جلسه ارائه قانون هدفمند سازي يارانه ها

جلسه ارائه قانون هدفمند سازي يارانه ها


با حضور سيد ناصر امامي فرماندار شهرستان ، اسكندري مدير كل بازرگاني و اعلايي پور مدير كل غله برگزار شد

امامي در ابتداي اين جلسه با اشاره به شروع اجراي قانون هدفمند سازي يارانه ها تصريح كرد همانطور كه همه عزيزان مستحضريد قانون اجراي طرح هدفمندسازي يارانه ها رسماً آغاز و در استانهاي زيادي مبلغ يارانه به حساب سرپرست خانوارها واريز شده و بقيه استانها نيز واريز خواهد شد .

وي در بخشي ديگر از سخنان خود در خصوص اجراي اين قانون افزود قطعاً اجراي اين قانون به نفع مردم و بخصوص خانواده هاي محروم خواهد بود و هدفمند سازي يارانه ها باعث توسعه عدالت اجتماعي ، اصلاح الگوي مصرف و توسعه سرمايه گذاري و جلوگيري و كاهش قاچاق كالا واريز خواهد شد .

امامي در ادامه به آمادگي شهرستان جهت اجرايي نمودن قانون هدفمند كردن يارانه ها اشاره و اظهار داشت كليه ادارات و نهادهاي شهرستان آماده هرگونه همكاري در زمينه اجرايي كردن اين قانون مي باشند و تاكنون جلسات متعددي در خصوص اجراي اين قاون برگزار شده و انشاءا.... با ساير مديران كل استان كه مجري اجراي اين قانون مي باشند جلسه برگزار خواهد شد .

اسكندري مدير كل بازرگاني استان نيز با اشاره به قانون هدفمند كردن يارانه ها تصريح كرد امروز تمامي دشمنان نظام سنگهاي زيادي را جلوي پاي ما مي اندازند تا ما نتوانيم به اهدافمان برسيم و با تشديد تحريم اقتصادي همزمان با اجراي اين قانون مي كوشند تا به اهداف شوم خود دست يابند .

اما مردم ما هميشه همراه و در ركاب ولايت و مسئولين در تحقق منويات انقلاب از هيچ كوششي فرو گذار نكرده اند و پايبندي به نظام و ولايت را در سفر اخير مقام معظم رهبري به استان قم نشان دادند.

وي در ادامه به ارائه قانون هدفمند سازي يارانه هادر بخش بازرگاني پرداخته و توضيحات مبسوطي ايراد نمودند.

در ادامه اعلايي پور مدير كل غله ضمن تشكر از فرماندار خاتم و تقدير از خدمات وي در زمينه اصلاح الگوي مصرف در زمينه آرد و نان و كسب مقام برتر در استان تصريح كرد از جمله موضوعاتي كه دولت هر ساله مبالغ زيادي را به عنوان يارانه براي آن مي پردازد آرد و نان است و با اجراي اين قانون از حيف و ميل شدن اين محصول گرانبها جلوگيري و در ارتقاء كيفيت نان موثر خواهد بود .

ايشان در ادامه با اشاره به ارقام و جداول و قانون هدفمند سازي آرد و نان به ارائه اين قانون پرداختند .

حجت الاسلام فاطمي بصير امام جمعه شهر هرات نيز در ادامه جلسه تصريح كرد طرح هدفمند سازي يارانه ها يك طرح كلي از برنامه ها و سياستهاي كلي نظام است و كوته نظري است اگر كسي اين طرح را طرح دولت دهم قلمداد كند و اين خيلي بد است و خيلي ها تبليغ مي كنند كه اين طرح دولت است و دعا مي كنند كه دولت در اجراي اين طرح دچار شكست شود و رسانه هاي بيگانه مي گويند طرح حذف يارانه ها و نمي گويند هدفمند كردن يارانه ها و متاسفانه در اين زمينه خوب اطلاع رساني نشده و مردم بعضاً از اجراي اين قانون مي ترسند  و انشاءا... با اطلاع رساني لازم زمينه اجراي اين طرح به خوبي فراهم گردد.

                                                                                            روابط عمومي فرمانداري خاتم

گزارش تصويري جلسه شوراي اداري تبيين بسته سياستي وزارت بازرگاني و آرد و نان