شناسه : 347582
بازداشگاه شهرستان خاتم افتتاح شد

بازداشتگاه شهرستان خاتم با حضور فرماندار ،معاون دادگستری استان، مدیر کل زندان‌ها و جمعی از مسئولین این شهرستان راه‌اندازی شد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم "محمد علی شاه حسینی" فرماندار دراین   مراسم راه اندازی بازداشتگاه را جهت رسیدگی سریعتر به پرونده های متهمین موثردانست و از مسئولین ذی ربط به خاطر این اقدام   مهم تقدیر و تشکر بعمل آورد   "سيد حشمت‌الله حيات‌الغيب" مدیر کل زندان‌های استان يزد نیز در اين مراسم گفت: این بازداشتگاه به منظور تسهیل در امر ملاقات خانواده زندانیان و کاهش ایاب و ذهاب آنان به مرکز استان با هزینه‌ای بالغ بر هفت میلیارد ریال راه‌اندازی شده است. وي افزود: هرچند كه تلاش همه دستگاه قضا برای کاهش جمعیت کیفری زندان و پیشگیری از وقوع جرم است، ولي زندان‌ها نقش بی‌بدیلی در آرامش و امنیت جامعه دارند و زندان در جوامع انسانی و اسلامی یک ضرورت است. اين مقام مسئول با اشاره به روایتی از امیرالمومنین علی‌(ع)، بیان کرد: رویکرد سازمان زندان‌ها اصلاح و تربیت مددجویان و فراهم آوردن فضای فرهنگی و آموزشی در زندان‌هاست که به لطف خدا این مهم در زندان‌های استان تا حد بسیار زیادی تحقق یافته است. مدیر کل زندان‌های استان همچنين با اشاره به تحقق آرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تبدیل زندان‌ها به دانشگاه، گفت: دو مدرسه قرآنی در زندان‌های مرکزی و اردکان کار تربیت علوم قرآنی به مددجویان را انجام می‌دهند که تا به امروز 140 زندانی حافظ و قاری قرآن در این مدارس قرآنی تربیت شده‌اند. وی افزود: 36 مددجو در زندان مرکزی یزد مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی هستند و صدا و سیمای زندان نیز در امر آموزش و پخش برنامه‌های آموزشی پیش‌رو است که همه این اقدامات باعث شده تا استان یزد یکی از استان‌های پیش‌رو و موفق در امر اصلاح و تربیت باشد. حیات‌الغیب با تاکید بر پرکردن اوقات فراغت مددجویان در زندان‌های استان، اظهار كرد: 70 درصد زندانیان استان به صورت روزانه مشغول کار هستند به طوری که در سال گذشته دو هزار گواهینامه مهارت فنی و حرفه‌ای در زندان‌های استان صادر شده است.  
بازداشگاه شهرستان خاتم افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم "محمد علی شاه حسینی" فرماندار دراین  مراسم راه اندازی بازداشتگاه را جهت رسیدگی سریعتر به پرونده های متهمین موثردانست و از مسئولین ذی ربط به خاطر این اقدام  مهم تقدیر و تشکر بعمل آورد  

"سيد حشمت‌الله حيات‌الغيب" مدیر کل زندان‌های استان يزد نیز در اين مراسم گفت: این بازداشتگاه به منظور تسهیل در امر ملاقات خانواده زندانیان و کاهش ایاب و ذهاب آنان به مرکز استان با هزینه‌ای بالغ بر هفت میلیارد ریال راه‌اندازی شده است.

وي افزود: هرچند كه تلاش همه دستگاه قضا برای کاهش جمعیت کیفری زندان و پیشگیری از وقوع جرم است، ولي زندان‌ها نقش بی‌بدیلی در آرامش و امنیت جامعه دارند و زندان در جوامع انسانی و اسلامی یک ضرورت است.

اين مقام مسئول با اشاره به روایتی از امیرالمومنین علی‌(ع)، بیان کرد: رویکرد سازمان زندان‌ها اصلاح و تربیت مددجویان و فراهم آوردن فضای فرهنگی و آموزشی در زندان‌هاست که به لطف خدا این مهم در زندان‌های استان تا حد بسیار زیادی تحقق یافته است.

مدیر کل زندان‌های استان همچنين با اشاره به تحقق آرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تبدیل زندان‌ها به دانشگاه، گفت: دو مدرسه قرآنی در زندان‌های مرکزی و اردکان کار تربیت علوم قرآنی به مددجویان را انجام می‌دهند که تا به امروز 140 زندانی حافظ و قاری قرآن در این مدارس قرآنی تربیت شده‌اند.

وی افزود: 36 مددجو در زندان مرکزی یزد مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی هستند و صدا و سیمای زندان نیز در امر آموزش و پخش برنامه‌های آموزشی پیش‌رو است که همه این اقدامات باعث شده تا استان یزد یکی از استان‌های پیش‌رو و موفق در امر اصلاح و تربیت باشد.

حیات‌الغیب با تاکید بر پرکردن اوقات فراغت مددجویان در زندان‌های استان، اظهار كرد: 70 درصد زندانیان استان به صورت روزانه مشغول کار هستند به طوری که در سال گذشته دو هزار گواهینامه مهارت فنی و حرفه‌ای در زندان‌های استان صادر شده است.

 

آدرس کوتاه :