بيانيه سرپرست فرمانداري شهرستان خاتم به مناسبت روز ملي دختران

بيانيه سرپرست فرمانداري شهرستان خاتم به مناسبت روز ملي دخترانحضرت فاطمه معصومه(س): نخبه دودمان نبوت و زبده خاندان امامت بود.در بلندي مقام و منزلت،جلالت،عفاف و كرامت در بين معاصران خود،يگانه بود و در ميان امامزادگان ،تنها كسي است كه به پاداش زيارت تربتش ،بهشت را واجب شمرده اند.

 مناقبش همين است كه صادق آل رسول (ص) فرمود:آستان مطهرش حريم عصمت و امامت است.شأن، عظمت و فضيلت  اين بانوي مكرم اسلام بعد از حضرت زهرا(س) از جهت گستردگي شفاعت با هيچ بانويي به شفيعه محشر حضرت معصومه سلام الله عليها نميرسد.

سالروز ولادت شفیع روز جزا حضرت معصومه (س) روزی خجسته برای تبین و تبلیغ بهترین خصلت ها و نیکوترین رفتارها در جهت رشد و تعالی دختران مسلمان و بالخصوص دختران ایرانی است.

حضرت معصومه(س) که لقب کریمه اهل بیت را از شریف ترین و بزرگ ترین انسان های کره خاکی دریافت کرده است در سیره عملی و نظری خود مسیر زندگی دختران  را به سوی تعالی و معرفت روشن کرده است. آن حضرت با عمر کوتاه خود توانست الگوي بسيار ارزنده اي از يک دختر در معرض ديد جهانيان قرار دهد.

دختران امروز که مادران فردای ایران اسلامی هستند نقش بسیار حساسی در تعیین سرنوشت فرهنگی و فکری جامعه دارند؛ برخورداري از امنيت اجتماعي و خانوادگي که آنان را به جايگاه منزلت زن مسلمان و مقام والاي مادري نزديک نمايد از نيازهاي دختران مي باشد.

اينک اينروز مبارک را  كه به نام روز دختران ناميده شده است  و همچنين دهه كرامت را بسيار مغتنم شمرده و به اين مناسبت به همه دختران جهان و دختران عزيز ايران تبريک و تهنيت عرض مي نمايم.

نام نهادن  روزي پرارزش بنام دختران نشان دهنده ديدگاه والاي نظام جمهوري اسلامي به دختران و قدرت نقش آفريني دختران در جامعه مي باشد.