بيانيه فرماندار خاتم به مناسبت روز ملي شوراها

بيانيه فرماندار خاتم به مناسبت روز ملي شوراهابسم الله الرحمن الرحيم

" وَاَمْرَهُم شُورا بَيْنَهُم "

"شوراها بايد همه جا باشند" امام خميني(ره)

در قسمتي از پيام مقام معظم رهبري(مدظله) به سومين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا، كه معظم له فرمودند ".... در فهرست خدماتي كه شوراها به آن مي پردازند، بايد حفظ هويت و اصالت شهرها و روستاها و پايبندي به معماري اسلامي و ايراني و رعايت زيبايي و استحكام بناها و ترويج فرهنگ نظم و قانون و گسترش نمادهاي دين و اخلاق، و آسان سازي خدمت رساني و عدالت و فراگيري در خدمات شهري و توسعه فضاي سبز و اهتمام به سلامت محيط زيست و توجه به نيازهاي جانبازان و مصدومان جسمي و نگاه عدالت گستر به محله ها و اشخاص محروم، وتوجه ويژه  به بانوان و نيز جوانان، برجسته شود و همواره، مد نظر قرار گيرد....."

در تقویم رسمی کشور ما (ایران) روز نهم اردیبهشت به عنوان روز شوراها یاد شده است. شورا یک اصل عقلی است که آموزه های دین اسلام در کتاب و سنت نیز بر آن صحه گذاشته است. انقلاب اسلامی ایران نیز که بر مبنای آموزه های اسلامی در چارچوب هدف سلبی خود با استبداد و خودرایی فرمانروایان به مبارزه برخاست و تحقق مشارکت عمومی مردم در تعیین سرنوشتشان را به عنوان یک هدف ایجابی برگزید. اصل ارزشمند شورا را مورد توجه جدی قرار داد و قانون اساسی هنگامی که در بیان اصول کلی حاکم بر نظام جمهوری اسلامی در اصل ششم شیوه اداره امور کشور را بر آراء عمومی مبتنی کرد و روش آن را انتخابات قرارداد، به موازات اشاره به انتخاب رئیس جمهوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از انتخاب اعضای شوراهای اسلامی نیز به عنوان ابزاری برای تحقق حاکمیت مردم و تجلی اراده عمومی یاد کرده است.

لذا  اينجانب فرصت را مغتنم شمرده اين ايام را به اعضاي محترم شوراهاي شهر و روستاي مناطق مختلف كشور  تبريك عرض نموده و در سالي كه توسط مقام معظم رهبري(مدظله العالي) بعنوان سال جهاد اقتصادي  نامگذاري شده، تلاش و كوششي جهاد گونه داشته باشيم  تا همچون گذشته منويات رهبري عظيم الشان را نصب العين قرار داده و انشاالله توفيقات روزافزوني در خدمت به اقشار محروم منطقه داشته باشيم.

سيد ناصر امامي ميبدي   

فرماندار خاتم