شناسه : 1143285

روحاني مستقر در شهرستان خاتم؛


بانوان مايكي از نقش هاي مهم و بزرگ را در انقلاب داشتند

روحاني مستقر در شهرستان خاتم در جشن بزرگ انقلاب به نقش زنان در انقلاب اشاره كرد و گفت : بانوان ما از جمله خانم دباغ يكي از نقش هاي مهم و بزرگ را در انقلاب داشتند لذا ما مديون خون همه شهدا به خصوص بانوان بزرگي هستيم كه در انقلاب به شهادت رسيدند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري خاتم ،  صبح امروز  به همت حوزه خواهران حضرت زینب (س)‌ جشن بزرگ انقلاب با حضور فرهنگیان ، خواهران بسیجی ، دانش آموزان و با سخنرانی روحانی مستقر در شهرستان در محل کانون آیت الله خاتمی هرات برگزار شد .

 

روحانی  و استاد گفتمان مستقر در شهرستان خاتم ضمن تبریک دهه فجر و ولادت با سعادت امام حسن عسکری (ع)‌ به تشریح پیرامون انقلاب ، دستاوردهای انقلاب و اینکه بانوان انقلاب در زمینه های سیاسی ، امنیتی و اقتصادی چه نقش های داشته اند پرداخت .

 

"حجت الاسلام قاسمی " خاطر نشان کرد : ما با توجه به اینکه از پیرامون مکتب الهی رسول الله هستیم و از قیام امام حسین (ع) به عنوان الگو همیشه الگو پذیری می کنیم .

 

وی ادامه داد: حرکت امام خمینی (ره) نیز  با توجه به آن اهداف مقدسی که در قیام امام حسین (ع) وجود داشت امام نیز قیام امام حسین (ع)  را سر لوحه خودشان قرار دادند و از قیام امام حسین (ع)  درس گرفتند و آن را اجرا کردند .

 

قاسمی اظهار داشت : امام خمینی (ره ) آمدند با آن حرکت ارزشمندشان واقعیت آن انسانیت و آن خلافت الهی را به انسان برگرداندند .

 

روحانی مستقر در شهرستان اشاره ای نیز به لایحه کاپیتولاسیون کرد و گفت : امام خمینی (ره) زمانی که متوجه این لایحه شد معترض شد و آنها نیز به امام گفتند شما هر توهین و اهانتی می خواهید به شاه و حکومت بکنید ولی به آمریکا ، انگلیس ، روسیه و اسرائیل نکنید به خاطر اینکه آنها میترسیدند به جنگ  با آنها در آیند.

 

حجت الاسلام قاسمی اشاراه ای نیز به شعار انقلاب که همان استقلال آزادی جمهوری اسلامی بود کرد و افزود  : در آن زمان بعضی ها گفتند کلمه اسلامی را از این شعار حذف کنید که امام خمینی (ره)  فرمود شعار انقلاب فقط استقلال آزادی جمهوری اسلامی است نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر لذا اسلام است که می گوید هیچ مسلمانی نباید زیر بار کفر برود .

 

وی یکی از مشکلات جامعه امروز ما را اینترنت و ماهواره ها  بدون کنترل در منازل دانست و اظهار داشت : امروز زنگ خطر به صدا در آمده و ماهواره ها و اینترنت ها مدل های غربی را دارند در بین ما  ترویج می دهند لذا امروز  ما به عنوان مادران جامعه چه اندازه کنترل می کنیم .

 

روحانی مستقر در شهرستان در پایان به نقش زنان در انقلاب اشاره کرد و گفت : بانوان ما  از جمله خانم دباغ  یکی از نقش های مهم و بزرگ را در انقلاب  داشتند لذا ما مدیون خون همه شهدا به خصوص بانوان بزرگی  هستیم که در انقلاب به شهادت رسیدند.

 

  


آدرس کوتاه :