به مناسبت هشتم فروردين روز شهرستان خاتم برنامه هاي ويژه اي در اين شهرستان برگزار شد

به مناسبت هشتم فروردين روز شهرستان خاتم برنامه هاي ويژه اي در اين شهرستان برگزار شدبه گزارش روابط عمومي فرمانداري خاتم ، سيد ناصر امامي فرماندار و رئيس ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان تصريح كرد در اين روز با حضور مردم و مهمانان نوروزي در محل پارك تفريحي سرچشمه  ويژه برنامه مستندي از طرف صدا و سيما ي كشور از نحوه پخت غذاها و نان محلي ( آب بنه ، شير برنج ، كماژ و ... و نان تيري و ... ) ، موسيقي محلي ( ساز و نقاره ، ني و ... )  ، صنايع دستي ( گليم ، قالي و قاليچه و ... ) ، جنگلها و اماكن تفريحي و تاريخي و ... تهيه و انشا ا... از طريق شبكه آموزش و جام جم در چند مرحله پخش خواهد شد .

وي افزود علاوه براين به همين مناسبت در ميادين ورودي شهرهاي هرات و مروست نيز با توزيع شيريني و چاي واهدا ء بسته اي فرهنگي از مهمانان نوروزي پذيرائي گرديد .  

امامي در ادامه تصريح كرد شهرستان خاتم از استعدادهاي بسيار خوبي در زمينه هاي كشاورزي ، منابع طبيعي ، زيست محيطي برخوردار است كه از جمله آن مي توان به جنگلهاي باغ شادي و باغ معدن و منطقه كر  اشاره كرد كه با بيش از شصت هزار هكتار در انتهاي رشته كوههاي زاگرس جنوبي واقع شده و از درختاني چون بنه ،  كهكم ، ارژن و ... پوشيده مي باشند و به لحاظ زيست محيطي نيز علاوه بر گوزن زرد ايراني ، خرس ، گرگ ، روباه و ... كه در اين جنگلها موجود بوده منطقه حيات وحش بوروئيه نيز با داشتن حيواناتي چون آهو ، كل ، بز و پرندگاني مانند كبك ، تيهو و ...  و همچنين منطقه قره تپه به عنوان بهترين زيستگاه هوبره در كشور  بر زيبائي اين منطقه افزوده است .

ايشان با اشاره به بارندگيهاي نسبتا خوب سال گذشته ابراز اميدواري كرد با توجه به طبيعت زيبا و جنگلهاي منحصر به فرد اين شهرستان مهممانان زيادي از اين مناطق بازديد خواهند كرد.

گفتني است نماز ظهر و عصر نيز با شركت فرماندار ، مسئولين و مهمانان نوروزي در محل پارك سرچشمه قرائت گرديد و همچنين اين ويژه برنامه فردا سه شنبه در شهر مروست نيز برگزار خواهد شد .