شناسه : 1469767
امام جمعه موقت هرات؛

در عرصه بین الملل باید از انرژی هسته ای کشورمان دفاع شود


امام جمعه موقت هرات در خطبه های این هفته نماز ضمن تبریک عید سعید غدیر خم اشاره ای به مناسبت های هفته آینده کرد و خاطر نشان کرد: چهارم آبان ماه سالروز اعتراض و افشاگری حضرت امام خمینی(ره) علیه پذیرش کاپیتولاسیون می باشد که امام (ره) با این حرکت خود نشان داد که یک مرجع بیداری می باشد.
امام جمعه موقت هرات؛

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم “حجت الاسلام غلامرضا محمودی” همچنین اشاره ای به مناسبت هشتم آبان (۲۴ ذی الحجه) روز مباهله پیامبر اسلام(ص) ، شهادت محمد حسین فهمیده ، روز نوجوان و بسیج دانش آموزی و روز پدافند غیر عامل کرد و تصریح کرد:روز ۲۴ ذی الحجه حقانیت دین مبین اسلام را نشان می دهد و دین اسلام دینی است که مورد قبول خداوند می باشد.

وی همچنین با بیان اینکه متاسفانه در جهان سوم و کشورمان اقدامات ساختاری خوبی در خصوص پدافند غیر عامل انجام نگرفته است گفت: ما باید در پدافند غیر عامل دقیق تر پیش رویم مثل کشور ژاپن که به لحاظ پیشرفتشان در پدافند غیر عامل ، هنگام وقوع حوادث طبیعی مثل زلزله هیچگونه خسارتی نمی بینند.

محمودی اشاره ای نیز به نشست اخیر هیئت دیپلمات ایران در ژنو کرد و اظهار داشت: این نشست به نظر ما موفقیت آمیز می تواند تلقی شود فقط باید همه خواص کشور مراقب اوضاع باشند که در این نشست دشمنان سود نبرند  و باید روی وحدت ملی حساس باشند.

امام جمعه موقت هرات گفت: تغییر های دیپلمات های ژنو تا حدی روی اقتصاد کشور اثر داشته است ، فقط باید در عرصه بین الملل از انرژی هسته ای نیز دفاع شود.

خطیب جمعه موقت هرات خاطر نشان کرد: دولت جدید برخی از راهکارهای اقتصادی برای ساماندهی کشور را شروع کرده است لذا دولت جدید و مجلس باید اصلاحات ساختاری را شروع کنند.

وی ادامه داد: دولت جدید باید از حیف  ومیل شدن بودجه های بیت المال جلوگیری نمایند و در مسیر صادرات محور گام بردارند.

حجت الاسلام محمودی همچنین با بیان اینکه دولت جدید باید بتواند به محصولات راهبردی که هر لحظه امکان آن وجود دارد که مورد توطئه دشمن قرار گیرد گفت: دولت باید در خصوص محصولات راهبردی از جمله محصولات کشاورزی مثل دانه های روغنی سرمایه گزاری لازم را بنماید.

محمودی خطاب به دولت جدید و مجلس در خصوص بالا بردن قیمت کود های شیمیایی و کشاورزی اظهار داشت: دولت و مجلس باید چشم آنها باز باشد و بالا بردن  قیمت کودهای شیمیایی و کشاورزی باعث عدم کشت گندم و دیگر محصولات کشاورزی می شود و این لطمه بزرگی است هم برای کشور و هم برای کشاورز، لذا باید به کشاورز کمک شود.

وی ادامه داد: کمک به کشاورز یعنی کمک به خود کفایی و بالا بردن قیمت یعنی آسیب به کشاورز و تحریم ، فقط در بعضی از جاها سوبسیت لازم است و در بعضی از جاها سوبسیت لازم نیست.

 

حجت الاسلام محمودی در پایان اشاره ای به پدران ، مادران و مسئولین کرد و افزود: جوانان خود را به مسجد بیاورید زیرا جوانان مسجدی هیچ موقع دچار آسیب های اجتماعی ، اعتیاد و … نمی شوند.

 

آدرس کوتاه :