شناسه : 339542

بازدید فرماندار شهرستان خاتم از مناطق حفاظت شده محيط زيست


سيد ناصر امامي ميبدي در اين بازديد كه به اتفاق مهندس حيدري سرپرست اداره محيط زيست شهرستان و کارشناسان مرتبط فرمانداری صورت گرفت از نزديك در جريان اقدامات اداره محيط زيست جهت حفاظت از گونه هاي تحت حفاظت جانوري حيات وحش به خصوص پس از خشکسالیهای اخیر قرار گرفت .

سيد ناصر امامي در اين بازديد شهرستان خاتم را به لحاظ تنوع گونه هاي جانوري حيات وحش بسيار با اهميت دانست و از جبير ، كل و بز ، قوچ و ميش ، كاراكال و ... و پرندگاني چون هوبره ، كبك ، تيهو، عقاب طلايي ، زاغ بور و ... بعنوان گونه هاي بسيار با اهميت شهرستان خاتم نام برد.

وي در اين بازديد از مدیر کل مدیریت بحران استان به خاطر تخصیص اعتبارات خشکسالی و اقدامات بسيار خوب محيط زيست شهرستان در جذب این اعتبارات  مانند ساخت آب انبارها ، فراهم نمودن علوفه ، و .... تقدیر نمود و خواستار استمرار این فعالیتها گردید .

ایشان همچنین در دیدار با چند تن از محیط بانان حاضر در منطقه از نگهباني مستمر و دقيق وتلاش شبانه روزی آنان تقدير و تشكر نموده وخواست تا در سالجاري كه عرصه هاي زيست محيطي شهرستان بعلت خشكسالي با خشكي مواجه گرديده و گونه هاي حفاظت شده بيشتر در معرض خطر و تهديد بیشتری قرار گرفته اند تمام سعي و تلاش خود را جهت مراقبت و حفاظت از گونه هاي جانوري ياد شده به كار گيرند و با متخلفان و شكارچيان برخورد بسيار جدي و قاطع داشته باشند .

در پايان اين بازديد سرپرست محيط زيست شهرستان نيز از عنايت فرماندار خاتم به محيط زيست تقدير و تشكر نمود.

 

آدرس کوتاه :