با حضور فرماندار ، حجه الاسلام حسيني المدني مشاور سازمان نوسازي كشور ، نمايندگان بنياد بركت ، مدير كل نوسازي مدارس و مدير عامل مجمع خيرين مدرسه ساز ، مدرسه راهنمايي بركت هرات افتتاح شد.

با حضور فرماندار ، حجه الاسلام حسيني المدني مشاور سازمان نوسازي كشور ، نمايندگان بنياد بركت ، مدير كل نوسازي مدارس و مدير عامل مجمع خيرين مدرسه ساز ، مدرسه راهنمايي بركت هرات افتتاح شد.سيد ناصر امامي فرماندار شهرستان در اين مراسم ضمن عرض خير مقدم تصريح كرد نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران با نهضت مدرسه سازي و نوسازي مدارس امروزه توانسته است در تمامي نقاط و شهرستانها و مناطق دور دست بهترين و مناسبترين مكانهاي آموزشي را براي فرزندان اين انقلاب مهيا نمايد و مدرسه اي كه امروزه به بهره برداري رسيد با همت و مساعدت مؤسسه بنياد بركت وابسته به ستاد اجرايي حضرت امام خميني (ره) با اعتبار سه ميليارد و هشتصد و چهل ميليون تومان در مسافت 834 مترمربع وهزارو سيصد متر مربع محوطه سازي در زميني به مساحت 30670 مترمربع اجرا گرديد و پروژه مذكور از 6 باب كلاس ، 1باب سالن و ...تشكيل گرديده است لذا بنده اين تلاش والاي عزيزان  را در سازمان آموزش و پرورش ، نوسازي مدارس و مجمع خيرين مدرسه ساز ارج نهاده و دست آنها را مي بوسم و انشاءا... با همت اين عزيزان كمبود فضاهاي آموزشي در شهرستان خاتم مرتفع گردد. البته گلايه اي نيز از آموزش و پرورش شهرستان دارم كه متاسفانه به دليل عدم پي گيري انجام شده اين پروژه در زمان مقرر به بهره برداري نرسيد .

امامي در ادامه افزود شهرستان خاتم يكي از نقاط مستعد استان محسوب مي شود كه عليرغم محروميتهاي فراوان در زمينه هاي آموزشي و مديريتي – چه در رده هاي سخت افزاري و نرم افزاري- داراي پتانسيل هاي بسيار ارزشمندي در ارتباط با استعدادهاي درخشان دانش آموزي مي باشد كه متأسفانه به دلايل فوق تاكنون به جز تك ستاره هايي كه عمدتاً با تلاش و كوشش خود درخشيده اند شهرستان به جايگاه واقعي خود در حوزه آموزش و پرورش نرسيده است لذا اينجانب از رياست محترم سازمان آموزش و پرورش مي خواهم در زمينه تجهيز فضاهاي آموزشي و تقويت اداره متبوع و رفع مشكلات موجود در شهرستان اقدام نمايد تا انشاءا... شاهد ارتقاء سطح علمي و آموزشي اين منطقه  مستعد و صعود رتبه شهرستان باشيم .

فرماندار در پايان ضمن تشكر مجدد از مسئولين بنياد بركت به خاطر ساخت دو مدرسه شش كلاسه در شهرستان از آنان ، مدير كل نوسازي و مجمع خيرين استان خواست با عنايت به كمبود فضاهاي آموزشي انشاءا... حداقل دو پروژه ديگر شامل بيست كلاس درس در بخش هاي مركزي و مروست اجرا نمايند.

 

روابط عمومي فرمانداري شهرستان خاتم