مدیر کل بهزیستی استان خبرداد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم “دکتر محمد حسین رحیمی نسب” مدیر کل بهزیستی استان یزد بابیان اینکه رشد طلاق در سه سال گذشته در استان یزد نگران کننده بوده است گفت:استان یزد رتبه ۲۷ کشور را در آمار طلاق دارد ولی الحمدالله در سال ۹۱ رشد طلاق در استان کمتر شده است.

رحیمی نسب گفت: اجباری بودن شرکت در کلاس های مشاوره برای گرفتن وام ازدواج در پایداری زندگی ها بسیار موثر بوده است .

وی همچنین از بازگشت به زندگی ۴۵ درصد از متقاضیان طلاق خبر داد و افزود:کلاس های مرکز کاهش طلاق بهزیستی بسیار در روند سازش و بازگشت به زندگی زوج ها موثر بوده است.

دکتر رحیمی نسب دو سیاست کلی سازمان بهزیستی را کاهش ورودی و افزایش خروجی بیان کرد و گفت:هدف ما جلوگیری از ورود افراد به بهزیستی از طریق برپایی کلاس های مشاوره و توانمندسازی افراد برای خروج از سیستم است.

مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت:مادوست نداریم مددجوها از طریق پولی که ماهیانه به حساب آنها از طریق سازمان بهزیستی واریز می شود امرار معاش کنند بنابراین همه تلاش خود را جهت توانمند سازی مددجوها برای داشتن زندگی بهتر انجام می دهیم.

وی افزود:ما دراین راستا و برای اجرای سیاست ها نیازمند یاری و تعامل مسئولین دیگر نهادها و مسئولین ارشد برای تغییر نگرش افراد و مدد جو ها هستیم.

مدیر کل بهزیستی استان یزد اداره بهزیستی شهرستان خاتم را با دارا بودن ۷۵درصد نیروی متخصص بهترین شهرستان استان یزد در این راستا معرفی کرد.

وی همچنین یکی از وظایف اورژانس اجتماعی را رسیدگی به اختلافات خانوادگی و معضلات و آسیب های نظام خانواده ها بیان کرد.