حماسه سوم خرداد یکی از ماندگارترین وقایع هشت سال دفاع مقدس است

حماسه سوم خرداد یکی از ماندگارترین وقایع هشت سال دفاع مقدس است


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خاتم

به گزارش روابط عمومي فرمانداري خاتم " فرمانده ناحیه بسیج شهرستان خاتم" گفت: حماسه سوم خرداد یکی از ماندگارترین و شیرین ترین وقایع هشت سال دفاع مقدس است که موجب پیروزی رزمندگان  در سایر عملیات شد.

"سرهنگ پاسدار محمد رضا عطائی" در مراسم افتتاح نمایشگا ه عکس و آثار شهداء  که به مناسبت آزاد سازی خرمشهر در دانشگاه آزاد اسلامی خاتم  برپا شده بود ، با بیان اینکه  با پیروزی رزمندگان در عملیات بیت المقدس روحیه مقاومت  و ایستادگی دربین سایر رزمندگان شدت گرفت و همین مسئله فتوحات بعدی را در جبهه های جنگ رقم زد. افزود: آزاد سازی خرمشهر حماسه ای با شکوه از دفاع شجاعانه ملت قهرمان ایران از خاک  میهن و برگرفته از تعالیم اسلامی بود که برای ابد در ذهن ملت ایران باقی خواهد ماند.

"حجت الاسلام  والمسلمین فاطمی بصیر"  امام جمعه شهر هرات هم در این مراسم  ضمن  بزرگداشت سوم خرداد ماه سالروز آزاد سازی فتح خرمشهر و تقدیر از برگزار کنندگان نمایشگاه عکس شهداء  گفت:سوم خرداد ماه نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس ماست و دشمن درهمه صحنه های سیاسی و دفاعی مجبور شد تا عقب نشینی کند.

وی افزود: سوم خرداد نماد اصلی مقاومت ، شجاعت و ایثارگری های شهداء و جانبازان است و باید برای هرچه بهتر برگزار کردن این روز حماسی همه دستگاهها ونهادها  تلاش نمایند.

گفتنی است : نمایشگاه عکس و آثار شهداء  به همت فرمانداری خاتم و بسیج دانشجوئی دانشگاه آزاد اسلامی خاتم  در قالب عکس و  آثار شهداء ، پوستر و همچنین  ماکت عملیات بیت المقدس  جهت بازدید علاقمندان در محل دانشگاه آزاد اسلامی هرات دایر می باشد.