شناسه : 335062

بيانيه فرماندار خاتم به مناسبت هفته معلم


12 ارديبهشت ماه سالروز شهادت اسوه علم و تقوي ، دانشمند بزرگ ، استاد گرانقدر آيت ا... مرتضي مطهري به روز معلم و آغاز هفته معلم نامگذاري گرديده است براستي راه رسيدن انسان به رستگاري و كمال اخروي بدست معلم تعليم داده مي شود و به همين لحاظ است امام خميني (ره) معلمي را به شغل انبياء تغيير نموده است انبياء الهي با الهام از فرمان الهي و قرآن كريم به تعليم اسلام راستين و دين مبين اسلام و با هدف قرب الهي پرداخته و زحمات زيادي را متحمل شده اند.

جمهوري اسلامي ايران نيز براي پرورش انسانهاي عالم و خلاق و مسئوليت شناس و توليد علم و توسعه پايدار و تعالي ارزشهاي ديني و مذهبي اين وظيفه را بر عهده آموزش و پرورش نهاده است و معلم به عنوان پايه گذار تربيت نقش مهمي را در پرورش روح و روان دانش آموزان ايفا مي نمايد و مراحل شخصيت پذيري از خانواده و مدرسه شروع و تا دانشگاه ادامه مي يابد .

معلم همچون شمع فروزاني است كه از وجود خود مايه گذاشته و با سوختن خود پروانه وار مشتاقان علم و دانش را گرد خود روشني مي بخشد .

در طول دوران انقلاب نيز نقش خود را در صحنه هاي مختلف بخصوص در تربيت انسانهاي وارسته ، دفاع مقدس ، مبارزه با تهاجم فرهنگي و ... نقش خود را به خوبي ايفا نموده و به همين دليل ارزش نهادن به اين جايگاه و پايگاه به عنوان پشتوانه بزرگ انقلاب از وظايف همه ماست .

لذا اينجانب برخود لازم مي دانم از زحمات و تلاشهاي كليه معلمان و پرسنل محترم آموزش و پرورش تقدير و تشكر نموده و از خداوند بزرگ موفقيت و سربلندي  آنان را در انجام اين رسالت بزرگ مسألت نمايم .


سيد ناصر امامي ميبدي
فرماندار خاتم
        

آدرس کوتاه :