شناسه : 338882

دومين جشن شكرگزاري برداشت انگور در مروست برگزار شد .


در اين مراسم كه با حضور فرماندار ، امام جمعه مروست ، رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان و مردم و مسئولين اجرايي شهرستان برگزار شد سيد ناصر امامي فرماندار شهرستان تصريح كرد خدا را شاكرم كه براي دومين بار متوالي شاهد برگزاري جشن شكرگزاري برداشت انگور در شهر مروست مي باشيم بخش مروست با بيش از 5000 هكتار تاكستان از مهمترين قطب توليد انگور استان و كشور محسوب مي شود كه سالانه بيش از 25هزار تن انگور با كيفيت مطلوب روانه بازار مي كند و برگزاري اين جشن به منظور شكرگزاري به درگاه خداوند متعال و تقدير از سختكوشي و تلاش يكساله كشاورزان مي باشد .

فرماندار در ادامه افزود كيفيت انگور توليدي بخش مروست به لحاظ شرايط مناسب آب و هوايي و تجربه چندين ساله كشاورزان اين منطقه بسيار مطلوب است اما متاسفانه به لحاظ اينكه قيمت ثابتي در بازار نداشته كشاورزان منطقه با ضرور و زيان نيز مواجه مي گردند لذا اينجانب از جناب مهندس ابرقويي رياست محترم سازمان جهاد كشاورزي استان مي خواهم در صورت امكان در مورد نرخ واقعي و تضميني انگور و ايجاد مركز عرضه مستقيم انگور مروست در سطح استان برنامه ريزي نمايد تا انشاءا... اين محصول مهم و استراتژيك با مشكل عدم ثبات و فروش مواجه نگردند .

امامي در ادامه گزارشي از اهم اقدامات انجام شده طي دو سال مسئوليت خوددر شهرستان ارائه و تصريح كرد الحمدا... طي دو سال گذشته اقدامات بسيار خوبي در بخش مروست در زمينه هاي مختلف انجام شده از جمله ساخت چند مدرسه ، سالن ورزشي ، پروژه راه مروست - ابركوه و مجوز دو حلقه چاه كشاورزي كرخنگان ، چنارناز و ... و پروژه هاي ديگر كه در دست اقدام مي باشد كه انشاءا... با بهره برداري از اين پروژه ها شاهد تحولي بزرگ در اين بخش باشيم .

فرماندار خاتم در پايان از عنايت ويژه استاندار محترم ، معاونين ايشان و رياست سازمان جهاد كشاورزي و اعضاي ستاد مردمي جشن انگور ، شوراي اسلامي شهر و ادارات و نهادهايي كه در جهت برگزاري اين جشن مساعدت نمودند تقدير و تشكر نمودند.

در پايان مراسم نيز به چند نفر از كشاورزان نمونه در زمينه برداشت انگور جوايزي اهداء گرديد.

 


روابط عمومي فرمانداري خاتم

آدرس کوتاه :