بازدید بیش از 86 هزار گردشگر از اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان خاتم در تعطیلات نوروزی

بازدید بیش از 86 هزار گردشگر از اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان خاتم در تعطیلات نوروزیبه گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم، سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاتم از بازدید بیش از 86هزار نفر و اسکان بالغ بر 8هزار نفر در شهرستان خاتم خبر داد:

شهرستان خاتم با وسعت 8349 كيلومتر مربع در استان يزد واقع شده است. اين شهرستان در فاصله 240 كيلومتري يزد بين استان هاي كرمان و فارس واقع شده است. هرات و مروست به عنوان دو شهر شهرستان در طول تاريخ يكي از مناطق مهم ولايت استخر بوده و به لحاظ همجواري با استان هاي فارس و كرمان از نظر قومي و فرهنگي داراي ويژگي هاي خاص خود مي باشد، علاوه بر اين باعث مهاجرت پذيري و رشد فرهنگ هاي گوناگون شده است به گونه اي كه امروز در شهرستان خاتم آميزه اي از فرهنگ مردم استان هاي فارس، يزد و كرمان ديده مي شود. این شهرستان به دلیل دارا بودن از اماکن و آثار متعدد تاریخی و گردشگری همواره در زمره یکی از پربازدیدترین نقاط استان یزد قرار می گیرد.

حمید مشتاقیان افزود: در تعطیلات نوروزی بیش از 86هزار بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری در سطح شهرستان صورت گرفته است و همچنین به بالغ بر 8هزار نفر نیز در شهرستان از خدمات اسکان استفاده کرده اند که نسبت به نوروز سال گذشته از لحاظ تعداد بازدید شاهد 14 درصد افزایش و از لحاظ تعداد اسکان شاهد 27 درصد افزایش بوده ایم. بر اساس بررسی های انجام شده مجموعه تفریحی سرچشمه، بقعه شیخ عبدالله و قلعه مروست به ترتیب بیشترین تعداد بازدید را داشته اند. مشتاقیان در پایان مجموع مسافرین ورودی به شهرستان خاتم را در ایام نوروز نزدیک به 370هزار نفر اعلام کرد.