فرماندار خاتم؛ مردم در روز طبیعت، هوای جنگلها را داشته باشند

فرماندار خاتم؛ مردم در روز طبیعت، هوای جنگلها را داشته باشندفرماندار شهرستان خاتم گفت: با توجه به اینکه جنگل ها سرمایه ملی است و به آیندگان نیز تعلق دارد لذا از مردم عزیز درخواست داریم مواظب این سرمایه که با هزینه زیادی نگهداری می شود، باشند.
 
محمد زاده رحمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با توجه به اینکه امروز و در روز طبیعت تعداد زیادی از هم میهنان به جنگل ها و مناطق ییلاقی شهرستان خاتم سفر می کنند درخواست داریم هوای طبیعت را هم داشته باشند.
 
وی ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز شاهد عبور 400 هزار مسافر نوروزی تا پایان روز گذشته از شهرستان خاتم بودیم.
 
رییس ستاد خدمات سفر شهرستان خاتم گفت: افزون بر 65 هزار مسافر نورزی نیز تا روز گذشته از مناطق مختلف تاریخی و گردشگری شهرستان خاتم بازدید داشته و افزون بر شش هزار نفر نیز در مناطق مختلف اقامتی، هتل ها و مدارس پذیرش و اسکان داده شدند.
زاده رحمانی افزود: پیش بینی ما این است که همچون سال های گذشته امروز و همزمان با روز طبیعت از اقصی نقاط کشور بویژه از استانهای کرمان، فارس و یزد مهمان داشته باشیم.
فرماندار خاتم گفت: برای امروز سیزدهم فروردین نیز جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به مهمانان ارجمند در محل نهر مسیح و جنگل های اطراف، اکیپ هایی مستقر شده و همچنین توزیع کیسه زباله، بروشور و گشت های منابع طبیعی و محیط زیست و استقرار واحدهای امدادی از دیگر اقدامات انجام شده روز طبیعت است.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه روز گذشته به عنوان روز خاتم نامگذاری شده بود، گفت: با حضور شرافت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولان استان و شهرستان از بافت تاریخی دستکند ترکان که دارای خانه های خشتی کنده شده در زیر زمین و اثری منحصر به فرد در کشور است بازدید شد.
 
وی ادامه داد: همچنین از گورستان پنج هزار ساله ترکان، مجموعه گردشگری 14 معصوم بازدید و جشنواره روز خاتم با برپایی غرفه های صنایع دستی، گلیم بافی، غذاهای محلی، سرود و بازیهای محلی برگزار و بازدید از موزه مردم شناسی و قلعه ملکی هرات نیز از دیگر برنامه ها بود.
 
فرماندار خاتم گفت: برای امروز سیزدهم فروردین نیز ایستگاه توزیع کیسه زباله بین مردم دایر شده و امیدواریم هموطنان در روز طبیعت مراقب محیط زیست باشند و بویژه در هنگام ترک محل حتما آتش های روشن شده را خاموش کنند تا خدای نکرده دچار آتش سوزی نشده و به درختان و طبیعت خسارت زده نشود.