شناسه : 350072

به مناسبت هشتم فروردين روز شهرستان خاتم برنامه هاي ويژه اي در اين شهرستان برگزار شد


با عنايت به پيشنهاد فرمانداري و مصوبه ستاد تسهيلات نوروزي استان روز هشتم فروردين به نام روز شهرستان خاتم نامگذاري گرديد كه به همين مناسبت ويژه برنامه هائي در اين منطقه برگزار گرديد .

به گزارش روابط عمومي فرمانداري خاتم ، سيد ناصر امامي فرماندار و رئيس ستاد تسهيلات نوروزي شهرستان تصريح كرد در اين روز با حضور مردم و مهمانان نوروزي در محل پارك تفريحي سرچشمه  ويژه برنامه مستندي از طرف صدا و سيما ي كشور از نحوه پخت غذاها و نان محلي ( آب بنه ، شير برنج ، كماژ و ... و نان تيري و ... ) ، موسيقي محلي ( ساز و نقاره ، ني و ... )  ، صنايع دستي ( گليم ، قالي و قاليچه و ... ) ، جنگلها و اماكن تفريحي و تاريخي و ... تهيه و انشا ا... از طريق شبكه آموزش و جام جم در چند مرحله پخش خواهد شد .

وي افزود علاوه براين به همين مناسبت در ميادين ورودي شهرهاي هرات و مروست نيز با توزيع شيريني و چاي واهدا ء بسته اي فرهنگي از مهمانان نوروزي پذيرائي گرديد .  

امامي در ادامه تصريح كرد شهرستان خاتم از استعدادهاي بسيار خوبي در زمينه هاي كشاورزي ، منابع طبيعي ، زيست محيطي برخوردار است كه از جمله آن مي توان به جنگلهاي باغ شادي و باغ معدن و منطقه كر  اشاره كرد كه با بيش از شصت هزار هكتار در انتهاي رشته كوههاي زاگرس جنوبي واقع شده و از درختاني چون بنه ،  كهكم ، ارژن و ... پوشيده مي باشند و به لحاظ زيست محيطي نيز علاوه بر گوزن زرد ايراني ، خرس ، گرگ ، روباه و ... كه در اين جنگلها موجود بوده منطقه حيات وحش بوروئيه نيز با داشتن حيواناتي چون آهو ، كل ، بز و پرندگاني مانند كبك ، تيهو و ...  و همچنين منطقه قره تپه به عنوان بهترين زيستگاه هوبره در كشور  بر زيبائي اين منطقه افزوده است .

ايشان با اشاره به بارندگيهاي نسبتا خوب سال گذشته ابراز اميدواري كرد با توجه به طبيعت زيبا و جنگلهاي منحصر به فرد اين شهرستان مهممانان زيادي از اين مناطق بازديد خواهند كرد.

گفتني است نماز ظهر و عصر نيز با شركت فرماندار ، مسئولين و مهمانان نوروزي در محل پارك سرچشمه قرائت گرديد و همچنين اين ويژه برنامه فردا سه شنبه در شهر مروست نيز برگزار خواهد شد .

  

 

 

 

 

آدرس کوتاه :