تسریع در مناسب سازی معابر،اولویت دستگاههای اجرایی شهرستان

تسریع در مناسب سازی معابر،اولویت دستگاههای اجرایی شهرستانمیربهبودی معاون سیاسی امنیتی فرماندار ضمن بیان تسریع در مناسب سازی معابر شهرستان  بیان کرد:با وجود تشکیل جلسات منظم در خصوص مناسب سازی معابر در سطح شهرستان هنوز می طلبد تا برخی از ارگان ها  مناسب سازی معابررا در اولویت کاری خود قرار دهند تا مشکل معلولان در این بخش کاهش یابد.
جواد میربهبودی افزود: ورودی پارک ها، عابر بانک های سطح شهر از مکان هایی است که افراد دارای معلولیت با آنها مشکل داشته اند و باید در مناسب سازی آنها تسریع صورت گیرد.
وی افزود: در شهرستان خاتم این افراد با مشکل خاصی در زمینه اجتماعی و ورود در اجتماع ندارند و خوشبختانه این افراد به خوبی به فعالیت های خوبی در اجتماع مشغولند و برخی از آنها افتخاراتی در سطح استان و کشور نیز کسب کرده اند.
وی اظهار داشت: البته اداره بهزیستی شهرستان در زمینه های مختلف مسکن، اشتغال، کمک های موردی، آموزش و توان بخشی مناسب خانواده های دارای افراد معلول در جهت افزایش اعتماد به نفس آنها و همچنین خودباوری این قشر خدمات قابل توجهی ارائه کرده است که قابل تقدیر و تشکر است.
میربهبودی ضمن قدردانی از برگزاری از این میزگرد هدف از روز افراد دارای معلولیت را شناخت جوامع و اقشار مردم از نیازها و فعالیت های معلولین و آشنا شدن آنها به حقوق مادی و معنوی خودشان و راه کاری برای رفع موانع و آسیب ها دانست.

مشاور بانوان فرماندار خاتم نیز بیان کرد: برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت زنان در سطوح جامعه باید بانک اطلاعاتی زنان در سطح استان و به تبع آن شهرستان تشکیل شود تا بتوان از این توانایی ها در زمینه های مختلف بهره برد.
فاطمه چاکری زاده بیان کرد: باید نگاه آسیب شناسانه به مسائل زنان و خانواده داشته باشیم و به ویژه آسیب های شناسایی شده را در یک نظام اولویت بندی شده مرتب کنیم.
وی یکی از موارد شایع در بین زنان بخصوص زنان دارای معلولیت را افسردگی عنوان کرد و افزود: افسردگی در بین زنان به دلیل احساس مفید واقع نبودن در جامعه و نداشتن برنامه و اعتماد به نفس آنهاست و باید این حس را در آنها از بین ببریم.

احمد تکتاز رئیس اداره بهزیستی افزود: خوشبختانه بیش از 90 درصد معلولان خاتم سواد دارند و تمامی دانش آموزان از کمک هزینه های تحصیلی برخوردار هستند.