شناسه : 342002

به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر با حضور فرماندار ، امام جمعه و رئيس اموزش و پرورش شهرستان ويژه برنامه اي در دبيرستان شبانه روزي كوثر اجرا شد .


در اين برنامه سيد ناصر امامي فرماندار شهرستان ضمن تبريك ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) تصريح كرد دختران و بانوان در اسلام از جايگاه بسيار بالايي برخوردارند اين اسلام به دختران توجه ويژه اي نموده و با كساني كه دختران خود را زنده به گور مي كردند برخورد و به دختران بها داد و شما دختران بايد اين توجه را ارج نهاده و در انجام فرامين الهي تلاش نمائيد.

امامي در ادامه با اشاره به فرهنگ عفاف و حجاب افزود رعايت عفاف و حجاب بزرگترين و بهترين جوهره براي شما دختران محسوب مي شودو بايد با الگو از حضرت معصومه (س) اين موضوع را بهينه سازي نموده و نسبت به انتقال اين گوهر گرانبها به همنوعان و كوچكترها تلاش نمائيد.

فرماندار با اشاره به نگاه جوامع غربي به زن گفت جوامع غربي از زن به عنوان يك كالاي تبليغاتي استفاده نمودو از مقام و منزلت زن كاسته و از آن استفاده ابزاري مي نمايند كه اين موضوع از انسانيت به دور بوده و بالعكس در جمهوري اسلامي ايران زنان همدوش مردان و با رعايت و حفظ حجاب در تمامي فعاليتهاي اقتصادي ، اجتماعي و ... مشغول مي باشند و شما عزيزان به عنوان آينده سازان اين مرزو بوم بايد اين دستاورد بزرگ را ارج نهاده و با تلاش خود در توسعه و آباداني ايران اسلامي سهيم باشيد .

لازم به ذكر است در ادامه حجت الاسلام فاطمي بصير نيز در مورد مقام و منزلت زن در دين مبين اسلام سخناني ايراد نمودند .

در پايان مراسم به قيد قرعه به ده نفر از دانش آموزان با اسامي معصومه و برتر در  زمينه رعايت حجاب جوايزي  اهدا گرديد .

روابط عمومي فرمانداري خاتم

آدرس کوتاه :