ایجاد شغل و سرمایه گذاری مهم ترین مطالبه مردم شهرستان خاتم است

ایجاد شغل و سرمایه گذاری مهم ترین مطالبه مردم شهرستان خاتم است


فرماندار شهرستان خاتم

فرماندار خاتم  گفت: ایجاد اشتغال ، سرمایه گذاری و حل مشکل بیکاری از مهمترین مطالبات مردم این شهرستان است.

 

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم "محمد علی شاه حسینی " فرماندار در جلسه شورای اداری شهرستان خاتم ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره ) تصریح کرد: با توجه به نام‌گذاری سال 1391 توسط مقام معظم رهبری به نام سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی مسئولان باید  تمام توان خود را در راستای تحقق و عملی کردن فرمایشات رهبر معظم انقلاب به کار ببندند.

وی مهم‌ترین و اساسی‌ترین وظیفه و رسالت مسئولان را در شرایط کنونی ، ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد و با بیان اینکه شهرستان خاتم همانند دیگر شهرستانهای استان از ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال برخوردار است، بیان داشت: مسئولان وظیفه دارند برای رفع کمبودهای موجود در این حوزه تلاش کنند.

فرماندار خاتم ، ایجاد فرصت‌های شغلی و تولید اشتغال به ویژه برای جوانان را مهم خواند و ادامه داد: وجود مشاغل مناسب از وقوع بسیاری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی در جامعه جلوگیری می‌کند.

این مقام مسئول تلاش، هم‌دلی و یکپارچگی مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی را مهم‌ترین عامل در راستای رونق و توسعه اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد و ادامه داد : راه اندازی دو واحد صنعتی کاشی و سرامیک ، کشت گیاهان گلخانه ای و اعطای تسهیلات بانکی  به فعالان عرصه کشاورزی کمک قابل توجهی به رونق و توسعه اشتغال می‌کند.

در ادامه حجج اسلام فاطمي بصير و حسيني ائمه جمعه شهر هاي هرات و مروست نيز طي سخناني ضمن تبريك انتخاب حجه الاسلام زارعزاده به عنوان نماينده مردم با اشاره به ظرفيت هاي شهرستان ، نيازها و مطالبات مردم خواهان پيگيري و همكاري نماينده و مسئولان در خصوص رفع مشكلات شدند .

در جلسه شوراي اداري همچنين حجه الاسلام دهقان دهنوي كه يك دهه مسئوليت رئيس دادگستري شهرستان خاتم را بر عهده داشته به اهميت موضوع نمايندگي مجلس پرداخت و با بيان گزارش عملكرد ، از مسئولين استاني و شهرستاني كه با دستگاه قضايي همكاري داشتند تشكر نمودند .

حجه الاسلام زارعزاده نماينده منتخب مردم در مجلس شوراي اسلامي سخنران ديگر جلسه بود كه با گراميداشت ياد و خاطره هفتم تير شهادت دكتر بهشتي و هفتاد و دو تن از ياران باوفاي ايشان بيان داشت رقابت در امر انتخابات امري است طبيعي و بعد از آن رقابت ها بايد به رفاقت تبديل شود در ايام انتخابات مثال ما با تيم باشگاهي است اما بعد از آن همه بازيكن تيم ملي هستيم و بايد با يكديگر همكاري و تعامل و به فكر كار باشيم .

نماينده مردم در جلس شوراي اسلامي با اشاره به مشكلات و كمبود هاي شهرستان رفع محروميت شهرستان را اولويت كاري و  همكاري و هماهنگي و كار ادارات را در اين راستا خواهان شد .