بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها الذین آمنو کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تتقون

 

اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد روزه بر شما نوشته (واجب) شد، چنانكه بر آنان كه پيش از شما بوده‏اند واجب شده بود باشد كه پرهيزگار شويد.

سوره بقره آيه(183)

 

ماه مبارك رمضان شهر الله‌الاكبر است ماه نزول قرآن «الَّذِیَ اُنزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ هُدًى لِّلنَّاسِ وَبَیِّنَاتٍ مِّنَ الْهُدَی وَالْفُرْقَانِ»(بقره/ آيه 185)، برای هدايت جامعه بشری و روشنگر راه هدايت از ضلالت و گمراهی است .

ماه مبارك رمضان ماه انبيا و اوليای الهی است تا عالی‌ترين نمايش و تجلی بندگی و تسليم و فرمانبری را به منصه ظهور برساند.

 ماه مبارك رمضان فرصت مغتنم برای خود‌يابی، خود‌شناسی، خود‌سازی و نحول حال است به همان نسبت كه وابستگی و غرق شدن در ماديات انسان را از خداوند جدا  و با خود بيگانه می‌كند، عبادت و بندگی آدمی را به خويشتن باز می‌گرداند در عبادت و بندگی حضرت حق است كه خود را در اوج می‌بيند و به نقص‌ها و كاستی‌های خود آگاه می‌شود و از بالا به هستی و زمان و مكان می‌نگرد.

رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم در خطبه شعبانيه خود درباره فضيلت و عظمت ماه رمضان فرموده است: «اي بندگان خدا! ماه خدا با برکت و رحمت و آمرزش به سوي شما روي آورده است؛ ماهي که نزد خداوند بهترين ماه‌ها است؛ روزهايش بهترين روزها، شب‌هايش بهترين شب‌ها و ساعاتش بهترين ساعات است».

اینجانب  فرا رسیدن حلول ماه مبارک رمضان را به عموم مردم ایران اسلامی  ،خاصه مردم  مومن  و ولایت مدار شهرستان خاتم  تبریک و تهنیت عرض نموده و از همگان انتظار دارد با حفظ حرمت و شان این ماه با عظمت از فرصت با برکت الهی بهره جسته و در کسب تقوا بکوشند.