شناسه : 352512

بیانیه سرپرست فرمانداری خاتم به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان


بسم الله الرحمن الرحیم یا ایها الذین آمنو کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون   اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد روزه بر شما نوشته (واجب) شد، چنانكه بر آنان كه پيش از شما بوده‏اند واجب شده بود باشد كه پرهيزگار شويد. سوره بقره آيه (183)   ماه مبارك رمضان شهر الله‌الاكبر است ماه نزول قرآن «الَّذِیَ اُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَی وَالْفُرْقَانِ»(بقره/ آيه 185)، برای هدايت جامعه بشری و روشنگر راه هدايت از ضلالت و گمراهی است . ماه مبارك رمضان ماه انبيا و اوليای الهی است تا عالی‌ترين نمايش و تجلی بندگی و تسليم و فرمانبری را به منصه ظهور برساند.   ماه مبارك رمضان فرصت مغتنم برای خود‌يابی، خود‌شناسی، خود‌سازی و نحول حال است به همان نسبت كه وابستگی و غرق شدن در ماديات انسان را از خداوند جدا   و با خود بيگانه می‌كند، عبادت و بندگی آدمی را به خويشتن باز می‌گرداند در عبادت و بندگی حضرت حق است كه خود را در اوج می‌بيند و به نقص‌ها و كاستی‌های خود آگاه می‌شود و از بالا به هستی و زمان و مكان می‌نگرد . رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم در خطبه شعبانيه خود درباره فضيلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «اي بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوي شما روي آورده است؛ ماهي که نزد خداوند بهترين ماه‌ها است؛ روزهايش بهترين روزها، شب‌هايش بهترين شب‌ها و ساعاتش بهترين ساعات است». اینجانب   فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان را به عموم مردم ایران اسلامی   ،خاصه مردم   مومن   و ولایت مدار شهرستان خاتم   تبریک و تهنیت عرض نموده و از همگان انتظار دارد با حفظ حرمت و شان این ماه با عظمت از فرصت با برکت الهی بهره جسته و در کسب تقوا بکوشند.

بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها الذین آمنو کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون

 

اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد روزه بر شما نوشته (واجب) شد، چنانكه بر آنان كه پيش از شما بوده‏اند واجب شده بود باشد كه پرهيزگار شويد.

سوره بقره آيه(183)

 

ماه مبارك رمضان شهر الله‌الاكبر است ماه نزول قرآن «الَّذِیَ اُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَی وَالْفُرْقَانِ»(بقره/ آيه 185)، برای هدايت جامعه بشری و روشنگر راه هدايت از ضلالت و گمراهی است .

ماه مبارك رمضان ماه انبيا و اوليای الهی است تا عالی‌ترين نمايش و تجلی بندگی و تسليم و فرمانبری را به منصه ظهور برساند.

 ماه مبارك رمضان فرصت مغتنم برای خود‌يابی، خود‌شناسی، خود‌سازی و نحول حال است به همان نسبت كه وابستگی و غرق شدن در ماديات انسان را از خداوند جدا  و با خود بيگانه می‌كند، عبادت و بندگی آدمی را به خويشتن باز می‌گرداند در عبادت و بندگی حضرت حق است كه خود را در اوج می‌بيند و به نقص‌ها و كاستی‌های خود آگاه می‌شود و از بالا به هستی و زمان و مكان می‌نگرد.

رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم در خطبه شعبانيه خود درباره فضيلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «اي بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوي شما روي آورده است؛ ماهي که نزد خداوند بهترين ماه‌ها است؛ روزهايش بهترين روزها، شب‌هايش بهترين شب‌ها و ساعاتش بهترين ساعات است».

اینجانب  فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان را به عموم مردم ایران اسلامی  ،خاصه مردم  مومن  و ولایت مدار شهرستان خاتم  تبریک و تهنیت عرض نموده و از همگان انتظار دارد با حفظ حرمت و شان این ماه با عظمت از فرصت با برکت الهی بهره جسته و در کسب تقوا بکوشند.

آدرس کوتاه :