عملکرد دولت نهم و دهم در شهرستان خاتم براساس مصوباتی که در سفر مقام معظم رهبری و سفرهای ریاست جمهوری به استان یزد به تصویب رسید

عملکرد دولت نهم و دهم در شهرستان خاتم براساس مصوباتی که در سفر مقام معظم رهبری و سفرهای ریاست جمهوری به استان یزد به تصویب رسید


دستاوردهاي دولت نهم و دهم در شهرستان خاتم

 "محمدعلی شاه‌حسینی" در مصاحبه با روابط عمومی فرمانداری خاتم  در روزهای پایانی از کار خود عملکرد دولت نهم و دهم در مدت خدمت خود در شهرستان خاتم و کارهایی که انجام شده و کاهایی که  در حال انجام است را اعلام کرد.

وي خاطرنشان كرد: در بخش آب منطقه‌ای کارهایی که انجام شده شامل ساختمان سد مخزنی هرات و شبکه آبیاری و زهکشی با هدف پایداری حقابه‌ها در بخش کشاورزی و اختصاص آب مازاد برای نیازهای شرب و صنعت و طرح تغذیه مصنوعی مروست به منظور تامین آب مورد نیاز شرب و کشاورزی مروست و کنترل سیلاب‌های رودخانه بوانات بوده است.

وي همچنين از پروژه‌هاي ساخت شبکه فرسوده مروست، حفر يك حلقه چاه آب شرب مروست، ایجاد خط دوم انتقال آب مروست، تامیت آب شرب شهر هرات، احداث دو باب مخزن دو و پنج هزار متر مکعبی، اصلاح و بازسازی شبکه‌های آب و حفر چاه آب شرب در شهر هرات به عنوان فعاليت‌هاي صورت گرفته در بخش آب و فاضلاب شهري ياد كرد.

شاه‌حسيني از اقدامات صورت گرفته در بخش آبفای روستایی نيز به مواردي همچون ساخت مخزن ذخیره و توسعه تاسیسات شبکه توزیع آب، تامین آب آشامیدنی ترکان و هرابرجان، حفر چاه آب آشامیدنی فتح‌آباد، تامین آب آشامیدنی چاه کلنگ و کرخنگان، باز سازی تاسیسات شبکه توزیع آب روستای چنارناز و روستاهای شهرستان خاتم، آبرسانی سیار روستاهای شهرستان، تامین آب آشامیدنی برزگر و باغ معدن، مطالعه تامین آب مجتمع روستاهای بختیاری و شهریاری، بازسازی تاسیسات و شبکه توزیع آب روستای خوانسار، شهریاری، چاهک و بختیاری، تامین آب آشامیدنی مجتمع ترکان، هرابرجان، بختیاری و شهریاری، کف شکنی چاه روستای توتک، بازسازی تاسیسات انتقال آب روستای اسلام آباد، چاه ابوالفضل و سربرزی، و بازسازی تاسیسات و شبکه توزیع آب روستای چالمه، سلیم آباد، کرخنگان، شهریاری علیا  و ترکان، اشاره كرد.

وي در ادامه عمده کارهای انجام شده در بخش مسکن در اين مدت را اجرای طرح هادی روستایی، واگذاری زمین روستایی، پرداخت تسهیلات مسکن روستایی و تسهیلات ودیعه مسکن، تسهیلات قرض الحسنه تعمیر و حمام روستایی، مسکن مهر انفرادی و تعاونی، ذكر كرد.

ساخت راه‌هاي مهردشت – مروست و مهریز – خاتم نيز از قعاليت‌هاي صورت گرفته در بخش راه و شهرسازی بود كه فرماندار سابق خاتم به آنها اشاره كرد.

وي افزود: در زمينه راه‌های روستایی نيز راه‌هاي هرات – خوانسار، هرات – چاهک، خوانسار – چنارناز، ولی عصر – حسن آباد، هرات – آرتزین و مروست – خبر ساخته و يا تعمير و بهسازي شدند.

شاه حسيني از احداث ایستگاه بوجاری بذر گندم و جو، ساخت مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی هرات و مروست، مرمت قنوات، احداث کانال آب و احداث استخر تنظیمی به عنوان فعاليت‌هاي صورت گرفته در بخش جهادكشاورزي ياد كرد و افزود: پرژه‌های عمرانی و آب و خاک در اين بخش شامل احیاء و مرمت قنوات، ساخت استخر‌های تنظیمی آب کشاورزی، احداث و بهسازی کانال های آبیاری عمومی شهرستان خاتم، احداث جاده های دسترسی به مزارع شهرستان خاتم، تجهیز چاه‌های کشاورزی شهرستان خاتم و تجهیز و تکمیل چاه‌های مالداری بوده است.

وي عمده پروژه‌های بهبود و تولیدات دامی در بخش كشاورزي نيز به مرمت و نگهداری راه‌های عشایری شهرستان،  احداث و تکمیل مجتمع دامداری هرات، تامین آب شرب دام در مراتع شهرستان، کمک به تامین علوفه و خوراک دام عشایر شهرستان، اشاره كرد.

اين مسئول سابق شهرستان خاتم از اصلاح و نوسازی باغات شهرستان، نظارت و کنترل آفات عمومی و ، توسعه مکانیزاسیون محصولات باغی و افزلیش تولید حبوبات و محصولات صیفی شهرستان به عنوان مهمترين پرژه‌های بهبود و تولیدات گیاهی ياد كرد.

وي از ساخت چهار واحد منازل مسکونی پزشکان متخصص، ساخت و و راه‌اندازی پایگاه اورژانس ۱۱۵ مسجد ابوالفضل(ع)، توتک و چاهک، پایگاه بهداشتی هرات و مروست، مرکز بهداشتی درمانی کرخنگان ، ترکان و هرابرجان و همچنين ساخت و راه‌اندازی سرد‌خانه مرکز بهداشت  و اتاق اکسیژن‌ساز بیمارستان آیت الله خاتمی اين شهرستان در اين مدت خبر داد.

وي از کارهای انجام شده در بخش تربیت‌بدنی به ساخت سالن ورزشی شهداء هرات و مروست، استخر سرپوشیده هرات و سالن ورزشی روستای فتح آباد، ایثار، مبارکه، ترکان و هرابرجان، اشاره كرد.

شاه حسيني همچنين از استقرار نمایندگی میراث فرهنگی و تجهیز نیروی انسانی و تجهیزاتی آن، ساماندهی سرچشمه نهر مسیح و مرمت ، مساجد و خانه‌های تاریخی در اين شهرستان، تامین زیر‌ساخت‌های گردشگری، آموزش رشته‌های صنایع دستی و معرفی و اعطای تسهیلات بانک و انجام مطالعات روستاهای هدف گردشگری، خبر داد.

وي اعلام كرد: ساخت خانه عالم، ساخت ساختمان اداری تبلیغات اسلامی و ساخت مجتمع آموزشی ملاصدرا از اقدامات انجام شده در بخش تبلیغات اسلامی، ساماندهی گلزار شهداء هرات در بخش بنیاد شهید و ايجاد پایگاه امداد و نجات بین شهری مسجد ابوالفضل مروست و مجموعه فرهنگی اداری جمعیت هلال احمر شهرستان از کارهای انجام شده در بخش هلال احمر بوده است.

وي همچنين به توسعه ساختمان اداری بهزیستی،  تاسیس و توسعه مرکز اورژانس خدمات اجتماعی، تامين خودروي اورژانس خدمات سیار و خط ۱۲۳، ساخت 28 واحد مسکن مدد‌جویان، اجراي طرح مسکن مهر، تجهیزات مرکز توانبخشی شهدای خاتم، طرح نهضت مسکن با ساخت ۲۳ واحد و تامين 59 مورد جهیزیه مددجویان به عنوان کارهای انجام شده در بخش بهزيستي و در حوزه کمیته امداد، ايجاد ۱۳ واحد مسکن محرومین در قالب مصوبات سفر ریاست جمهوری و  ۳۶ واحد مسکن محرومین شهری و روستایی از مصوبات سفر مقام معظم رهبری و ساخت کانون فرهنگی تربیتی کمیته امداد با 95 درصد پیشرفت ياد كرد.

وي راجع به کارهای انجام شده در بخش صنعت، معدن و تجارت به مواردي مانند ايجاد ۲۱ واحد ترمینال ضبط پسته، چهار واحد کارگاه ذرت خشک‌کنی، دو واحد کارخانه بسته بندی کشمش،‌دو واحد کارگاه موزایک‌زنی، معادن سنگ آهن و منیزیم مروست اشاره كرد.

احداث دستگاه بوجاری بذر گندم و جو و مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی هرات و مروست در بخش تعاون روستايي، ساخت بلوار خلیج فارس هرات، راه اندازی جایگاه CNG هرات و ایستگاه آتش نشانی هرات در حوزه فعاليت‌هاي شهرداري و برخي اقدامات صورت گرفته در بخش‌هاي آموزش و پرورش، فنی و حرفه‌ای و دانشگاه پیام نور نيز از جمله گزارش‌هاي ذكر شده توسط فرماندار سابق خاتم بود.

وي در بخش تامين زيرساخت‌ها نيز به برق‌رساني به مسکن مهر هرات، آرتزين، سبز آباد، سرخ زیتون و بنیاد،‌ صدوق و چاه مهدي، همچينين تامين روشنایی معابر هرات و مروست و جدا سازی برق ناحیه صنعتی هرات و مروست از چاه‌های کشاورزی و غيره، عملیات گاز‌رسانی به شهر هرات و بخش مروست اشاره كرد.

شاه حسيني احداث بازداشتگاه شهرستان خاتم، ساخت ساختمان اداره ثبت اسناد شهرستان و ساختمان اداره پست شهرستان خاتم را از ديگر فعاليت‌هاي صورت گرفته در دوران فعاليت خود در دولت‌هاي نهم و دهم بيان كرد.