فرماندار خاتم؛ شهرستان خاتم، امن ترين شهرستان استان یزد

فرماندار خاتم؛ شهرستان خاتم، امن ترين شهرستان استان یزدفرماندار خاتم گفت: در ايام تعطيلات نوروز امسال هيچ سرقتي در شهرستان خاتم روي نداد و هيچ تصادف منجر به فوتي نيز به وقوع نپیوست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ محمد زاده رحمانی در نشستی با فرمانده، رؤساي كلانتري، فرماندهان پاسگاه و مديران ستادي منطقه انتظامي خاتم از آمارکمترین نرخ طلاق در سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

زاده رحماني در اين ديدار يادآور شد: مطلوب بودن شاخص ها و مؤلفه هاي امنيتي شهرستان مديون تلاش و دلسوزي پرسنل ناجاست.

وی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات سال گذشته نیروی انتظامی این شهرستان در جهت ایجاد امنیت شهرستان اضافه کرد: در آمار سه ماهه سوم سال 93نسبت به سال 92 کاهش سرقت و جرائم دیگر را شاهد بودیم.

زاده رحمانی بیان کرد: شهرستان خاتم در سال گذشته افزایش کشفیات را داشته و در ایام تعطیلی نوروز تصادف منجر به فوت نیز نداشته و در واقع هیچگونه تصادفی نداشته است.

فرماندار شهرستان خاتم اظهار داشت: این شهرستان در طرد اتباع بیگانه در سال گذشته نسبت به سال 92 ،750 درصد افزایش داشته و رتبه اول در این زمینه را در سطح استان کسب کرده است.

وی بیان کرد: اتباع بیگانه غیر مجاز یک خطر بالقوه برای کشور هستند و استان یزد و شهرستان خاتم نیز از این مقوله استثناء نمی باشد.

وی افزود: به موازات طرد اتباع غیر مجاز، امید داریم که سال جاری شاهد ورودی کمترین افاغنه به این شهرستان باشیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: در کل مجموعه نیروی انتظامی شهرستان خاتم در سال گذشته عملکرد بسیار خوبی را جهت تأمین امنیت شهرستان و ایجاد احساس امنیت در شهروندان داشته است.

وی ادامه داد: بیکاری سرمنشاء اکثر جرائم می باشد لذا در شهرستان خاتم سال گذشته کارهای بسیار خوبی در این ایجاد اشتغال انجام شده که از آن جمله می توان به شروع احداث شش واحد صنعتی در شهرستان اشاره نمود.

محمد زاده رحمانی اظهار داشت: در سال جاری اولویت کاریمان را بر توسعه صنايع جانبي و تبديلي بخش كشاورزي، توسعه صنعت و معدن، ايجاد و توسعه صنعت گردشگری و عمران و آبادي فضاي شهري گذاشته ایم.

این مقام مسئول گفت: امسال نیز همچون سال گذشته کارهای عمرانی خوبی جهت زیبا سازی شهر انجام خواهیم داد چرا که تجربه ثابت کرده که هرچه فضای شهری، زیباتر باشد آمار جرائم در آن پايين خواهد آمد.

زاده رحمانی افزود: هر کاری که در جهت عمران و توسعه شهرستان انجام بدهیم به امنیت پايدار شهرستان کمک خواهد کرد.

در ادامه این نشست سرهنگ علیرضا صالحی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گفت: در تعطیلات نوروز امسال با تدابیری که اندیشیده شد از لحاظ امنیتی در شهرستان جایگاه بسیار خوبی را داشتیم.

وی اضافه کرد: همچنین در سال گذشته در این شهرستان 50 درصد افزایش کشف سرقت را داشته ایم.

سرهنگ صالحی همچنین از همکاری شهروندان این شهرستان در جهت ايجاد امنیت تشکر و قدردانی کرد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر نامگذاری امسال به سال همدلی و هم زبانی؛ نیروی انتظامی این شهرستان بایستی بر حسب مأموریت ذاتی با مردم کاملا همدل و هم زبان باشد تا امنیت را برای مردم فراهم نمایند.

سرهنگ صالحی افزود: نیروی انتظامی شهرستان سال جاری را با هدف برخورد با سارقان، برخورد با خرده فروشان مواد مخدر و طرد اتباع بیگانه آغاز کرده است.

وی بیان کرد: در سال 93 شهرستان خاتم در طرد اتباع بیگانه رتبه اول را در استان داشته که به خوبي توانستیم آنها را ساماندهی کرده تا مشکلاتی برای شهرستان به وجود نيايد و شاهد کاهش جرائم باشیم.

وی با توجه به اینکه شهرستان خاتم از لحاظ امنیتی در استان سرآمد می باشد گفت: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی امید داریم تا انتخابات خوبی را در این شهرستان داشته باشیم.