شناسه : 348672

با حضور فرماندار و نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي جلسه شوراي اداري شهرستان خاتم تشكيل گرديد


سيد ناصر امامي فرماندار شهرستان در ابتداي اين جلسه به اجراي قانون هدفمند سازي يارانه ها اشاره و افزود قانون هدفمند سازي يارانه ها چند روزي است كه شروع شده و الحمدا... همانطور كه پيش بيني مي شد همكاري مردم با دولت در زمينه اجراي اين طرح بسيار خوب است و مشكلاتي كه بعضا در زمينه هائي مانند سوخت كشاورزي و ... بود با برگزاري جلسات كارشناسي مقدار نياز شهرستان به مركز استان اعلام شده اما سازمان جهاد كشاورزي متاسفانه سهميه اختصاص يافته به استان را عادلانه توزيع نكرده و اين شهرستان كه به عنوان قطب كشاورزي استان محسوب مي شود سهميه آن از برخي شهرستانها كه كشاورزي قابل ملاحضه اي ندارند كمتر است كه اينجانب از آقاي فرهممند نماينده مردم در مجلس و نائب رئيس كميسيون كشاورزي مجلس مي خواهم اين موضوع را پي گيري و سهمه اي به مناطق كشاورزي اختصاص دهند .

وي در ادامه افزود دشمنان  نظام ودر راس آنها رسانه هاتي غربي با ايجاد فضاي تبليغاتي سعي داشتند مردم را از اجراي اين قانون نا اميد كرده و از اين طريق به نقشه هاي شوم خود دست يابند اما مردم ما همانند گذشته  با استقبال از اين طرح تمامي نقشه هاي شوم دشمنان را نقش بر آب نمودند و نگذاشتند كوچكترين سر نخي در اجراي اين قانون بدست دشمنان بيفتد چرا كه خوب مي دانند كه اجراي اين قانون باعث ايجاد عدالت اجتماعي خواهد شد .

فرهمند نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي نيز با اشاره به قانون هدفمند سازي يارانه ها تصريح كرد اين طرح در برنامه پنج ساله دوم به تصويب مجلس رسيد ولي هيچكدام از دولتها اجرا نكردند و هم اكنون با بعضي از اصلاحاتي كه انجام شد دولت دهم اجراي آن را آغاز كرده است و مطمئنا اجراي اين طرح به نفع مردم محروم خواهد بود چرا كه 70درصد يارانه ها قبلا بدست 30درصد مردم مي رسيد و بالعكس 70 درصد مردم 30درصد يارانه دريافت مي كردند كه اين خود باعث بي عدالتي مي شد شد و لذا اجراي اين قانون به نفع مردم خواهد بود و الحمد ا... همكاري مردم نيز بسيار خوب است و مطمئنا اگر اين همكاري نبود دولت نمي توانست اين قانون را اجرا نمايد .

وي در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه هاي كشاورزي ، بهداشت ودرمان ، اعتبارات خشكسالي اشاره نموده و افزود در دربخشهاي مذكور الحمدا... كارهاي بسار خوبي انجام شده و در زمينه ورزش ، بخش راه وترابري پروژه هاي خوبي به بهره برداري رسيده و پروژه هاي همانند استخر سرپوشيده نيز در دست اجرا است .

در پايان جلسه امامي ميبدي فرماندار شهرستان تنها مشكل عدم راه اندازي صنعت در شهرستان خاتم را مشكل عدم همكاري و اختصاص آب به صنعت توسط شركت آب منطقه اي دانست و اظهار داشت در اين خصوص جلسات متعددي با حضور فرهمند نماينده مردم در مجلس و آقاي استاندار داشته ايم و استاندار محترم و حتي وزير نيرو بر اختصاص آب به صنايع شهرستان به شركت آب منطقاي دستور اقدام داده اند اما اين اداره بدليل ممنوعيت منطقه تاكنون مجوز برداشت بيش از 25 متر مكعب آب به متقاضيان صنعت شهرستان را نداده است و حتي چهار ليتر آب از يكي از چاههاي كشاورزي نيز قولنامه كرديم كه به صنايع اختصاص يابد كه در اين خصوص نيز همكاري لازم نشده است.

فرماندار شهرستان در پايان تاكيد كرد اينجانب مشخصا از نماينده محترم درخواست پيگيري و اصلاح اين قانون ناعادلانه به منظور تامين آب مورد نياز صنايع اين شهرستان و ارائه اطلاعات صحيح در سخنرانيها و ... را دارم تا انشاا... شاهد راه اندازي صنايع در اين منطقه محروم باشيم .

گفتني است نماينده محترم خاتم در مجلس پيش از اين در نماز جمعه هرات ضمن انتقاد از عدم راه اندازي پتروشيمي و كارخانجات صنعتي از پيگيري و حل مشكل اب صنايع خاتم خبر داده بود.  

 

آدرس کوتاه :