سوالات شما و پاسخ فرماندار

سوالات شما و پاسخ فرماندار


سوالات شما و پاسخ فرماندار

سوالات شما و پاسخ فرماندار
 
بسمه تعالي

لطفاً سوالات و پيشنهادات خود را در قسمت تماس بافرماندار مطرح نماييد . پاسخ سوالات شما جهت اطلاع در اولين فرصت در اين قسمت ازسايت قرار داده مي شود .

 

پیام :

با سلام و خسته نباشيد خدمت فرماندار مردمي وزحمتكش خاتم

با توجه به رسالت وبلاگ تركان نيوز در رابطه با اطلاع رساني اخبار و دريافت نظرات و پيشنهادات و منعكس نمودن آنها ، نامه يكي از اهالي تركان به فرماندار را براي شما ارسال مي نماييم ، باشد كه مورد عنايت وپيگيري شما قرار گيرد.

مديريت وبلاگ تركان نيوز "حميد باقري "

 

 

متن نامه به شرح ذيل مي باشد.

 

بسمه تعالی

 

جناب آقای سید ناصرامامی

فرماندار محترم شهرستان خاتم

موضوع: درخواست پیگیری زمین های مسکونی

سلام علیکم، احتراماً به استحضار می رساند انجمن روستا سابق( پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ) مقداری از زمینهای مجاور منازل مسکونی روستای ترکان را تفکیک، قطعه بندی و به متقاضیان وقت فروخته است. به گفته مردم، انجمن از عواید فروش این زمین ها حمام قدیمی روستا را بنا نهاده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی عده ای اقدام به ساخت منزل مسکونی در این زمینها نمودند. پس از مدتی گویا منابع طبیعی بدون اطلاع شورای اسلامی تمامی زمین و خانه های ساخته شده، سمت قبله جاده آسفالت (حدفاصل جاده مروست به هرات که از وسط روستا می گذرد) را ملی اعلام کرده است. متاسفانه در آن زمان هیچ کس، حتی صاحبان منازل مسکونی به این موضوع اعتراض نکرده اند، گرچه ظاهراً اداره منابع طبیعی روال قانونی( آگهی و غیره) را طی کرده است. به طوریکه پس از مدتی تعدادی از اهالی (5 ساختمان) که در حال ساخت بوده اند به عنوان متجاوز به دادگاه معرفی می شوند، علی رغم اینکه قبل از آن هیچ نهاد قانونی اقدام به واگذاری زمین مسکونی نمی کرده است. بالاخره پس از مدتی افراد فوق خاطی معرفی می گردند که با اعتراض مردم و نهادهای محلی زمین های محدوده منازل فوق در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته و مشکل 4 ساختمان مذکور که صاحبان آنها در آن زمان از نظر مالی استطاعت چندانی نداشتند( یکی  از ساختمانها منزل فرزند گلی به مساحت تقریبی.. بوده است) حل می شود. و بنیاد از آن پس زمینهای  تحویلی از منابع طبیعی که در اصل مالکیت آنها برای افراد دیگری بوده است را تفکیک و به متقاضیان جدید می فروشد. البته خریداران علی رغم میل باطنی خود مجبور به خرید زمین های فوق بوده اند؛زیرا راه چاره ای نداشته اند. باقی زمینهای انجمن که در خارج محدوده مذکور وجود داشتند، بدون هیچ ممانعتی از طرف مالکین که قواله انجمن داشتند ساخته می شود، تا اینکه در این اواخر حدود یک ماه پیش، پس از استعلام بنیادمسکن از منابع طبیعی ، ساخت ساختمان در این گونه زمینها ممنوع اعلام می شود هرچند که اغلب این زمینها محصور در ساختمانهای دارای مجوز یا ساخته شده و یا دارای سند می باشند که در اصل طرز مالکیت همگی مشابه است.

مزید استحضار اینکه در مقطعی ، نه ارگانهای دولتی جمهوری اسلامی زمین به اهالی واگذار می کردند( چندین سال قبل) و نه اجازه ساخت به بی خانمانها داده می شد. که می توان گفت علت العلل مهاجرت افراد آماده بکار از روستا همین بود.

)فرد روستایی، اگر در روستا، زمین مسکونی و یا مسکن نداشته باشد از لحاظ فرهنگ حاکم به محیط روستا چندان لیاقتی ندارد) بالاخره پس از چندسال در زمین های انجمنی بدون ممانعت ساخت و ساز شروع شد و در سال گذشته نیز با درخواست مکرر اهالی و پیگیری جنابعالی مجوز فروش زمین به بنیاد مسکن داده شد، اگرچه کج سلیقگی برخی، واگذاری زمین ها را به کام برخی دریافت کنندگان زمین از لحاظ مساحت و.... تلخ کرد. لذا با توجه به اینکه در شهرها هم دولت سعی کرده است در مواردی(مسکن مهر) زمین رایگان در اختیار واجدین شرایط بگذارد، پس نیاز است در روستاها نیز زمین به بهای بسیار اندک در اختیار واجدین شرایط واقعی قرارگیرد و مشکل متفرقه غیر بنیاد مسکنی با اخذ وجه بسیار اندکی حل شود. البته مبرهن است جنابعالی بیشتر از سایر مسئولین شهرستان بر این موضوع واقف هستید و در تعیین قیمت کارشناسی نقش و نظر اساسی دارید.لذا در پایان از جنابعالی درخواست می نماید با تشکیل کمیته یا کمیسیون مربوطه در شهرستان در اولین فرصت مشکل اهالی روستای ترکان را پیگیری فرمایید.

پیشاپیش از همکاری شما کمال تشکر را داریم


باتشکر

با سلام

و با تشكر از ارسال پيام

 

احتراما" ضمن تشكر از اطلاع رساني آن وبلاگ اعلام مي دارد قبل از انقلاب اداره عمران و آبادي روستاها بدون مجوز قانوني و خارج از وظايف قانوني به انجمن ده وقت اعلام مي كند كه مقداري از زمين هاي ملي روستا را فروخته و درآمد آن صرف ساخت و ساز اماكن عمومي از جمله حمام قديمي و مدرسه شود كه البته اين اقدام صورت گرفته ولي بخاطر روال غير قانوني انجام شده دادگاه در سالهاي گذشته راي به محكوميت افراد شاكي نمود. البته با پيگيريهاي مسئولين زمين ها به بنياد مسكن واگذار و جهت جبران خسارت بعضي از افراد كه حداقل شرايط دريافت زمين را داشتند مساعدت گرديد. شايان ذكر است تا كنون در روستاي تركان 330 قطعه زمين مسكوني به متقاضيان واگذار و اين در حالي است كه بر اساس آمار جمعيتي سال 90جمعيت روستا فقط 937 نفر مي باشد كه اگر ميانگين جمعت را همان 5 نفر در نظر بگيريم زمينهاي واگذار شده مي بايست جمعيتي حود 1650 نفر را در خود جاي دهد كه بنظر مي رسد كه تعداد زيادي زمين دريافت ولي در روستا ساكن نيستند (واگذاري انجام شده در روستاهاي تركان و هرابرجان تقريبا"برابري مي كند با كل واگذاريها درشهرستان) لذا با توجه به موارد فوق الذكر اين فرمانداري پيگير حل مشكل متقاضيان مسكن ، تخلف هاي انجام شده و افزايش متراژ واگذاريها مي باشد كه مطمئنا بدون حمايت و همكاري اهالي موفق نخواهد بود/. 

 

پیام :

با سلام خدمت فرماندار محترم و زحمت کش خاتم

بنده از اهالی دهستان چاهک هستم، درخواستی از شما دارم و امیدوارم ترتیب اثر داده شود. با توجه به اینکه اکثریت اهالی دهستان ما برای انجام کارهای اداری مجبور هستند به هرات بیایند اگر خط واحد در این مسیر قرار داده شود از نظر اقتصادی و کاهش خطرات جاده ای بسیار مفید خواهد بود. لطفا پیگیری های لازم در این جهت را مبذول فرمایید

با تشکر از توجه تان

 

 

پاسخ فرماندار :

با سلام و تبريك ميلاد حضرت زهرا (س ) و تشكر از ارسال پيامتان

كليه مسيرهاي روستايي شهرستان از جمله مسير چاهك به هرات در قالب طرح پايانه هاي حمل و نقل روستايي انشاءا... به زودي صاحب تعدادي ميني بوس و ديگر وسايل حمل و نقل عمومي نظير ون و تاكسي كرايه خواهد شد .

مي توانيد موضوع را از طريق بخشدار محترم و دهيار روستا پيگيري نماييد .

 

پيام

سلام
ممنون از توجه تان

ان شاءا... بزودی زودی شاهد این اقدام بزرگ و مفید شما باشیم

با تشکر

 

پیام : محمد صادق قانع

نگاه مثبت فرماندارعزیزبه عموم مردم و داشتن  روحیه کار و تلاش باعث شده  با مهر و محبت و عشق ورزی به دیگران ،فرماندار فرمانداری خاتم ،فرماندار قلبهای مردم خاتم شود تا جاییکه برای مهر ورزی  حضور در مراسم ختم یک مادری وابسته به خانواده شهید  هم  از قلم نمی افتد واین حضورهم  به صحنه ارتباط مردم با مسئولین و رسیدگی به مشکلات مردم تبدیل میشود -کلاس روابط عمومی اینجاست نه در همایشهای با کلاس بی روح

 

پاسخ فرماندار :

با سلام و تبريك ميلاد حضرت زهرا (س) و تشكر از ارسال پيامتان

داشتن روحيه كار و تلاش ، دينداري ، ولايت مداري ، نجابت ، مهمان نوازي و اصالت مردم اين شهرستان زيبا غير از مهر و محبت و عشق ورزي به ديگران پيامي ندارد ؛ بنابراين هيچ كاري بيشتر از آنچه شايستگي اين مردم است انجام نشد . خداوند شهداي ما را رحمت كند و ما را نيز به شهدا ملحق .

 

پیام :

باسلام وعرض خسته نباشيد: جناب آقاي امامي عزيز: محله آقا جعفر از امكاناتي همچون آسفالت ،گازكشي بي بهره بوده وهيچ مسئولي هم پاسخگو نيست خواهشمندم مساعدت نمائيد.

ارادتمندتان : غلامرضا عطائي

 

پاسخ فرماندار :

با سلام و تبريك ميلاد حضرت زهرا (س) و تشكر از ارسال پيامتان

بابت آسفالت به شوراي شهر مراجعه كنيد و گاز كشي نيز به زودي انجام خواهد شد .

 

حيدري :

با عرض سلام ،ادب و احترام به به شما فرماندار محترم .به رسم ادب وظیفه ی خودم دونستم که از زحمات شما تشکر کنم از شما یک دنیا ممنون واقعا نمیدونم چه طوری از شما تشکر کنم لایق این همه محبت نبودم ان شاءالله از خجالتتون در بیام و بتونم زحمات شما را جبران کنم همین که اجازه دادین حضوری خدمت شما برسم از همه چیز برام با ارزش تر بود و برام یک افتخار بود .که با توکل بر خدا که بقیه کارهام هم درست بشه و من برای همیشه قدر دان شما هستم .امید وارم تا موقعی که من درسم تموم بشه شما همچنان فرماندار خاتم باشین و من برای شما خدمت کنم .از خدا برایتان :روزی مریم، قصر آسیه ،تقوای حسین ، قلب خدیجه ،دوستی فاطمه،جمال یوسف ،ثروت قارون ،حکمت لقمان ، ملک سلیمان ،صبر ایوب و عدالت علی ، حیای زینب ،عمر نوح و محبت اهل بیت رسول الله (ص)را میخوام .شرمنده دیروز دیگه  موقعیت پیش نیومد  از شما تشکر کنم .

پاسخ فرماندار :

حقير تنها به وظيفه خود عمل نمودم و نيازي به تشكر نيست . اميدوارم با پيگيري كه از طريق كد رهگيري نامه ظرف دو سه هفته آينده انجام مي دهيد مشكل شما برطرف شود

 

 مجتبي يزداني :

با سلام خدمت فرماندار عزیز و دوست داشتنی شهرستان زیبای خاتم

بنده بر خود تکلیف دانستم که از زحمات بی شاعبه شما در امور محوله تشکر و قدر دانی کنم و به عنوان یکی از شهروندان روستای ترکان از شما خواستارم که قدم بر چشم ما بگذارید ، روستای ترکان شما را با جان و دل به آغوش می کشد.

امیدوارم که خاطرات خوشی از شهرستان خاتم و روستای ترکان برای شما در ذهنتان گذشته باشد.
موفق ، پیروز ، سربلند و سلامت باشید


پاسخ فرماندار :

با سلام و تشكر از ارسال پيامتان

همانطور كه مستحضريد بنده روز 12 فروردين ماه در مراسم سنتي آش آن روستا شركت نمودم ضمناً اين اولين باري نبود كه از روستاي تركان بازديد نموده ام . با اين وجود هر زمان كه وقت اينجانب اجازه دهد مجدداً به ديدن مردمان سخت كوش و دوست داشتني اين روستا مي آيم .

 

محمد صادق قانع

بزرگوارسلام
مصوبات خوب است وجای تقدیردارد پیشنهاد میشود غرفه ای در فرمانداری به قولهای مسئولین گذشته و حال  و نتیجه طرحها و...اختصاص داده شود تا هم موجب یادآوری بیشتر و پیگیری مسئولین شود و هم مردم عملکردهای  دولت مردان  را مقایسه کنند  .

تصویری از این غرفه قول را هم به بیست و سی بفرستید جالب می شود .

 

پاسخ فرماندار :

برادر خوبم آقاي محمد رضا قانع

با سلام و تشكر از ارسال پيام و آرزوي موفقيت براي شما و خانواده بزرگ قانع در روستاي تركان

مصوبات در صورتي خوب است كه اجرايي نيز بشود و در اين زمينه لازم است همه مسئولين شهرستاني از جمله حقير تلاش مضاعف داشته باشيم . در ارتباط با قولهاي مسئولين گذشته حقير مسئوليتي ندارم ، اما در ارتباط با قولهاي خودم به شرطي كه مجاز به معرفي مقصرين يا عاملين تاخير بدقوليهاي احتمالي باشم حاضرم نمايشگاه بگذارم . البته در صورت مقايسه با قولهاي ديگران و انجام كارهاي انجام شده ديگران و انجام كارهاي انجام نشده ديگران توسط حقير و .... حتماً نمايشگاه جالبي خواهد شد.

                                برادرتان-سيد ناصر امامي ميبدي

 

پیام :  شهروند مروستی

با عرض سلام و تبریک سال نو حضور فرماندار شهر هرات.امیدوارم در راستای خدمترسانی به مردم شریف بخش مرکزی در سال جهاد اقتصادی موفق باشید.

 

با سلام و تشكر از ارسال پيام و تبريك سال نو

اميدوارم در راستاي خدمت رساني به مردم شريف شهرستان خاتم با راهنمايي شما و ديگر دوستان دلسوز موفق باشم همانطور كه بارها گفته ام براي حقير هرات ، مروست و دهستانهاي شهرستان همه علي السويه است و هيچ تمايزي بين بخشهاي مختلف شهرستان قائل نيستم

سيد ناصر امامي ميبدي - فرماندار شهرستان خاتم

 

پیام : محمدصادق قانع 
سلام و درود خدا بر فرمانداری که مردمی بودن را در عمل نشان داده -امیداست این رویه الگویی باشد برای دیگر مدیران شهرستان

 

برادر عزيزم محمد صادق قانع

با سلام و عرض ادب و تشكر از ارسال پيام محبت آميزتان

حقير افتخار خدمت به اين مردم شريف و دوست داشتني را از نعمات خداوند متعال مي دانم كه شكر آن از عهده زبان الكن اينجانب بر نمي آيد . سادگي صفا و صميميت ، بي ريايي و محبت درسهاييست كه مردمان مؤمن و انقلابي اين ديار به من آموخته اند .

سالم باشيد و پايدار - سيد ناصر امامي ميبدي

 

رضا یزدانی
salam jenabe farmandare delsooze shahrestane khatam khoob hastin ?khoda ajret bede be saite man ham sar bezanin  va tashvigh konin ta pishraft konim azatoon komak mikham behetoon chand bar payam dadam ama javabi nagereftam ba tashakor
 

جناب آقاي يزداني

با سلام و تشكر از ارسال پيامتان

از وبلاگ شما ديدن كردم . از اينكه به فضاي مجازي جهت معرفي روستايتان استفاده مي كنيد كمال تشكر را دارم . 

منظورتان از كمك را واضح تر و دقيق تر بيان كنيد در ضمن در صورتي كه پيامي داده ايد و پاسخ داده نشده مجدداً ارسال كنيد تا بررسي و پاسخ داده شود .


از " حميد باقري"

پيام :

 

از طرف مدیریت وبلاگ روستای ترکان(حمید باقری)

با عرض سلام خدمت فرماندار محترم خاتم

با تبریک سال نو خدمت جنابعالی وهمه اهالی منطقه خاتم

ما در این وبلاگ بخشی را به عنوان سوالات شما و پاسخ فرماندار تعیین نموده ایم

با توجه به اهداف تعیین شده برای وبلاگ روستا و  پیرو درخواست یکی از وابستگان به روستا از طریق وبلاگ، متن زیر را که نوشته شده توسط "مهدی م" برای شما ارسال می نماییم، باشد که مورد عنایت جنابعالی قرار گیرد .

مهدی م

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت فرماندار محترم شهرستان خاتم

ای مالك اشتر زمان منطقه خاتم امیدوارم نوشته های مرا كه با اندوه و غمی فراوان از اعماق قلبم سرچشمه می گیرد و میدانم این حرف من نیست بلكه آه دل تمام مردم تركان می باشد را بخوبی پذیرا بوده و در حین پذیرفتن خود را بمانند یكی از اهالی این روستا دانسته كه نه جایی برای تفریح دارد و نه مكانی برای مسافرت و تجدید روحیه و بخوبی مطلب را بپذیری كه قطعاً هم همین طور است چون شما را در بین فرمانداران سابق شهرستان بهترین دیده ایم  :

مطلب ما گفتن قنات باغ روستایمان است كه سالها زحمت برای آن كشیده شده و در گذشته از بهترین مكانهایی بوده كه مردم برای تفریح و امرار معاش از آن بهره برداری می نموده اند و مدتی بود كه آب این قنات كم شده بود و در حال حاضر خشك خشك شده و مردم به دلایلی كه واقعاً نمیدانم چیست پیگیر آن نبوده و نیستند و بنده خودم حتی یك دقیقه از آن آب و یك سانتیمتر از آن ملك را ندارم و لی جهت تفریح در كوچه و پس كوچه های آن قدم میزدم و دست همسرم را كه اهل این محل نیست میگرفتم و برای تفریح می بردم در آن محل چون جای دیگری برای تفریح نداشته ام .

ما پارك نمی خواهیم، سینما و ... نمی خواهیم فقط خواهشمندیم شما با یك برنامه ریزی بیایید و از قدیمیهای این روستا در خصوص گذشته این محل جستجو كنید و پس از آن جلسه ای جهت ابقاء آن تشكیل داده و راه حلی را در جلوی پای مردم بگذارید ضمناً قابل بذكر است كه خیلی از پیرزن و پیرمردها از این باغات امرار معاش مینموده اند كه در حال حاضر باید سر بر زمین بگذارند و ... و چون سواد ندارند نمیدانند كه چه باید بكنند و چیز دیگری هم ندارند .

با تقدیر از زحمات خستگی ناپذیر شما امید وارم كه در این خصوص اقدامات خوبی را ببینیم.

 

برادر خوبم حميد باقري مديريت محترم وبلاگ تركان نيوز

با عرض سلام و ادب و تبريك سال جهاد اقتصادي و تشكر از ارسال پيام و اختصاص بخشي از وبلاگ زيبايتان به سؤال از اينجانب و پاسخ مربوطه .

و اما بعد

همانطور كه در ارتباط تلفني با شما عرض كردم در پاسخ به پيام برادر خوبم مهدي م بايد عرض كنم اولاً بنده به هيچ وجه لايق اينهمه لطف و عنايت و مرحمت مردم خوب شهرستان به ويژه اهالي با صفاي تركان نيستم .

ثانياً تا جايي كه يادم مي آيد تاكنون هيچكس حتي يكبار در ارتباط با قنات باغ به اينجانب چيزي نگفته بود و يا پيگير نشده بود . در عين حال انشاءا... موضوع را به جهاد كشاورزي مروست منعكس خواهم كرد و پيگيري و كارشناسي و حل مشكل را خواستار خواهم شد . همانطور كه در ارتباط با چاه شمس آباد در حال حاضر به حمدا... و المنه مشكل رفع شده است .

برادر و خدمتگزارتان-سيد ناصر امامي ميبدي

 

از: "مجیدیزدانی از اهالی"

پیام :

با سلام خدمت فرماندار عزیز وزحمتکش . جناب اقای فرماندار قطعا از جاده جدیدی که از سمت مروست به سمت مهریز در حال احداث میباشد و جدیدا قسمتی از آن بصورت یک طرفه بهره برداری میگردد تردد نموده اید خواهش میکنم بعنوان بالاترین مقام شهرستان خاتم برکیفیت آن نظارت کنید این جاده اصلا با استاندارد های پیش پا افتاده هم  ساز گار نیست آیا شان ولیاقت مردم این شهرستان همین است  آیا میشود آن را حتی با جاده های معمولی کشور مقایسه نمود و ......... 

باتشکر مجدد از جناب اقای امامی فرماندار محترم و مردمی

 

برادر خوبم مجيد يزداني

با سلام و عرض ادب و تبريك سال جهاد اقتصادي و با تشكر از ارسال پيام محبت آميزتان .

و اما بعد

همانطور كه مي دانيد پروژه جاده مروست به سمت مهريز (علي آباد چهل گزي) پروژه اي تقريباً 28 ساله است . اينجانب از ابتداي امر خدمتم در شهرستان با توجه به ركود ساليان سال پروژه پيگير تسريع در انجام آن بوده ام و در حال حاضر شاهد سرعت در انجام پروژه مي باشيد .

لزوم تسريع در احداث اين جاده با توجه به تصادفات منجر به فوت فراوان و پيچهاي خطرناك و عرض كم آن بر هيچكس پوشيده نيست . 23 كيلومتر مورد اشاره هم كه اخيراً زير ترافيك رفته است دقيقاً در راستاي كم كردن همين خطر به خصوص در ايام پرترافيك سفرهاي نوروزي بود كه البته باعث كم شدن و يا يكطرفه شدن حداقل 10 پيچ خطرناك در همين 23 كيلومتر مي شد كه قطعاً در ايمن شدن مسافرت مؤثر است . وگرنه بنده اصلاً كيفيت آسفالت آن را تأييد نمي كنم و راه و ترابري را هم مكلف كرده ايم به محض تأمين اعتبار لازم نسبت به ساماندهي آسفالت آن اقدام كند. و اميدوارم حداقل تا گردنه ارچنان تا قبل از پايان تابستان امسال زير ترافيك برود تا از خطرات اين مسير پرخطر باز هم كاسته شود .

 

برادر و خدمتگزارتان-سيد ناصر امامي ميبدي  

 

شهروند مروستی

سلام آقای فرماندار

جناب آقای فرماندار تلاشهای بی شائبه شما در اجرای عدالت و تخصیص اعتبارات بصورت عادلانه بر کسی پوشیده نیست و بنده حقیر نیز از اینکه در خصوص احداث جایگاه CNG تلاش نموده اید به نوبه خود تشکر میکنم و از اين نکته غافل نمانید که اجر شما نزد خالق یکتا محفوظ خواهد ماند چرا که این مردم ولی نعمت شما هستند و هر چه در جهت خدمت به آنها تلاش گردد باز هم کم است و این را هم بدانید مردم قدر شناس هستند و شما در این دو سال و اندی که فرماندار بودید حتما به عینه مشاهده کرده اید.حضور مردم در حماسه نه دی...بیست و دو بهمن...مراسم استقبال از وزیر و قس علی هذا... بگذریم .امیدوارم همچنان نظر لطف و مرحمتتان  شامل حال مردم مروست بشود و این مردم را به حقوق حقه خود نزدیک نمایید./پایدار باشید.

 

شهروند محترم مروستي

با سلام

از ارسال پيام و تماستان با سايت فرمانداري متشكرم .

 

پيام

 

شهروند مروستي

 

 

جناب آقای فرماندار سلام.پیرو صحبتهای قبلی و فرمایشات حضرتعالی دهه فجر هم آمد و رفت و مردم مروست از زمین خوردن کلنگ احداث خط لوله گاز خبری نشد در حالیکه حضرتعالی و آقای مهندس فرهمند در عملکرد خود به این موضوع اشاره نمودید و این مردم هستند که همچنان باید منتظر بمانند.در ضمن در خصوص محل احداث جایگاه CNG در مروست به نظر بنده محلی اکنون در کار شدن است باعث میشود در آینده با مشکل مواجه گردد چراکه از توسعه میدان و همچنین جاده و زیر گذر آن منطقه جلوگیری مینماید نمیدانم شاید اشتباه میکنم ولی بنظرم زمینهای بهتر و مکانهای مناسبتری برای احداث این جایگاه در مروست بود.آیا واقعا کار کارشناسی شده شایدم همون کارشناسهایی بودند که میدون اون منطقه را احداث کردند که الان اگه یه فرغون بخواد رد بشه باید سرعتشو بیاره پایین بگذریم ما مردم و بیت المال همیشه باید چوب نظریات کارشناسان غیر متخصص بخوریم تا کی خدا میدونه....پایدار باشید.یا حق

 

شهروند محترم مروستی

با سلام و عرض ادب و صلوات بر محمد (ص) و آل محمد(ص) و ضمن تشکر از ارسال پیام ؛ از اینکه به بنده لطف دارید و چندمین پیام شما شهروند محترم و دلسوز را می خوانم متشکرم . امیدوارم در ارتباط با موارد مطروحه قبلی پاسخ لازم را گرفته باشید.

 و اما بعد .

قول کلنگ خوردن گاز مروست در دهه فجر پس از کسب اطمینان از مسئولین محترم شرکت گاز استان داده شد که بنده هم مثل جنابعالی از تأخیر در این امر شاکیم و پیگیر ماجرا نیز می باشم و البته پیام شما را نیز به شرکت گاز استان ارسال و پاسخ احتمالی ارسالی را برای شما هم خواهم فرستاد .

در ارتباط با جایگاه CNG کاش اقلاً اشاره می کردید که اقدام به احداث یک واحد CNG از دو واحد سهمیه شهرستان خاتم در مروست ، همزمان با احداث CNG در هرات ، آنهم در حالیکه به قول خودتان این مردم هستند که همچنان باید منتظر بمانند یعنی حتی لوله کشی 55 کیلومتر خط انتقال به مروست شروع نشده است ، کار خوبی هست یا نه؟ نيازي به تشكر نبود.

و اما در ارتباط با محل احداث ضمن احترام به نظر شما به عرض می رساند زمین معرفی شده توسط شهرداری را کارشناسان و متخصصین امر در شرکتهای نفت و گاز استان بازدید و  پس از تأیید آنها به پیمانکار جهت ساخت واگذار می شود. حال اگر آن کارشناسان محترم به زعم شما غیر متخصصند، موضوعی است که شرکت نفت قطعاً پاسخ آن را خواهد داد .

توفیق روز افزون شما را خواستارم – شما نیز در پناه امام زمان (عج) پایدار باشید .

سید ناصر امامی میبدی – فرماندار شهرستان خاتم

پیام :

آقای فرماندار سلام

بااحترام به استحضار میرساند : چاه شمس آباد که وعده حل مشکلاتش را داده اید و 250  خانوار  چشم امید به وعده جناب عالی  دارند اخیرا میگویند موتورش را به قول ما داهاتی ها سوزانده اند چند سال قبل هم موتورش را کامل بردند . تقاضای عاجل داریم دستور فرمایید مسئولین امنیتی شهرستان موضوع را بررسی نمایند . این نمونه ای از نا امنی روستای ترکان و هرابرجان میباشد

آیا این وضع امنیتی در شان مردم محروم و زحمت کش میباشد

باتشکر فراوان از عنایت حضرتعالی به کشاورزان این روستا

از طرف جمعی از اهالی روستای ترکان و هرابرجان

 


با سلام و تشكر از ارسال پيام

با توجه به درخواست شما يكشنبه (1/1/1389) بعد از ظهر به مناسبتي در روستاي زيباي تركان حضور يافته و در گفتگو با چند تن از بزرگان و معتمدين محل در جريان ماوقع قرار گرفتم .

به نظر مي رسد مشكل به اختلافات شخصي قديمي بر مي گردد كه نبود نگهبان و عدم مراقبت كافي نيز مزيد بر علت بوده است . در عين حال در تماس با فرماندهي انتظامي شهرستان دستور بررسي و ريشه يابي اين اتفاق و ارائه گزارش داده شد البته لازم است نماينده مالكين محترم چاه از طريق تنظيم شكايت پيگيري لازم را بنمايند .

همچنين در ارتباط با برقي كردن چاه- با اينكه از چند روز پيش مشكل تأمين گازوئيل به نرخ 150 تومان توسط اينجانب پيگيري و حل شده بود – نيز پيگيري و دستورات لازم داده شد كه لازم است مالكين محترم چاه كه بعضاً حضور داشتند پيگيري كنند .

در صورت بروز مشكل و عدم حصول نتيجه حقير باز هم آماده خدمتگزاري به مردم شريف تركان هستم .شادي ارواح مطهر شهداي گلگون كفن روستاي تركان صلوات .

 

سيد ناصر امامي ميبدي - فرماندار خاتم

 پیام :

با سلام و درود

جناب آقای امامي فرماندار شهرستان خاتم  :

طبق صحبتهایی که شنیدم قرار است کارخانه پتروشیمی در هرات در پوزه زرد زده شود با توجه به اینکه این کارخانه آلودگی بسیار زیادی دارد و جهت غالب باد هرات از اون سمت میاید و همچنین منایع آب هرات هم در اون سمت میباشد و مهمتر از همه جزو منطقه حفاظت شده می باشد بدترین منطقه ممکنه برای کارخانه می باشد لطفا در این مورد تحقیقات(درست) را انجام دهید تا کمتر شاهد تبعات آن باشیم وبه نظر من باید درسمت شرق هرات و بدور از آبادی باشد واگه متمایل باشید میتونم این مکان یابی را انجام دهم

ممنون

 

محصل عزيز با سلام و تشكر از ارسال پيام

از اينكه به مسائل شهرستان حساسيت داريد و آنها را به صورت ويژه دنبال مي كنيد خرسند و متشكرم .

دوست عزيز مكان مورد نظر براي احداث كارخانه پتروشيمي پيش از اين كارشناسي و مكان يابي شده است و حدود 22 كيلومتر با شهر فاصله دارد در حالي كه پوزه زرد حدوداً 5 كيلومتر با شهر فاصله دارد بنابراين به نظر مي رسد اطلاعات شما غلط يا حداقل ناقص است البته چنانچه مايل به كسب اطلاعات بيشتر يا همكاري با شركت مربوطه مي باشيد مراجعه كنيد تا شما را كتباً معرفي كنم .

 

پيام :

 

سلام آقای فرماندار خسته نباشید من اصلا شما رو نمی شناسم و نمی دونم اگه مشکلم رو بگم شما مشکل منو حل میکنید یا نه در حال حاضر دانشجو هستم ولی به خاطر مشکل مالی میخوام انصراف بدم با این که ترم شش هستم و یک ترم دیگه دارم . مدونین چرا ؟درسته شخص رییس جمهور  فردی که فقط برای رضای خدا کار میکنه ولی بقیه مردم اصلا دقیقا مثل شهر هرات که واقعا بی عدالتی وجود داره همش پارتی و از این کارهای که دوست ندارم بگم چرا من که دانشگاه .... درس میخونم اصلا امید نداشته باشم که شهر خودم خدمت کنم چرا ؟چرا من به خاطر کمبود مالی نتونم ادامه تحصیل بدم چرا شما به مشکل بابای من رسیدگی نمی کنین مگه این مقام چه قدر ارزش داره و چه قدر برای شما لذت بخش هست در صورتی که بقیه ناراضی باشند . امیدوارم از دست من ناراحت نباشین ولی من هیچ شناختی از آقای فرماندار ندارم ولی مطمئنم که انسانی هست که برای رضای خدا کار می کنه و به درد و دل بقیه گوش میده و قطعا قدری از وقت با ارزش خودشون رو برای رسیدگی به مشکلات مردم میگذارن ؟من منتظر جواب هستم اگه دوست داشتین کمکم کنین خودمو معرفی می کنم . شرمنده ..اسمم واقعی نیست .به خدا به کمکتون نیاز دارم .

 

 

خواهر عزيز سركار خانم مريم مهرجو

با سلام و تشكر از ارسال پيام . يقين بدانيد بنده حقير چنانچه مشكل شما را بدانم هر كاري از دستم برآيد براي حل آن دريغ نخواهم كرد چنانچه مايليد حضوراً يا تلفني دقيقاً مشكل خود و پدر گراميتان را بفرماييد تا چاره جويي كنم .

ضمناً اين مقام (به قول شما ) تا وقتي براي من ارزش داره تا بتوانم گرهي از مشكلات مردم باز كنم و خدمتي انجام دهم وگرنه پستهاي زود گذر هيچ لذتي ندارد و من از دست هيچكس ناراحت نيستم و هدف همه خدمتگذاران در دولت مكتبي احمدي نژاد محبوب خدمت به خلق خدا و رضاي خداست از جمله من حقير كه هم وقتم را براي خدمت به شما مردم شريف خاتم گذاشته ام بي صبرانه منتظرم

سيد ناصر امامي ميبدي - فرماندار خاتم

پیام :

شهروند مروستي

با عرض سلام و ارادت حضور کرامت ظهور فرماندار محترم. در سایت تیتر کرده اید فرماندار خواستار ارتقا دهستان چاهک به بخش شد . نمیشه خواستار ارتقا بخش مروست به شهرستان هم بشوید و دست در دست مردم مروست دهید مروست را کنید آباد و شیرینی ایام ا... دهه فجر و پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی را به کام ملت محروم و مظلوم مروست شیرینتر کنید. آقای فرماندار به فریاد و درد دل ما برسید و هر کاری که میتوانید برای ارتقا بخش مروست بکنید چرا که  اگه دریغ کنید در قیامت باید پاسخگوی همان شهدایی باشید که هر روز به بهانه هر مناسبتی عکس و گزارش بازدیدتان از خانواده آنان در سایت به چشم میخورد.خدا خیرتان دهد از اینکه شما مدیر مکتبی و ولایی هستید شکی نیست ولی خواست ما مروستیان شهرستان شهرستان.......پایدار باشید

 

شهروند عزيز مروستي

سلام كم كم داشتم نگران ميشدم نكنه با ما قهريد  يا خدايي نكرده مشكلي پيدا كرده ايد ؟ از اينكه اخبار سايت فرمانداري را دنبال مي كنيد و پيام مي دهيد صميمانه متشكرم مطمئن باشيد بنده حقير هر كاري بتوانم و از دستم بر آيد براي مردم شريف  و دوست داشتني مروست در هر زمينه اي كه لازم باشد انجام خواهم داد و دريغ نخواهم كرد . شما كه شاكي بوديد چرا گزارش بازديد از مروست در سايت نيست نبايد مي فرموديد «هر روز به بهانه گزارش بازديدتان.....»

بهر حال متوجه نشدم بايد چه كنم ؟ ضمن اينكه بازديد از خانواده شهدا بهانه اي نمي خواهد وظيفه است و بيشتر از همه براي  خود من خوب است كه بدانم بايد پاسخ گوي خونهاي پاك شهدا باشم .

ضمن اينكه سفر سوم رئيس جمهور محترم به استان و وزير محترم راه و ترابري به مروست بركات زيادي داشت كه بهتر  از من ميدانيد و ....

خدا به شما هم خير دهد و از اينكه مردم  شهرستان همه مردمي مكتبي و ولايتي هستند كوچكترين شكي نيست .

راستي !  نپرسيديد كه چرا بعضي از مسئولين  اين بخش در بازديدهاي مروست نيستند؟

 

پيام :

باعرض سلام واحترام

باتشکر از حسن توجه شما به مسائل مختلف منطقه و همچنین ایجاد محیطی صمیمانه جهت ارتباط مردم با جنابعالی که امیدواریم مردم منطقه قدر چنین فرصتی را بیش از پیش بدانند.

از اینکه از وبلاگ روستای ما دیدن نمودید متشکریم.

آرزوی سعادت و سلامتی برای جنابعالی وخانواده محترمتان را داریم

باقري

 

سيد ناصر امامي ميبدي - فرماندار

 

جناب آقاي باقري

با سلام

از اينكه سايت فرمانداري را در وبلاگ خود لينك داده ايد از شما تشكر مي كنم . اينجانب نيز براي شما آرزوي سلامتي و موفقيت در تمامي مراحل زندگي را دارم .

سيد ناصر امامي ميبدي-فرماندار

 

پیام :

با سلام خدمت استاد عزیزم.

مدتی بود که مشکلات زندگی باعث بی لطفی ما نسبت به شما شده بود.تا اینکه دیروز از طریق گوگل اسم شما را سرچ کردم و با این سایت روبرو شدم. اولا تبریک می گویم به خاطر انتصاب شایسته و بحق شما و منتظر احراز مقام های بالاتر نیز هستم. ثانیا امیدوارم شما و خانواده و دختر گرامیتان همیشه سالم و سلامت باشید و روح پاک و مقدس همسر گرامیتان با روح پاک و مقدس خانم فاطمه زهرا همنشین بهشت گردد که انشاالله همین طور هست. استاد گرامی من در تبریز هستم و همیشه در خدمت شما هستم . اگر بی ادبی نباشد و امکان آن وجود داشته باشد شماره خود را به ایمیلم ارسال کنید . و اگر به تبریز تشریف آوردید ما را فراموش نکنید. به امید دیدار.

 

با سلام و احترام

از ارسال پيامتان متشكرم . اميدوارم در تمام مراحل زندگيتان موفق و مؤيد باشيد .

سيد ناصر امامي ميبدي - فرماندار

پیام :

با تشکر فراوان از جناب اقای سید ناصر امامی و جناب آقای عطایی بخشدار محترم خاتم به منظور پیگیری مشکلات شهرستان خاتم

 

با سلام

از ارسال پيام و ارتباط با سايت فرمانداري متشكرم . موفق و مويد باشيد .

سيد ناصر امامي ميبدي - فرماندار

پیام :

با عرض سلام و خسته نباشید حضورآقای فرماندار من همان شهروند مروستی هستم.بله آقای فرماندار در نماز جمعه روز قدس بودم و  شنیدم که گفتید مسئله گاز شهری مروست حل شده و برایش اعتبار گذاشته اند ولی زمینهای کشاورزی مردم جهت انتقال گاز از هرات به مروست مشکل ساز است و شما پیگیر هستید خبر داریم که لوله کشی سطح شهر هرات رو به اتمام است حال وضعیت گاز مروست در چه مرحله ای است.گفتید در تمام اعتبارات مسئله 60 -40 رعایت شده و اعتبارات بدون کمترین بی عدالتی تقسیم شده امیداواریم که اینگونه باشد .من بی انصاف نیستم شاید شما تمام سعی خود را میکنید ولی جناب آقای فرماندار مسئولین قبلی نه تنها رعایت 60-40 را نمیکردند بلکه هنوز اگر مردم مروست حقی داشتند از آن برمیداشتند و شاید آبادی که الان شهر هرات دارد مدیون خیانت مسئولین قبلی در حق مروست باشد . ولی تقسیم اعتبارات اکنون نمیتواند اندکی از آلام و دردهای مردم را کم کند. شاید بگویید شما که تمام تلاشتان را می کنید و در پیشگاه خدا جواب دارید ولی برایتان بگویم چند روز پیش برای آزاد کردن قسط وام مسکن به بنیاد مسکن مراجعه کردم و در آنجا دیدم همشهریم را که برای گرفتن نامه پایان کار دو مرتبه به مروست برگشته بود و باز هم موفق نشده بود  و دادن نامه را به روز سوم موکول کردند و خانمی را که با بچه بغل به همین سبک و سیاق....نمیدانم شاید باور نکنید ولی اشک در چشمانم حلقه زده بود از اینکه این مردم تا کی باید اینگونه عذاب بکشند .اگر در مسافت 110 کیلومتری رفت و برگشت خدای ناکرده حادثه ای رخ دهد و آن مرد و یا زن از دنیا برود چه کسی جوابگو است هر چند مسئله جان مردم برای مسئولین مهم نیست نمونه اش حادثه ارومیه بود که وزیر راه حاضر به یک معذرت خواهی خشک و خالی هم نشد..... سرتان را به درد آوردم و مجال آن نیست که یک به یک تمام فرمایشات شما در نماز جمعه را مرور کنم چراکه شما همه را میدانید و این مردم هستند که منتظرند تا وعده و وعیدها به واقعیت بیانجامد... آقای فرماندار دلم را خوش کرده ام که حداقل شما فضایی را فراهم کرده اید که اندکی از درد دلهایم را بگویم و همین هم غنیمت است. باز هم با شما حرف خواهم زد....  یا حق.پیروز و پایدار باشید...

 

 

شهروند محترم  و عزيز مروستي

 با سلام و احترام  وبا تشكر از ارسال پيام

در ارتباط با شروع عمليات خط انتقال گاز به مروست تمهيدات لازم انديشيده شده و مقدمات كار فراهم شده است و انشاا... در ايام ا... دهه فجر كلنگ زني و شروع عمليات احداث را شاهد خواهيم بود.

نگفتم در تمام اعتبارات 60-40 رعايت شده بلكه با عدد و رقم و مدرك اثبات كردم كه بيشتر از 40 درصد اعتبارات (در مجموع) به بخش مروست داده شده است . من شما را به بي انصافي متهم نكردم و حتي از شما به خاطر انصافتان تشكر كردم  . پاسخگوي عملكرد مسئولين قبل هم (خوب يا بد) بنده نيستم .

بايد بگويم كه در ارتباط با مسئولين نظام بي انصافي نكنيد اين كه مي فرماييد كشته شدن مردم براي مسئولين هيچ فرقي نمي كند در پيشگاه خداوند جواب دارد . عذرخواهي كردن يا نكردن (اگر ادعاي شما صحت داشته باشد) وزير راه در حادثه اروميه چه ربطي به موضوعات مروست دارد و داستان تكراري استقرار ادارات در بخش را نيز بارها گفته ام . كليه اداراتي كه در بخش مستقل نيستند و يا نمايندگي ندارند موظفند هفته اي دو روز جهت پاسخگويي و رفع حوايج شهروندان شريف مروستي در بخش مستقر باشند از جمله بنياد مسكن . پيگيري تأمين محل استقرار و گزارش عدم همكاري رؤساي ادارات از وظايف بخشدار محترم است .

حقير هميشه آماده شنيدن درد دلهاي مردم عزيز هستم و خوشحالم از اينكه از فضاي بوجود آمده رضايت داريد ضمناً همانطور كه قبلاً گفته ام پيشنهاد مي كنم چنانچه مايل باشيد در يكي از يكشنبه هاي آخر ماه كه به ملاقات عمومي با مردم مروست اختصاص داده ام (البته اگر مشكل يا برنامه خاصي در مركز شهرستان نداشته باشم) و يا هر فرصت ديگري كه هماهنگ مي كنيد حضوراً مذاكره كنيم .

 

سيد ناصر امامي ميبدي- فرماندار خاتم

 

پیام :

بسمه تعالی

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت فرماندار محترم شهرستان  جناب آقای امامی اینجانب میثم قره چاهی ، ساکن هادی آباد هرات ، فارغ التحصیل دکتری حرفه ای رشته  دامپزشکی از دانشگاه شهید چمران اهواز و پذیرفته شده در آزمون دکتری تخصصی رشته بهداشت مواد غذایی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد تهران در سال 1389 می باشم و جهت ادامه تحصیل در این مقطع به دلیل گزاف بودن شهریه نیاز به اخذ بورسیه از یک واحد دانشگاهی می باشد. با توجه به این که اخیرا واحد علوم و تحقیقات یزد راه اندازی شده است و رشته صنایع غذایی نیز که بسیار مرتبط با رشته تحصیلی اینجانب می باشد از جمله رشته های تصویب شده واحد مذکور می باشد ، بنده جهت اخذ بورس اقدام نمودم اما با پیگیری متوجه شدم که چندان  تمایلی به بورس اینجانب نیست ، لذا خواهشمند است در صورت داشتن آشنایی با مسولین محترم واحد علوم و تحقیقات یزد (دکتر اسلامی: ریاست محترم ، دکتر عاصی استاندار سابق یزد: معاون آموزشی ، دکتر یاسینی مدیر گروه محترم بخش صنایع غذایی) سفارشات لازم را به عمل آورید . پیشاپیش از الطاف جنابعالی کمال تشکر را دارم.


دکتر میثم قره چاهی 19/10/89

 

جناب آقاي دكتر ميثم قره چاهي

با سلام

ضمن تشكر از ارسال پيام و تبريك پذيرش در آزمون دكتراي تخصصي ، مقتضي است درخواست كتبي خود را به اين فرمانداري ارسال نماييد ، و مطمئن باشيد هر گونه اقدام مساعدي كه در توان اينجانب باشد براي تسهيل در تحصيل شما صورت خواهد گرفت .

فاكس : 5723890-0352

از ارسال پيام و برقراري ارتباط از طريق پرتال فرمانداري متشكرم .

سيد ناصر امامي ميبدي –فرماندار خاتم

 

سلام
فرمانداران قبل از  شما فرمان بر بودند خدا کند شما که علوی هستید مثل علی عمل کرده با شجاعت علوی بعضی بی عرضه ها رو بفرستید خانه شان منتظر پاسخ صریح ساده بی ریا و بدون تملق به نامه ی یک همشهری به استاندار می باشیم .

 

پيام 

جناب آقای امامی استدعا داریم ضمن پاسخ به مشکلاتی که در سایت یزد فردا آمده اضافه کنید در سال به علت نبود پزشک چند بار آمبولانس بیماران را به مهریز و یزد می آورد و چند نفر در جاده ها به علت تصادف جان دادند و اتباع بیگانه احساس نا امنی برای مردم ایجاد می کنند.

 

با تشکر-جواد

 

آقا جواد عزيز

سلام

همكاران قبلي بنده هم همه تلاششان را كرده اند . حقير نيز به مسائل و مشكلات ذكر شده در نامه آن همشهري محترم كاملاً اشراف دارم و پيگير هستم . بخشي از تغييرات چند ماهۀ اخير در سطح مديران ادارات به دليل همان مسائلي است كه بخشي از آنها در آن نامه آمده است . با هماهنگي به عمل آمده با استاندار بزرگوار و بسيجي كه قاطعيت ، صراحت و اقدامات انقلابيشان نه تنها در بين استانداران قبلي يزد بلكه در بين استانداران فعلي كشور هم زبانزد است به زودي شاهد اتفاقات بسيار خوشايندي در زمينه اصلاح بعضي مديريتهاي ضعيف و ناهماهنگ با سياستهاي دولت مردمي دكتر احمدي نژاد خواهيم بود .

مشكل پزشك بيمارستان به حمد ا... مدتي است حل شده و با اضافه شدن سه پزشك متخصص زنان و زايمان ، جراحي و بيهوشي ديگر نيازي به اعزام خيلي از بيماران به مركز استان نيست و البته خوشبختانه در دوران مسئوليت اينجانب تصادفي مبني بر فوت هيچ شهروند عزيزي در حين اعزام به يزد گزارش نشده است .

در ارتباط با اتباع بيگانه نيز با توجه به ممنوعيت حضور اتباع بيگانه در شهرستان خاتم نيروي انتظامي وظيفه دستگيري و طرد اين اتباع از شهرستان را دارد و تاكنون حداقل 1100 نفر از اين اتباع در مقاطع مختلف از شهرستان طرد شده اند كه مي توانيد در صورت مشاهده آنان از طريق پليس 110 پيگير طرد آنان شويد .


از ارسال پيام و برقراري ارتباط از طريق پرتال فرمانداري متشكرم.

سيد ناصر امامي ميبدي – فرماندار خاتم

 

پیام :

جناب آقای فرماندار با سلام

اینجانب یک شهروند مروستی هستم که تمام اخبار سایت را پیگیری مینمایم ولی تا کنون خیلی اخبار کمی از حوزه بخش مروست در این سایت دیدهام بازدیدهایتان اکثرا بهمراه بخشدار مرکزی است و از بازدید مشترک شما و بخشدار مروست در حوزه شهر مروست خبری نیست نمیدانم مردم مروست تا کی باید چوباختلافات مسئولین را بخورند و مسئولیت چطور در پیشگاه خداوند میخواهند جواب دهند اگر شما فرماندار مردمی هستید اگر مردی از جنس مردم هستید اگر پیرو ولایت هستید این سیاست بازیهارو کنار بذارید و اندکی هم به فکر مردم باشید.بخشی که 45 درصد جمعیت این شهرستان را تشکیل میدهد و لی دریغ ازاندک امکانات دریغ از اندک توجه.نمیدانم دلم سرشار از درد و شکواییه است.تا کی تبعیض تا کی بی عدالتی.جنای آقای فرماندار عدالت فقط حضور شما در راهپیماییها و برنامه های مذهبی و دیدار منصفانه با خانواده شهدا در هر دو شهر نیست عدالت باید در تقسیم اعتبارات و توجه به ساختن شهر مروست از تمام جوانب از قبیل فرهنگی،عمرانی،صنعتی و ... باشد نمیدانم پیش خودمان گفتیم فرمانداری آمده که بی عدالتی و تبعیض را کنار گذاشته و به جدش حضرتعلی(ع) اقتدا کرده و منصفانه کار خواهد کرد و لی کو ....لطفا نگذارید اختلافات سیاسی باعث شود پل صراط برایتان لرزان شود و اندکی به فکر مردم محروم و رنجکشیده مروست باشید....

 

شهروند محترم مروستي

با سلام

از ارسال پيامتان و لطفي كه به اينجانب داريد متشكرم چنانچه مرور مجددي بر اخبار سايت بياندازيد تصديق خواهيد كرد كه عمده اخبار و مطالب داراي برد شهرستاني است مثلاً بازديد از اداره بازرگاني و ... هر چند در مركز شهرستان واقع است مختص بخش مركزي نيست و بررسي و رصد مسايل بخش مروست را نيز شامل مي شود . اخبار مربوط به برگزاري جلسات و ارائه گزارش در ارتباط با اقدامات انجام شده نيز به همچنين مثل اخبار مربوط به هدفمندي يارانه ها ، شوراي اداري ، كميته حمل و نقل و سوخت و ... . در ارتباط با گزارشات تصويري نيز به همين ترتيب .

گزارشات و آلبومهاي تصويري فراواني از شهر مروست و روستاهاي زيباي آن كه حتي عكاسي آن را شخصاً انجام داده ام در سايت موجود است .

مسئولين بخش نيز به اقتضاي قانون موظفند با اينجانب به عنوان فرماندار شهرستان هماهنگ و در بازديدها و برنامه هاي اينجانب در مروست حضور داشته باشند كه اين امر در حال حاضر توسط بخشدار محترم مركزي به شكل كاملي تحقق يافته است و انشاء ا... مشكلاتي كه در بخش مروست وجود دارد با تدابيري كه انديشيده شده به زودي برطرف خواهد شد .

اقرار به حضور اينجانب در راهپيماييها ، مراسم مذهبي و ديدار منصفانه با خانواده شهدا نشان از انصاف شما دارد و و باعث خوشحالي اينجانب است . كاش در ادامه نقدتان نيز جانب انصاف را رعايت مي كرديد زيرا من هم از انجا كه مي دانم اين كارها همۀ عدالت نيست سعي وافر داشته ام در توزيع اعتبارات و پروژه ها جانب عدالت را رها نكنم . در اين ارتباط مفصلاً در نماز جمعه روز قدس امسال با مردم شريف و نجيب مروست سخن گفته ام (تشريف داشتيد؟) در عين حال آمادگي دارم در جهت تنوير ذهن شريف شما در هر كجا و هر چقدر وقت لازم باشد به گفتگو بنشينيم .

خدمتگزار شما      

سيد ناصر امامي ميبدي 

 

پیام :

برادر بسیجی و ایثارگر و اصول گرای واقعی جناب اقای مهندس امامی

فرماندار محترم شهرستان خاتم

با سلام ،دعاي خير و احترام،

الحمد لله الذي جعل ذکره جلاء للقلوب

با درود و سلام بيکران بر منجي موعود حضرت مهدي (عج) و سلام بر روح پرفتوح امام راحل (ره) و درود و سلام بر مقام عظماي ولايت و سلام و درود فراوان بر شهيدان ، سينه سرخان مجاهدي که في سبيل الله جان خويش را در طبق اخلاص گذاردند و عاشقانه ، عارفانه و جاودانه بر بال ملائک جلوس و به سوي ملکوت اعلي شتافتند که براستي عند ربهم يرزقون اند. سلام و درود بيکران بر جنابعالي که در خط مقدم جبهه فرهنگي ، صادقانه و عاشقانه با شبيخون فرهنگي و فقر و مشکلات مبارزه مي نماييد که خداوند خيرتان دهاد و در اين امر خطير خدمت رسانی به مظلومین فی الارض همراهتان باد.

هم سنگر گرامی ، نخست از شما برادر گرامی و سرباز واقعی امام زمان (عج) و رهبر زمان ، مقام معظم رهبری بخاطر ارسال هدیه با ارزشتان به اینجانب در شیراز سپاسگزاری می نمایم. چون سعادت نداشتم به محضر مبارکتان برسم و شماره ای تماس نداشتم که از زحمات شما  برادر عزیز قدردانی و تشکر نمایم تا اینکه امروز همای سعادت و توفیق بر شانه ام نشست و وبلاگ های زیبای جنابعالی را مشاهده نمودم. و تمامی مطالب و ارشیوها را که از اعماق دل پاکتان سرچشمه گرفته است را با دل و جان قرائت نمودم. واقعا باعث افتخار است که این منطقه محروم امیری چون شما دارد که علی وار خدمت می نمایید . اگر مسیرتان به شیراز سومین حرم اهل بیت افتاد این بنده حقیر را مفتخر نمایید تا در خدمتتان باشد که خاکروب مقدمتان مژگان چشم.
من ا... توفیق   کرامت یزدانی (اشک) از ایثارگران ترکان مقیم شلوغی های شهر شیراز

www.ashk50.blogfa.com

برادر عزيزم ، آزاده سرافراز كرامت يزداني

با سلام

پيام زيباي شما را كه سرشار از لطف و صفا و كرامت بود خواندم . آنچه نگاشته ايد نه در خور شأن من كه برآمده از روح با صفا و صميمي شماست كه در كوره سالها رنج و مجاهدت و از خودگذشتگي براي اسلام عزيزصيقل يافته است مي باشد .

دل شما چون آينه پاك است و خود را در آن ديده ايد و الا من خدمتگزار ناچيزي بيش نيستم . آنگاه كه دانستم بعد از گذشت بيش از ده سال از تشكيل شهرستان خاتم هيچ پاسداشتي و لو مختصر از آزادگان سرافراز اين سامان به عمل نيامده است بر خود فرض دانستم و لو در همين حد بسيار ناچيز يادي از شما اسوه هاي صبر و مقاومت و پايداري به عمل بياورم هر چند توفيق ديدار حضرتعالي به دست نيامد و آن را همچنان آرزو دارم .

مرحبا به تركان كه چنين قهرماناني را پروريده و به ميهن عزيز تقديم داشته است . قصورات حقير را ببخشيد و برادر كوچكتان را راهنمايي كنيد .

نايب الزياره ما در حرم مطهر حضرت احمد ابن موسي باشيد . انشاءا... .

مشتاق ديدار      

سيد ناصر امامي ميبدي

 

 پيام :

 

با عرض سلام و درود و خسته نباشید خدمت شما فرماندار محترم

بنده جوانی تحصیل کرده و طرفدار و حساس به محیط زیست هستم. من عکسهایی که از محیط بکر و زیبای شهرستان گرفتید مشاهده کردم ولذت بردم ولی از این نگرانم که طبق روالی که الان پیش میره بزودی اینها هم اثری ازشون نمیمونه. بخصوص در این سی سال گذشته ما منابع آبی و خاکی فراوانی از دست دادیم و طبق مصوبه هایی که شما (دولت) تصویب می کنید (دادن مجوز چاه در مناطق کرخنگان، خوانسار،...) _به عواقب آن فکر کردید؟؟!! (چرا ماهی دست مردم میدهید و ماهی گیری یادشون نمیدید )_ و  صدها مجوز بدون کارشناسی (یا کارشناسان بیسواد) اینها یک روزی عوارض خود را نشان می دهد همچنانچه نشان داده است.(** دنیا از پدرانمان به ما ارث نرسیده بلکه از فرزندانمان به ما قرض داده شده است**).پس بیایید در حفظ آن کوشا باشیم. حرفهایی که زدم براشون مدرک دارم و می تونم بهتون ثابت کنم.امیدوارم جوابم را بدهید.


با تشکر

"دوستدار دوستی با محیط زیست"

 

پاسخ فرماندار :

ضمن تشكر از ارسال پيام

چنانچه بنده به محيط زيست و حفظ آن علاقه مند نبودم بخشي از وقتهاي آزاد خود را صرف عكاسي از محيط زيست و چشم اندازهاي طبيعي و زيباي شهرستان خاتم ، به نيت انتشار و معرفي اين مناظر زيبا نمي كردم و البته متوجه نمي شوم منظورتان از بيان دادن مجوز چاه در مناطق كرخنگان و خوانسار و ... چيست ؟

اولاً مشخصاً كدام چاهها را مي گوييد ؟ ثانياً مگر ما مجوز چاه صادر مي كنيم ؟

اگر حضوراً خدمت شما برسم و صحبت كنيم بسيار مناسب است .

 

 

پيام :

با سلام و درود

از اینکه جواب بنده را دادید تشکر می کنم .

بنده خبرهایی که خواندم  از سایتهای زیر بود.

http://www.yazdfarda.com/news/25178.html

http://ostanyazd.ir  

  تاریخ: ۱۳۸۸/۰۵/۱۸   سفر استاندار و مسئولين استان به شهرستان خاتم

منظورم از دادن مجوز چاه این بود که این چاههای اضطراری می شود عين چاههای اظطراری که در زمان دولت خاتمي زده شد و دیگر دولت نتوانست از مردم پس بگیرد.و در مورد جواب ثانیا شما،اول اینکه شما بالاترین مقام مسوول شهرستان هستید و ثاني طبق خبر اين سایتها شما اصرار در صدور مجوز چاهها دارید.

در پیام اولی که به شما گفتم:"حرفهایی که زدم براشون مدرک دارم و می تونم بهتون ثابت کنممنظورم کلی بود و بیشتر منظورم از دست دادن منابع آبی است که هر روز وضعيت آن بدتر می شود که در آينده نزدیک اگه عکساشونوخواستید براتون می فرستم(چون دانشجو هستم و الان هرات نيستم) .تمام حرفهایی که زدم از روی دلسوزی بود اصلا نه قصد و غرضی دارم و نه کاره ایی تو این مملکت هستم  و این گفته ها را از تجربیات خودم و گفته های پیشينیان که واقعا مدارک با ارزشی هستند ،بدست آوردم.بالاخره حرف برای گفتن زیاد است که در کنار خدمتی که انجام می دهید کارهایی هم از روی ناآگاهانه صورت می گیرد و متاسفانه اگه انتقادی باشد دودمان خود را از دست میدهیم(اهمیتي داده نمي شود)!! فعلا به ایمیل بسنده می کنم و انشااله روزی بیاید که با شما بتوان راحت صحبت کرد بحثای سياسی در آن نباشد.. 

 

باتشکر

 

پاسخ فرماندار :

با سلام و تشكر از اينكه با ما در ارتباطيد .

تأمين آب آشاميدني براي روستاهاي دورافتاده آنهم در شهرستان محروم خاتم به طور حتم از بديهي ترين وظايف ذاتي آب منطقه اي و آبفاي روستايي پس از ماهها كمبود آب (در روستاهاي كرخنگان ، چنارناز و حداقل 15 روستاي ديگر شهرستان در گرم ترين روز هاي سال مردم فقط يك تا دو ساعت به آب آشاميدني دسترسي داشتند) مي باشد ، به هر قيمتي كه شده و حتي با حفر چاههاي اظطراري .

اصرار بنده فقط براي تأمين ضروري ترين نيازهاي زندگي مردم است و نه بيشتر و قطعاً شما نيز اگر يك روز در چنين شرايطي زندگي مي كرديد به درك بهتري از واقعيات مي رسيديد . ضمن اينكه فرماندار حتي اگر بالاترين مقام مسئول شهرستان باشد صدور مجوزهاي اين چنيني از اختيارات او نيست . در ارتباط با از دست دادن منابع آبي بنده هم با شما موافقم كه هر روز وضعيت آن بدتر مي شود ولي اين امر دو دليل عمده دارد 1- خشكساليهاي پي در پي 2- عدم استفاده صحيح و بهينه از منابع آبي كه در اين زمينه برنامه ها و اقدامات خوبي شده ولي هنوز تارسيدن به نقطه مطلوب فاصله زيادي داريم كه همه از جمله شما دانشجويان و تحصيلكرده هاي شهرستان بايد كمك كنيد (تسهيلات بسيار مناسب دولت براي اجراي آبياري هاي تحت فشار و قطره اي و حداقل 200 ليتر صرفه جويي در ثانيه از محل اضافه برداشت چاههاي كشاورزي از اين جمله است) - حداقل 1000 ليتر در ثانيه برداشت غير مجاز از چاههاي شهرستان داريم -  

مطمئنم كه حرفهاي شما از روي دلسوزي است و نه قصد و غرض و از هرگونه ارسال مدرك يا عكس در ارتباط با هر موضوعي كه باشد و به پيشبرد امور شهرستان كمك كند استقبال مي كنم .

به نظرم نشان داده ام در زمينه استقبال از انتقادات نيز اگر سازنده و كاربردي باشد اهل شعار دادن نيستم و هرگز مسائل شهرستان را با بحثهاي سياسي مرتبط نمي دانم . درب اتاق بنده به روي شما و ديگر صاحبنظران و انديشمندان باز است اگر مايل باشيد مي توانيد با گروه مشاورين متخصص و خبره اي كه براي تهيه سند توسعه شهرستان انتخاب شده اند در تماس باشيد و تبادل نظر كنيد .

 

 

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما فرماندار محترم

غرض از مزاحمت این بود که یاد آوری کنم قولی که در جلسه با شما داشتیم در مورد استخر شنا که در تاریخ 3خرداد آماده می شود .انشاالله که بشود.

 با تشکر

بسمه تعالي

 

با سلام و تشكر از ارسال پيامتان و ابراز خرسندي از توجهي كه داريد به اطلاع مي رساند با توجه به بازديد اينجانب در روز چهارشنبه مورخ 15/2/89 از پروژه استخر هرات متأسفانه عليرغم قول مساعد پيمانكار در خصوص افتتاح پروژه در روز سوم خردادماه جاري به علت ضعف اداره تربيت بدني شهرستان سرعت پروژه فوق الذكر پيشرفت كندي دارد كه برخورد جدي با دست اندركاران پروژه انجام گرفت و انشاءا... پروژه فوق الذكر در آينده نزديك افتتاح خواهد شد .

فرمانداري شهرستان خاتم

 

 

پیام :

درود و سلام.

ازتوجه کارشناسي جنابعالي نسبت به تسهيلات پرداختي در زمينه بنگاه زود بازده و عدم تاثير واقعي در ايجاد اشتغال با توجه به اينکه بنده در موسسه مالي مشغول هستم  ضمن احترام به نظرات آقاي عبدالرضا تاج آبادي تجربه چندين سال بنده در پرداخت تسهيلات به بخش تعاون شکست عمده طرحها در اين را شاهد هستم لذا يکي از راههاي برون رفت بيکاري جوانان اين منطقه همان سرمايه گذاري در صنايعي مثل کاشي و امثالهم است تمنا من از جنابعالي پيگيري همين امور مد نظرجنابعالي مي باشد گرچه معتقدم در اين راه مقاومتها و جوسازي از طرف کساني که بعضا منافع خود را درخطر مي بينند وجود دارد و......

جواب فرماندار:

ضمن تشكر از ارسال پيامتان

همانطور كه در پاسخ به نظرات آقاي تاج آبادي نيز مطرح گرديد اينجانب كماكان پيگير اجراي ايده هاي مطرح شده در آن پاسخ هستم .

سلام

سيد بزرگوار روز عاشورا به يك نظر ديدمتون و جالب كه شال سبز بر گردن داشتيد.!!

شهرستان خاتم پتانسيلهاي بالقوه اي از نيروهاي انساني و طبيعت خدادادي دارد كه بالفعل شدن آنها همتي بزرگ را ميطلبد. تجربه نشان داده است كه خود مردم شهرستان به علت عدم اعتماد به نفس كافي و امكانات موجود نميتوانند آنها را به خوبي عرضه كنند و نياز به رهبر يا كاتاليزور دارند.كه طبيعتا نقش شما و نخبگان كليدي است.

اينكه توسعه اقتصادي و فرهنگي و سياسي كدام پيش نيازوبستر ساز ديگري است جاي بحث ندارد.ولي ميدانم شما در خلال برنامه هاي فرهنگي كه برشمرديد(هر كدام بزرگ و قابل ارج است) توسعه صنعتي را پيگير هستيد.

دهداريها و شوراها ميتوانند تحت تاثير نظرات و فرمايشات شما مثمر ثمر ومفيد باشند.نهادهاي تعاوني و مردمي بدون هيچگونه نظارتي كمتر از نيمي از آرمانهايش محقق نميشودو...

با تشكر مجدد از اينكه وقت گذاشته و پيامها را جواب ميدهيد.اينجانب هم نقد ونظر توام با عمل را ميپسندم و در هر جا كه صلاح ونياز باشد كمر همت بسته ودر ركاب خادمان به ملتم.

 

پاسخ فرماندار :

برادر بزرگوارم سلام

شال سبز تاج افتخار من است اگر مدتي نمي انداختم به دليل سوء استفاده سياسي از اين نماد افتخار بود و ...

همانطوريكه گفته ايد پتانسيلهاي بالقوه شهرستان خاتم فراوان است البته عدم اعتماد به نفس مردم را خيلي نمي توانم بپذيرم . مشكل مردم عدم تجربه سرمايه گذاري و ريسك پذيري پايين است كه انشاء ا... با تركيب سرمايه گذاران خارج و داخل شهرستان مشكل حل خواهد شد و البته حقير با افتخار به عنوان خدمتگذاري كوچك در خدمت مردم و نخبگان شهرستان خواهم بود . توسعه بايد در همه ابعاد آن صورت بگيرد . مشكل توان اولويتي براي يكي از ابعاد آن قائل شد .

براي شهرستان خاتم نيز بنده در كنار برنامه هاي فرهنگي كه بخشي از آن را برشمردم توسعه صنعتي را نيز مد نظر دارم ، پيگيري پتروشيمي خاتم ، توسعه 50 هكتاري شهرك صنعتي هرات و 25 هكتاري شهرك صنعتي مروست و .... از جمله آنهاست .

چون سوال قبلي شما برنامه هاي فرهنگي بود نياز به ذكر ساير ابعاد نديدم .

در راه توسعه شهرستان به كمك همه نياز دارم و دست همه را در اين راه مي بوسم و مي فشارم ؛ شوراها ، دهياريها ، نهادها و تشكلهاي مردمي و حضرتعالي .

خادم كوچك شما                                

                                                                                                                                                                                                                                            سيد ناصر امامي ميبدي

 

پيام :

درود و بسيار درود

من لم يشكرالمخلوق لم يشكرالخالق

.ممنون از اينكه  پاسخ داديد پس از آن مديراني كه شعار ميدهند پاسخگو هستند! نيستيد

طرز فكر شما ستودني است چرا كه علم و هنري با ارزش است كه در آن خدمت به خلق باشد

بي شك فقر فرهنگي بر محروميت شهرستان خاتم سايه افكنده است كه اطمينان دارم برنامه هاي مفيدي در دست اقدام داريد

اگر بعضي از برنامه ها و امور جاري شهرستان را نقد كردم از ما نرنجيد

و ثبت اقدامنا... 

از شما برادر عزيزم هم ممنونم كه به امور فرهنگي توجه و دقت نظر كافي داريد . از اين كه در خدمت چنين مردمي هستم خوشحال و مفتخرم - بله علم و هنري كه به كار خدمت خلق نيايد به پشيزي نمي ارزد . براي رفع فقر و محروميت فرهنگي شهرستان برنامه هايي مفصلي دارم . راه اندازي حوزه علميه ، دانشگاه پيام نور ، افتتاح مركز رشد (كه امروز انجام شد) ، افزايش تعداد اعضاي كتابخانه هاي عمومي شهرستان از حدود 2500 نفر به 8262 نفر طي يك اقدام ضربتي و بسيجي در دو روز گذشته ، پيگيري احداث دو كتابخانه استاندارد 2200 متري در هرات و مروست ، پيگيري راه اندازي كتابخانه هاي روستايي در روستاهاي پرجمعيت شهرستان و ... از جمله اين برنامه هاست . نقد شما نه تنها اين بنده حقير را نمي رنجاند بلكه باعث خوشحالي من است و مطمئنم در سايه نقد منصفانه و كارشناسانه همه امور پيشرفت خواهد كرد


منتظر نظرات و نقد هاي تازه تان هستم . 1388/9/30

 

سيد ناصر امامي ميبدي

 

پيام :

سلامي چو بوي....

سيدبزرگوار اگر در سمتي غير از فرماندار بوديد هنر عكاسي واينترنتي شما را تحسين ميكردم.ولي آيا مطمين هستيد وقتي كه واسه اين امور ميزاريد فرصت خدمت به خلق رو ازتون نميگيره؟

با سلام و تشكر از ارسال پيام

به طور قطع و يقين بدانيد كه :

اولاً : اين امور بخشي از كار است ، مستندسازي ، ثبت و ارائه صحيح معرفي شهرستان اعم از پتانسيلها و پروژه ها و اقدامات دولت خدمتگزار و غيره به خصوص اگر به شكلي كامل و هنرمندانه انجام گيرد قطعاً قدم بزرگي است در خدمت به خلق آنهم مردم محروم و مظلوم خاتم كه بنده آنرا قدر مي دانم .

دوماً : قطع و يقين بدانيد چنانچه اين امور (و لو به فرض بالا) اگر حتي يك دقيقه از وقت اينجانب را به خدمت به مردم نجيب شهرستان تلف كند هرگز به آن نخواهم پرداخت ولي احتمالاً شاهديد كه شهرستان خاتم به بركت اين امور تازه دارد به استان و كشور معرفي مي شود و معرفي شهرستان قطعاً زمينه احقاق حقوق آنرا نيز فراهم مي آورد .


پيام :

با عرض سلام و خسته نباشید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات جناب اقای امامی فرماندار محترم و با پشتکار شهرستان
امروزبین دو نماز  میون جمعیت سراپا گوش شدم برای شنیدن حرفهای شما که مطمئن بودم با هر کلمه ای که می گویید امید و اراده را به همه جوانان هدیه می کنید ، اقای فرماندار می خوام تشکر کنم از همه زحماتی که در این 10 ماه برای ما و این مردم  که بعد از خداوند عزیز چشم امیدشان به شما و اراده و پشتکار شما است ، مردمی که تا قبل از این هیچ مسئولی به فکر تأمین نیازهایشان نبوده ، ولی با حضور فعالانه شما در این مدت بارقه ای از امید در دلهاشان جوانه زده ، اقای امامی با تمام وجود برای شما که به فکر همه جوانان این شهر هستید ارزوی سعادت و شادکامی و توفیق روزافزون از خدای متعال دارم . امیدوارم که از مردم این شهر راضی باشید ، و مطمئن باشید که دعای خیر من و همه همشریانم بدرقه شما مرد زحمتکش و با پشتکار است

با کمال تشکر از زحمات شما

پاسخ فرماندار :

سلام عليكم؛

               ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات جنابعالي در ماه مبارك رمضان ، نظر به اينكه از خدمات ارائه شده طي 10 ماهه گذشته تشكر نموده ايد اينجانب خدا را شاكرم كه توانستم در  منطقه اي كه داراي مردماني پاك ، متدين و زحمتكش و سرشار از صفا و صميميت هستند به عنوان مسئول اجرايي انتخاب شوم و اين را جز لطف خداوند حكيم نمي بينم در رابطه با اقدامات انجام شده به اطلاع مي رساند كه اين شهرستان به علت عدم پيگيري و بي توجهي برخي از مسئولين سابق متاسفانه چنان توجهي در ساير زمينه ها بخصوص در بخش صنعت به آن نشده و يكي از دغدغه هاي بنده احداث صنايع در اين شهرستان مي باشد كه پي گير موضوع هستم و با مشكل آب و تسهيلات بانكي روبروست كه انشاءا... حل خواهد شد در زمينه كشاورزي ، عمران شهري ، عمران روستايي ، ورزش ، فرهنگ وهنر و ... اين شهرستان در جايگاه اصلي خود واقع نگرديده كه انشاءا... با ياري همه مردم بتوانيم در تمامي زمينه ها به جايگاه واقعي خود برسيم .

 

                                                                                                                                                  سيد ناصر امامي ميبدي                                                   

                                                                                                                                                                                          فرماندار

پیام :
با سلام .ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات حضرتعالی و توفیق روز افزون برای شما و همکارانتان از تلاشهای خادمان ملت تشکر نموده واستدعا می شود در خصوص نظافت سطح شهر نیز به شهرداری تذکر دهید.

 

پاسخ فرماندار :

 جناب آقاي علي محمدي

 سلام عليكم؛

ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات جنابعالي در ماه مبارك رمضان و تشكر از جنابعالي كه با ارسال پيام مايه دلگرمي اينجانب و مجموعه فرمانداري مي باشد به اطلاع مي رساند در خصوص نظافت سطح شهر شهرداري هرات با كمبود كاميون جمع آوري فاضلاب روبروست كه با پي گيري هاي بعمل آمده موافقت گرديد كه در خصوص خريد يكدستگاه كاميون 50 ميليون تومان از طرف استانداري و 50 ميليون تومان توسط شهرداري تامين گردد كه اعتبار استانداري تامين شد و شهرداري با كمبود اعتبار روبروست كه انشاءا000 با تامين اعتبار مبلغ مذكور يكدستگاه كاميون به ناوگان جمع آوري فاضلاب شهري اضافه و مشكلات فعلي مرتفع خواهد شد ضمنا" در همين رابطه با شهرداري مكاتبه گرديده كه متن نامه به شرح ذيل مي باشد .ضمنا" در اين رابطه مي توانيد به شوراي شهر نيز مراجعه و مشكلات مطرح شده را پي گيري نمائيد .

 شهرداري محترم هرات

 سلام عليكم؛

ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات با عنايت به ارسال پيام يكي از شهروندان در خصوص عدم جمع آوري به موقع زباله هاي سطح شهر و نظافت خيابانها و معابر و همچنين سوال چند نفر از شهروندان درجلسه پرسش و پاسخ شايسته است دستور فرمائيد نسبت به موارد فوق الذكر به طور جدي تر اقدام گردد.

                                                                                                                                                       سيد ناصر امامي ميبدي    

                                                                                                                                                                                            فرماندار خاتم

 پيام:

با سلام خدمت جناب آقاي فرماندارمحترم .آقاي امامي  ميخواهم بپرسم که جنابعالي چقدر از وضعيت بيکاري شهرستان بصورت عيني و واقعي خبر داريد.آياميدانيد يکي از راهکارهاي ايجاد اشتغال بخش تعاون است .شما ميدانيد چقدر از بيکاران و جوياي کاران و مهمتر از همه جوانان در حال تحصيل اين شهرستان تعاون را مي شناسند و از مزيتهاي اين بخش آگاهي دارند.آيا تا به حال پي گير شديد که وضعيت ترويج بخش تعاون  چرا ضعيف است؟ اينجانب عبد الرضا تاج آبادي تحصيل کرده در رشته تعاون(کارشناسي)هستم .براي رفع اين مشکل و تزريق روحيه تعاون در جامعه نياز به همکاري دستگاهاي دولتي است.بعنوان مثال آموزش و پرورش . که ميتواند با ابلاغ به مدارس (هنرستانها و دبيرستانهاي دخترانه و پسرانه در دورهاي سال آخر و  پيش دانشگاهي زمينه را فراهم کند تا کلاسهاي ترويجي در بخش تعاون جهت آشنايي جوانان شهرستان باپتانسيلهاي بخش تعاون در زمينه اشتغال صورت گيرد. به نظر شما آيا يک سري وامهاي خود اشتغالي که در سالهاي گذشته  در سطح شهرستان به افراد داده شده  چقدرکار آفرين بود و چرا؟ آيا به نظر شما اگر وامها براي خريد سهام يک شرکت تعاوني با نظر خود مشترکين به حساب آن شرکت تعاوني ريخته مي شد بهتر جواب نميداد. بعنوان مثال از 200نفر متقاضي وام 50 نفر خواستار راه اندازي گاوداري هستند پس بهتر است که اين 50 نفر عضو يک شرکت شوند و از مزيتهاي آن استفاده کنند و بدون شک هزينه هاي آنها در بخش بهداشت دام و رسيدگي به دامها جهت سود دهي بهتر, پايين ميآيد.
 با تشکر
پاسخ فرماندار
جناب آقاي عبدالرضا تاج آبادي
با سلام
ضمن تشكر از جنابعالي به منظور سوال از اينجانب در خصوص وضعيت اشتغال، تعاون و ... در شهرستان جهت استحضار جنابعالي پاسخ سوالات به شرح ذيل مي باشد .
در خصوص وضعيت بيكاري شهرستان اينجانب قبل از قبول تصدي مسئوليت در اين شهرستان جلسات متعددي برگزار كرده و در جريان وضعيت مردم، كشاورزي، بيكاري و ... قرار گرفته ام و از بدو مسئوليت يكي از دغدغه هاي بنده بيكاري جوانان بوده است چرا كه غالب جمعيت اين شهرستان جوان، تحصيل كرده، و بيكار و داراي استعداد هاي بالقوه در تمامي زمينه ها مي باشند كه متأسفانه بدليل عدم وجود امكانات از جمله صنايع تا كنون نتوانسته اند از اين استعدادهاي خدادادي خود استفاده نمايند در همين راستا با پيگيريهاي انجام شده مجوز پنج كارخانه صنعتي اخذ و زمين مورد نياز آن نيز تأمين گرديد و كلنگ احداث اين كارخانجات نيز به زمين زده شد كه بدليل عدم  تأمين آب (عدم صدور مجوز برداشت آب از طرف شركت آب منطقه اي) و عدم جذب تسهيلات  بانكي تا كنون اين سرمايه گذاران نتوانسته اند عمليات اجرايي اين كارخانجات را شروع نمايند كه خوشبختانه در سفر اخير استاندار محترم به شهرستان و در جلسه شوراي اداري و با تأكيد ايشان شركت آب منطقه اي استان قولهايي در زمينه تأمين آب واحدهاي مربوطه داده كه درحال پيگيري و اخذ مجوز هاي لازم از وزارت نيرو هستيم و انشاءا... اين مشكل مرتفع خواهد شد و در رابطه با جذب تسهيلات نيز اينجانب در حال پيگيري مي باشم و انشاءا... با همت و پشتوانه استاندار محترم كه تاكنون حمايتهاي زيادي را در اين خصوص داشته اند بزودي شاهد شروع عمليات اجرايي احداث اين كارخانجات باشيم.
در خصوص ميزان شناخت بيكاران از تعاون بنده نيز با نظر شما موافقم اولاً شايد يكي از دلايل آن عدم تمايل به ريسك پذيري در بين مردم اين شهرستان مي باشد و يا به نوعي به دليل عملكرد ضعيف بعضي از تعاوني ها مردم آنچنان تمايلي به ايجاد شركتهاي تعاوني ندارند.ثانيا دليل اصلي اين موضوع به نظر بنده عملكرد اداره تعاون شهرستان مي باشد كه تاكنون اقدامي در جهت آموزش و تشويق جوانان براي تشكيل تعاوني ها و مزيت اينكار نداشته است ومحور اصلي فعاليت خود را به مراجعه خود جوانان و تنها تشكيل پرونده و صدور مجوز دانسته و هيچ حمايت و راهنمايي را بعد از تشكيل تعاوني ها نداشته است البته امسال براي اولين بار و به مناسبت هفته تعاون (15-9 شهريور) قرار است اقداماتي در زمينه معرفي تعاونيها و اهداف تعاون انجام گيرد كه اميدواريم مفيد واقع شود.
در رابطه با حمايت دستگاههاي دولتي در جهت ترويج بخش تعاون تا كنون هيچ در خواستي مبني بر مساعدت دستگاههاي دولتي جهت همكاري با ادراه تعاون به اين فرمانداري ارسال نگرديده است و مطمئناً در صورت درخواست، اين فرمانداري همكاري تمامي دستگاههاي دولتي را در خصوص ترويج تعاوني ها تضمين خواهد كرد.
در خصوص موضوع وامهاي خود اشتغالي متأسفانه در سالهاي گذشته بيشتر اين تسهيلات بدون هيچگونه نظارت و ايجاد شغلي به مردم پرداخت گرديده و با عنايت به تحقيقات بعمل آمده%80 اين تسهيلات صرف خريد زمين مسكوني، خريد خودرو و ... شده و باعث ايجاد تورم و بالا رفتن نقدينگي گرديده است.
اينجانب سعي داشته ام در جهت هدفمند نمودن تسهيلات طرحهاي زود بازده از اعطاي اين تسهيلات به طرحهاي اشتغال زير 5 نفر خودداري و تسهيلات مذكور را در جهت راه اندازي صنايع سوق دهم كه انشاءا... با راه اندازي اين صنايع امكان اشتغال بيش از 700 نفر نيرو فراهم خواهد شد.
در پايان به اطلاع مي رساند با عنايت به مراتب فوق الذكر و در جهت فعال نمودن تعاوني هاي شهرستان اينجانب در مدت 9 ماهه مسئوليتم تا كنون دو مرتبه از مدير كل محترم تعاون دعوت و به اتفاق از نزديك مسائل و مشكلات تعاوني هاي شهرستان را بررسي نموده ايم و ضمن تشكيل جلسه در محل فرمانداري و دعوت از تعاوني هاي فعال شهرستان و دهياران روستاها تصميماتي را در جهت حمايت از تعاوني ها و توسعه و ترويج تعاون در شهرستان داشته ايم كه انشاءا... در آينده با همكاري جوانان تحصيلكرده همانند جنابعالي شاهد رونق اين بخش در شهرستان باشيم.
  سيد ناصر امامي ميبدي
                                                                                                                                                                                                    فرماندار خاتم
سوال شما :
با سلام.آقاي فرماندار به نظر ميرسد که بيشتر در جريان امور شهرستان باشيد چون شرکت تعاوني نگين سبز رزا يک شرکت فرا استاني است که نمايندگي آن در استان هرمزگان است .و يک معدن آهن در اين شهرستان دارد شما خوب ميدانيد که راه اندازي يک معدن آهن در سطح شهرستان از نظر تبليغي و اعتبار و رفع مشکلات از جمله بيکاري يعني چه. اين شرکت جهت آوردن دستگاهاي پيشرفته جداسازي  که آن خود باعث مي شود تا معادن شهرستانهاي اطراف خاک و سنگ خود را به اين شهرستان بياورند نياز به تسهيلات دارد. لذا خواهشمتد است در صورت امکان اقدامي صورت گيرد.
با تشكر

پاسخ فرماندار:

ضمن تشكر و قدرداني از ارسال پيامتان در اين زمينه لازم به ذكر است كه اينجانب از ابتداي مسئوليتم تاكنون پيگير راه اندازي و رونق بخش صنعت در شهرستان بوده و رايزنيهاي متعددي انجام و سرمايه گذاراني نيز در اين راستا جذب شده اند و در خصوص  در نظر گرفتن تسهيلات براي شركت تعاوني نگين سبز رزا به اطلاع مي رساند كه با توجه به اينكه جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان در تاريخ 2/10/87 برگزار گرديد و مبلغ يكصدو هشتاد ميليارد ريال اعتبارات بنگاه هاي كوچك اقتصادي شهرستان به طرحهاي بخشهاي صنعت ، كشاورزي ،خدمات و ... تعلق گرفت مدير عامل شركت مذكور تا قبل از جلسه مذكور هيچگونه پيگيري در خصوص جذب تسهيلات از طريق اين فرمانداري ننموده اند و تنها يك بار مراجعه نمودند كه بعد از زمان توزيع اعتبارات بوده و امكان تخصيص تسهيلات به شركت مذكور وجود نداشت لذا چنانچه شركت مذكور متقاضي تسهيلات در سال 88 باشد مي تواند همانند ساير متقاضيان با ارائه درخواست و مراجعه به فرمانداري در اولويت طرحهاي سال 88 قرار و از اعتبارات بنگاههاي كوچك اقتصادي بهره مند شود.

سيد ناصر امامي ميبدي
فرماندار خاتم