خاتم؛ میزبان سومین جشنواره ملی "فراگیری نخستین واژه آب"

خاتم؛ میزبان سومین جشنواره ملی "فراگیری نخستین واژه آب"به گزارش روابط عمومي "، امسال برای سومین سال متوالی و با ابلاغ و تاکید دستورالعمل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در زمینه پرداختن به اهمیت فرهنگ سازی، یادآوری انتقال پیامهای مرتبط با استفاده بهینه به نسل نوجوان ، سومین جشنواره ملی "فراگیری نخستین واژه آب" با تصویب هیئت مدیره شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد در شهرستان خاتم و با حضور پرشور دانش آموزان روستایی برگزار شد.

غلامرضا عطايي سرپرست فرمانداري خاتم"دراين جلسه آب را یکی از اساسی ترین مظاهر زندگی انسانها برشمرد و افزود: آب جهت رفاه و آسایش مردم آفریده شده است و باید در مصرف آن صرفه جوئی کرده و از آن درست استفاده کنیم تا خداوند این نعمت گرانبهای خود را از ما دریغ نکند . ایشان با اشاره به تاکید آیات متعدد قرآن مجید در خصوص آب ، زندگی انسانها و تمام موجودات را بسته به وجود آن دانست و افزود  با صرفه جوئی در مصرف آب این مایع حیاتی ، آن را از آیندگان دریغ نکنیم .

امام جمعه شهر هرات در این مراسم با اشاره به اهمیت آب به ویژه در عصر حاضر و نزاع هایی که در دنیا بر سر این موهبت الهی است، اظهار داشت: تاثیر وجود یا نبود این مایه حیاتی در تمام مراحل زندگی، فعالیتهای اقتصادی، رشد و نمو و ... بر هیچکس پوشیده نسیت و با این نگرش که این نعمت خدادادی یکی از نعماتی است که محور تشکیل سایر نعمات محسوب می شود و به نوعی یکی از اصلی ترین عناصر وجودی این هستی قلمداد می شود پس شایسته نیست که مورد بی اعتنایی قرار گیرد.

حجت الاسلام مصطفی فاطمی بصیر با تقدیر از طراحی این جشنواره و انتقال میزبانی هر ساله در یکی از شهرستانهای استان یزد از جشنواره فراگیری آب به عنوان یک حرکت نوآورانه و بجا یاد کرد و افزود: آموزش نسل نوجوان به ویژه در مقاطع اولیه ابتدایی و استمرار این حرکتها می تواند نتایج موثر و ماندگاری را در آینده داشته باشد که نباید توسعه و بسط آن به بزرگترها و خانواده ها نیز فراموش شود.

این مراسم ترکیبی شامل آموزش، سرگرمی و اطلاع رسانی بود که به صورت ویژه طراحی و مورد استقبال دانش آموزان، مربیان و مسئولان قرار گرفت.

در این مراسم بسته های فرهنگی و آموزشی نیز بین بیش از 500 نفر از دانش آموزان توزیع شد