به مناسبت هفته مهارت فرماندار و جمعي از مسئولين شهرستان از مركز فني وحرفه اي شهرستان بازديد و در جلسه اي مسائل و مشكلات اين مركز را بررسي كردند .

به مناسبت هفته مهارت فرماندار و جمعي از مسئولين شهرستان از مركز فني وحرفه اي شهرستان بازديد و در جلسه اي مسائل و مشكلات اين مركز را بررسي كردند .فرماندار در ادامه به ظرفيتهاي شهرستان در زمينه اشتغال اشاره و افزود اين منطقه از استعدادهاي بالائي در زمينه كشاورزي برخوردار است و جوانان جوياي كار مي توانند با كسب مهارت در زمينه كشت گلخانه اي و صنايع جانبي در اين بخش نسبت به اشتغال خود اقدام نمايند .

امامي در ادامه اظهار داشت متأسفانه در شهرستان خاتم استقبال خوبي از دوره هاي آموزشي فني و حرفه اي نمي شود و اين بايد توسط ادارات و نهادهاي ذيربط اطلاع رساني و فرهنگ سازي شود تا جوانان بدانند كسب مهارت زمينه اوليه جهت اشتغال مي باشد و بدون داشتن مهارت نمي توان هيچ كاري انجام داد و از ادارات آموزش و پرورش ،ارشاد ، تبليغات اسلامي ، دانشگاهها و .... مي خواهم در اين زمينه ، فني و حرفه اي را ياري كنند .

فرماندار در پايان با اشاره به بيكاري جوانان و بخصوص فارغ التحصيلان دانشگاهها تصريح كرد متاسفانه كارشناسان بيشتر به دنبال كار اداري هستند و دولت سعي در كوچك كردن بدنه دستگاههاي اجرائي دارد و كليه امور ممكن را به بخش خصوصي واگذار خواهد كرد و لذا كار اداري جوابگوي كليه فارغ التحصيلان نمي باشد و آنها بايد با تشكيل تعاوني ها و كسب مهارت در اشتغال خود و ديگران اقدام نمايند .

لازم به ذكر است در پايان جلسه از كلاسها و تجهيزات آموزشي بازديد و مسائل و مشكلات بررسي گرديد.   

                                                                                                                                                           روابط عمومي فرمانداري خاتم