صبر و ایمان مردم غزه،عامل شکست اسرائیل درجنگ هشت روزه است

صبر و ایمان مردم غزه،عامل شکست اسرائیل درجنگ هشت روزه است


امام جمعه شهر هرات؛

 "حجت الاسلام محمد رضایی در خطبه های نماز جمعه این هفته افزود: اسرائیل با وجود گنبد آهنینش در این جنگ ،نقشه های خود را نقش برآب دید و با خواری و ذلت شكست خود را رقم زد.
وی همچنین با اشاره به تحولات سوریه ، جنایات گروههای تروریستی و حمایت قدرت های پوشالی غرب از آنها را محكوم كرد .
خطیب جمعه هرات خاتم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم علم و علم آموزی برای پیشرفت جامعه، علم بدون تعهد را بی فایده خواند و خاصیت علم ، دانش و عقل برای این است كه باعث پیشرفت انسان و جامعه می شود .
رضایی تأكید كرد:علم باید با تعهد همراه باشد ، انسانی كه دانش دارد ولی تعهد ندارد نتیجه دانشش نیز به مانند بمباران مردم هیروشیما از سوی آمریكای جنایتكار می شود .
وی همچنین در خطبه اول نماز جمعه بعد از دعوت همگان به رعایت تقوای الهی ، صبر در برابر معصیت ، صبر در مصیبت ها و سختی ها و صبر در اطاعت از خدا را از اقسام صبر برشمرد .
رضایی به بیان مصادیق صبر در اطاعت از پروردگار پرداخت و گفت : خواندن 17ركعت نماز در طول روز با وجود تحمل برخی سختی ها ، صبر در برابر مشكلات روزه داری به خصوص روزه در فصل تابستان از نمونه های صبر در اطاعت از پروردگار است .
امام جمعه هرات خاتم همچنین صبر به هنگام به جای آوردن اعمال حج و صبر در برابر سختی ها و ناملایمات را از ویژگی های انسان صابر برشمرد و خاطرنشان كرد : خداوند در قرآن به صابران وعده بهشت داده و فرموده خداوند صابران را دوست دارد .
وی در خطبه دوم نماز بعد از سفارش نماز گزاران به رعایت تقوا به لزوم تذكر به مومنین اشاره كرد و گفت : رفتن به نماز جمعه و خواندن نمازهای یومیه تكرار نیست ، تذكر است تذكر و یادآوری برای توجه و لزوم یاد خدا بودن است .