عمليات اجرايي احداث كارخانه كربن فعال و كارخانه توليد سيلي كاژل بزودي در شهرستان آغاز خواهد شد .

عمليات اجرايي احداث كارخانه كربن فعال و كارخانه توليد سيلي كاژل بزودي در شهرستان آغاز خواهد شد .


عمليات اجرايي احداث كارخانه كربن فعال و كارخانه توليد سيلي كاژل بزودي در شهرستان آغاز خواهد شد .
وي در ادامه افزود اين كارخانه در 7 كيلومتري جاده مروست به هرات احداث و با راه اندازي آن 40 نفر به صورت مستقيم و 150 نفر به صورت غير مستقيم مشغول خواهند شد و اميدواريم كه با راه اندازي اين كارخانه و صنايع ديگر شاهد رشد و توسعه شهرستان باشيم .
آقاي دكتر عمراني نيز در ادامه ضمن تشكر از فرماندار در خصوص حمايت از طرح ايشان و پيگيريهاي وي تصريح كرد اينجانب با آنكه مقيم كشور سوئد مي باشم اما همچنان به عنوان يك ايراني و به عنوان يك هرابرجاني به اين منطقه افتخار مي كنم اين شهرستان سرشار از پتانسيلها و مردماني خوب و با صفاست كه تاكنون در خصوص ايجاد صنايع توجهي به اين منطقه نشده است و اميد است كه با احداث صنايع گامي مهم در جهت توسعه و رفع محروميت و اشتغال مردم برداشته شود وي افزود سرمايه مورد نياز اين كارخانه چهارميليارد تومان است كه كل سرمايه از طرف اينجانب خواهد بود و دستگاهها و لوازم احداث كوره از كشورهاي سوئد و كره جنوبي خريداري و وارد شده و انشاءا... تا چند روز ديگر عمليات احداث كوره شروع و مابقي لوازم مورد نياز خريداري و وارد خواهد شد و مواد توليدي اين كارخانه در صنايع پلي اتيلن و ... مورد استفاده قرار مي گيرد و مي توان در بازارهاي داخلي و خارجي با قيمت خوب عرضه نمود.
در ادامه فرماندار به مطالعات و پیگیریهای انجام شده در خصوص احداث کارخانه سیلیکاژل اشاره و افزود با عنایت به تحقیقات انجام شده خوشبختانه مواد اولیه کارخانه مذکور در شهرستان به مقدار مورد نیاز موجود می باشد و پیگیری جهت اخذ زمین جهت احداث کارخانه نیز در دست اقدام می باشد که اینجانب از آقای دکتر عمرانی می خواهم در خصوص ایجاد این کارخانه نیز مساعدت نموده تا انشاا... با راه اندازی کارخانه مذکور که مصرف و کاربرد آن تصفیه مواد نفتی و پتروشیمی می باشد قدم خوبی در جهت ایجاد اشتغال پایدار و توسعه شهرستان برداشته شود .
آقای دکتر عمرانی ضمن استقبال از طرح مذکور تصریح کرد ماشین آلات مورد نیاز جهت احداث اين كارخانه در داخل موجود و قسمتي نيز از خارج وارد خواهد شد و با سرمايه يك ميليارد تومان قابل راه اندازي خواهد بود و مواد توليدي آن در بازارهاي داخلي و كشورهاي حاشيه خليج فارس و كشورهاي غربي بازار خوبي خواهد داشت و 190 نفر نیز در این پروژه مشغول خواهند شد .
لازم به ذكر است در پايان اين جلسه آقاي امامي فرماندار شهرستان به بحث ايجاد كارخانه پتروشيمي در شهرستان اشاره و افزود احداث پتروشيمي يكي از مصوبات مقام معظم رهبري (مدظله العالي ) به استان يزد مي باشد كه شركتي كه قبلا" قول احداث اين كارخانه در شهرستان را داده بود تا كنون مراجعه اي نداشته است و درخواست بنده از جنابعالي اين است كه در اين خصوص نيز در صورت امكان همكاري و مساعدت نمائيد تا انشاءا... با احداث اين طرح عظيم شاهد توسعه همه جانبه در سطح شهرستان باشيم كه آقاي دكتر عمراني قول مساعدت و پيگيري خريد وسايل و ادوات مورد نياز را از طريق شركتهاي خارجي نموده و افزود كه تاكنون در اين خصوص بنده با چند شركت مذاكراتي داشته ام و موافقتهايي در جهت خريد وسايل جلب نموده ام كه پيشنهاد مي گردد اين طرح به صورت مشاركتي و سهامدار نمودن مردم انجام گردد و با اخذ تسهيلات دولتي و سهم آورده بتوانيم در خصوص احداث آن اقدام نمائيم .
 
 اكبر شمسي          

روابط عمومي فرمانداري