بدهی کشاورزان شهرستان خاتم در بانک کشاورزی که دچار بحران و خسارت شده اند تمدید شد

بدهی کشاورزان شهرستان خاتم در بانک کشاورزی که دچار بحران و خسارت شده اند تمدید شدمدیر امور شعب بانک کشاورزی استان یزد در شهرستان خاتم گفت : مقرر شده است که بدهی کشاورزان شهرستان خاتم که دچار بحران و خسارت شده اند تمدید شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم ؛ فریدون بهبهانی در نشستی که در فرمانداری خاتم برگزار شد از کشاورزانی که سررسید بدهی دارند خواست تا به شعب بانکهای کشاورزی این شهرستان مراجعه کنند.

وی اظهار داشت : کشاورزانی که تسهیلات سرمایه در گردش دریافت کرده اند و سررسید آن در سالجاری می باشد اصل و سود بدهی به مدت یکسال تمدید می شود و کسانی هم که تسهیلات سرمایه ثابت دریافت کردند اقساط معوق و قسط سال 93 بمدت سه سال تمدید می شود.

وی بیان کرد : از سال 90 تاکنون  یک هزار و 227 فقره تسهیلات به مبلغ 261 میلیارد ریال از طریق بانک کشاورزی تسهیلات پرداخت شده که 25  فقره آن به مبلغ 40میلیارد ریال برای امسال می باشد.

بهبهانی افزود : از منابع داخلی هم امسال در شعب هرات ، مروست ، هرابرجان و چاهک شش هزار و 728 فقره تسهیلات به مبلغ 811 میلیارد از ابتدای امسال تاکنون پرداخت کردیم  که تا پایان سال بیش از یک هزار میلیارد از طریق بانکهای کشاورزی شهرستان پرداخت خواهد شد.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان یزد گفت : در ارتباط با مکانیزاسیون هم از ابتدای امسال 113 فقره به مبلغ نزدیک به 25 میلیارد ریال پرداخت شده است.

در ادامه این نشست رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: در بخش کشاورزی شهرستان خاتم در بحث تسهیلات یک هزار و 223 نفر جمع تسهیلات 22 میلیارد و 700 میلیون تومان در سال 91 ،18 طرح با سه میلیارد و 561 میلیون و سال 92 ، 10 طرح با یک میلیارد و 820 میلیون و سال 93 ، 28 طرح با چهار میلیارد و 450 میلیون که 5/2 میلیارد تومان صندوق نیز به آن اضافه می شود ، پرداخت شده است.

سید جمال سجادی پور افزود : روند کار نشان می دهد که در چند سال گذشته یک هزار و 352 طرح تسهیلات با مبلغ 5/33 میلیارد که رقم بسیار خوبی است پرداخت شده است.

وی اظهار داشت : بیشترین تسهیلات در بخش مرغداری و دامداری ها بوده و الان هم بیشتر کشاورزان  به سمت کشت گلخانه ای رفته اند.

وی بیان کرد : در رشته کاشت گلخانه تسهیلات خوبی است و محدودیتی هم ندارد که هم اکنون هم پذیرش طرح را داریم.

وی یادآور شد : در بحث آبیاری تحت فشار محدودیتی در پرداخت تسهیلات نداریم و از کشاورزان خواست تا جهت دریافت این تسهیلات مراجعه نمایند.