زنان نقش بسزایی در توسعه کشور دارند

زنان نقش بسزایی در توسعه کشور دارند


فرماندار خاتم

 فرماندار خاتم گفت : زنان نقش بسزایی در توسعه کشور دارند و در اسلام حقوق زنان به خوبی تبیین شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم " محمد علی شاه حسینی" فرماندار خاتم  در مراسم گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن اظهار داشت: مادران ایران به اینکه روز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) روز مادر نامگذاری شده است افتخار می‌کنند.

وی افزود: مادران در مسیر رشد و تربیت فرزندان از تمام حق و حقوق طبیعی گذشته و خود را وقف خانواده و فرزندان می‌کنند و با تربیت صحیح نسل آینده بیشترین تأثیر را در رشد و پویایی جامعه دارند که انسان از ارج‌گذاری به مقام والای مادر عاجز و ناتوان است.

فرماندار خاتم  با اشاره به تهاجم فرهنگی استکبار که کمر به نابودی فرهنگ دینی و باورهای دینی گرفته گفت: در غرب با فحشا و تشویق زنان به بی‌بند و باری حیات انسان‌ها به خطر افتاده و تنها راه نجات تمام انسان‌ها توجه به احکام اسلامی و کلام الهی است.

وی تصریح کرد: در قبل از انقلاب تفکر حاکم در کشورمان غربی بود اما در جمهوری اسلامی توجه خاصی به شأن و منزلت زن شده و شاهد حضور زنان در تمامی عرصه‌های اقتصادی و اجتماعی  هستیم.

امام جمعه شهر هرات هم در این مراسم تصریح کرد : در خانواده نقش زن تربیت فرزندان ، اداره زندگی ونشاط داشتن است  اما نقش مر د کار کردن ووسایل زندگی را مهیا کردن است .حجت الاسلام فاطمی بصیر امام جمعه شهر هرات افزود:  حساسیت مقام زن و دشواری وظایف او سنگینی اموری که در خلقت برعهده او نهاده شده، بسیار دشوار ودر عین حال ظریف ودقیق است .توجه مادران به این وظایف حساس ، باعث سلامت جامعه بشری می شود .

وی ادامه داد: حساسیت وظایف مادر به قدری والا ودقیق است که توجه یا عدم توجه به آن، تاثیر آشکار وعمیقی برآینده کودک و جامعه می گذارد. در حقیقت مقام مادری پستی کلیدی در جامعه دارد.

در ادامه این مراسم از بانوان نمونه ادارات شهرستان تقدیر و قدردانی بعمل آمد.