شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاتم تشکیل جلسه داد

شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاتم تشکیل جلسه داد


به ریاست سرپرست فرمانداری خاتم :

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم  "غلامرضا عطائی "سرپرست فرمانداری خاتم در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خاتم گفت : شیوع اعتیاد در بین جوانان و درصدگرایش آنان به این پدیده خانمانسوز در جامعه رو به افزایش است که زنگ خطری برای همه مسئولان خصوصا اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر می باشد.

وی  افزود: مشارکت همه دستگاهها خصوصا دادگستری، بهزیستی، نیروی انتظامی، شوراهای اسلامی و سازمان‌های مردم‌نهاد نیز در امر مبارزه با مواد مخدر ضروری است و باید آگاهی مردم نسبت به این بلای خلانمان‌سوز افزایش یابد.

وی خطاب به متولیان فرهنگی شهرستان اظهار داشت: مسئولین نهادهای فرهنگي شهرستان با جديت، آگاه سازي و اطلاع رساني را در مدارس، دانشگاه‌ها و خانواده‌ها پيگيري و در این زمینه کوتاهی نکنند
سرپرست فرماندار خاتم آموزش خانواده ها را بستری مهم برای جلوگیری از اشاعه اعتیاد در بین افراد جامعه دانست و بر ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی،آموزشی برای اطلاع رسانی تبعات این معضل و همفکری همه دستگاههای اجرایی شهرستان برای مبارزه اصولی با این بلای خانمان سوز تأکید کرد.

در ادامه این نشست هر یک از اعضاء به بیان نظرات خود در خصوص مواردی همچون وضعیت ابتلای شهرستان به مواد مخدر و خطر افزایش آلودگی اقشار مختلف مردم ،ضرورت وجود و افزایش تعداد کلاس های آموزشی ، مشاوره و نقش فرهنگ سازی به بحث وبررسی  پرداختند.