات مطالعاتي به اتمام و به همراه  عمليات انتقال گاز به اين شهر در دهه فجر كلنگ زني خواهد شد  و خوراك پتروشيمي نيز مشخص و در مرحله قرارداد با پيمانكار مي باشيم و انشا ا... با افتتاح اين پروژه ها تحول بزرگي در منطقه ايجاد خواهد شد .

 


 

آدرس کوتاه :