فرمانداران و بخشداران در مسیر سیاست های دولت تدبیر و امید گام بردارند

فرمانداران و بخشداران در مسیر سیاست های دولت تدبیر و امید گام بردارند
به گزارش فرمانداری خاتم به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، نشست هم اندیشی فرمانداران و بخشداران با حضور "محمدعلی طالبی" استاندار یزد، "علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، "عباس حیدری" مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، مدیرکل روابط عمومی استانداری، وباشرکت فرجام فاضلی فرماندارخاتم و بخشداران مرکزی ،مروست در سالن حمیدیا استانداری برگزار شد.
استاندار یزد در این نشست با اشاره به اینکه نسبت به وظایف و جایگاه فرمانداران و بخشداران کاملاً آشناست، بر ضرورت تبیین برنامه های دولت ‌تدبیر و امید و دستاوردهای نظام برای نخبگان و مردم از سوی فرمانداران و بخشداران تأکید و بیان کرد: شایسته ا‌ست فرمانداران و بخشداران در مسیر سیاست‌های دولت گام بردارند.
"‌محمدعلی طالبی" ‌گفت: ایجاد نشاط، آرامش، ‌امنیت و امید در بین مردم ضروری است و لازمه نهضت خدمت‌رسانی به مردم ارتباط و تعامل دوجانبه با ائمه جمعه، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، نخبگان و مردم است و برای رسیدن به این هدف باید با گروه‌های موردنظر و تشکل های فرهنگی، اجتماعی ‌و سیاسی در شهرستان ها جلساتی برگزار شود.
وی بر تعامل میان ادارات و سازمان ها در سطح شهرستان تاکید کرد و افزود: لازم است عدم همکاری دستگاه ها در این رابطه انعکاس داده شود زیرا قصد داریم در آینده ارزیابی نقاط ضعف و قوت مدیران را با نظر فرمانداران و بخشداران انجام دهیم.
طالبی خاطرنشان کرد: حفظ جایگاه و شأن فرمانداران و بخشداران‌ به عنوان نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان و بخش از سوی خود آنها باید مورد توجه جدی قرار گیرد و ‌قدرت و شجاعت مدیریتی، سیاستگذاری، برنامه ریزی و نوع رفتار فرمانداران و بخشداران می‌تواند به جایگاه و شأن آنها اقتدار بخشد.
استاندار یزد با بیان اینکه هر یک از فرمانداران باید برنامه منسجمی برای توسعه شهرستان ها داشته باشند، گفت: اسناد بسیار خوبی به عنوان سند توسعه شهرستان در شورای برنامه ریزی و توسعه به تصویب رسیده است و وجود دارد که می‌تواند مبنای فعالیت فرمانداران و بخشداران قرار گیرد و لازم ا‌ست فرمانداران در چارچوب این برنامه ها بر روی مشکلات و چالشهای منطقه تحت مسئولیت خود متمرکز شوند و تا دو سه ماه آینده راهکار و پیشنهادهای خود را برای رفع مشکلات ارائه دهند.
وی با بیان اینکه سایتهای فرمانداری ها را شخصا مشاهده می‌کنم، اطلاع رسانی به مردم را بسیار مناسب دانست و ‌ادامه داد: باید اقدامات فرمانداران و بخشداران در سطح شهرستان و بخش با تعامل با رسانه ها و مطبوعات محلی به طور شفاف به اطلاع مردم رسانده شود و اگر در این رابطه اطلاع رسانی انجام نشود به معنی آن است که فعالیت و کاری انجام نگرفته است.