شناسه : 353182

جشنواره قربان تا غدیر در شهرستان خاتم برگزار شد


همايش افتتاحيه جشنواره خوشنويسي قربان تا غدير در سالن كانون آيت ا... خاتمي همزمان با عيد سعيد قربان برگزار شد.

اين همايش با حضور هنرمندان خوشنويس شهرستان خاتم ، ميبد و اردكان و همچنين با حضور اساتيد بزرگ خوشنويس كشور همچون استاد شمس الدين ابولوفا حسيني ، استاد فروزنده ،استاد فرزانه رحيمي ، و استاد خوشنويس استان يزد استاد رهبران برگزار شد.

فرماندار شهرستان خاتم در اين همايش طي سخناني بر اهميت نقش هنر خوشنويسي در تهذيب و سير اله الله تاكيد كرد.

ايشان در بخش ديگري از سخنان خود ضمن خير مقدم به اساتيد شركت كننده در اين جشنواره بزرگ اظهار اميدواري كرد : اين جشنواره بتواند به پيشبرد هنر خوشنويسي در استان و شهرستان كمك كند.

گفتني است : در اين جشنواره 70 اثر شركت كننده در جشنواره رضوي استان ، آثاري از اساتيد بزرگ عضو هيئت داوران و آثار شركت كننده در بخش مسابقه از استانهاي فارس ، آذربايجان ، يزد و غيره به مدت يك هفته در حسينه صاحب الزمان شهر هرات به نمايش گذاشته شده است .

هنرمندان خوشنويس ميبد و اردكان پس از شركت در همايش و مراسم افتتاحيه از آثار باستاني و جاذبه هاي طبيعي و گردشگري شهرستان نظير قلعه ملكي ، سرچشمه ، مركز تحقيقات هوبره و قلعه مروست بازديد كرد.

اين جشنواره براي اولين بار در شهرستان خاتم به همت انجمن خوشنويسان شهرستان و با پشتيباني فرماندار شهرستان و در راستاي ترويج و توسعه فرهنگ و هنر شهرستان برگزار گرديده است .

آدرس کوتاه :