اولین جشنواره ادبی کار وتلاش دراین شهرستان برگزار می شود

اولین جشنواره ادبی کار وتلاش دراین شهرستان برگزار می شود


با همکاری فرمانداری خاتم؛

"اسدالله نجفیان" رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان خاتم  با بیان اینکه این جشنواره با همکاری فرمانداری و سایر نهادهای شهرستان طی روزهای ۱۵و۱۶ اسفندماه سال جاری در این شهرستان برگزار خواهد شد،خاطر نشان کرد: علاقه مندان به شعر و ادبیات می توانند آثار خود را در زمینه های شعر کلاسیک،نو، محلی وقطعات ادبی تا ۱۵دی ماه سال جاری به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره فرهنگ وارشاد الامی خاتم تحویل نماید.

وی با اشاره به نام گذاری سال جاری از طرف مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید ملی حمایت از کار وسرمایه ایرانی ،برگزاری این جشنواره را در راستای منویات معظم له و تلاش در جهت تقویت و ارتقاء فرهنگ کارو تلاش در شهرستان خاتم در زمین خوشه های طلای عنوان نمود.

اسدالله نجفیان با بیان اینکه این شهرستان در زمینه شعر و ادب از جایگاه بالایی برخوردار است افزود : در این راستا شکوفایی و حمایت از گفتمان و فعالان عرصه شعر و ادب شهرستان امری ضروری است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد الامی خاتم اظهار داشت: در حال حاضر موسسه شعر و ادب تمنای خاتم به عنوان یک انجمن ادبی فعال در زمینه ساماندهی و ارتقاء فرهنگ شعر و ادب شهرستان در حال فعالیت است.

نجفیان ادامه داد:برگزاری نکوداشت و تجلیل از شاعر مکتبی و صاحب دیوان در یتیم استاد سید محمد حسینی زاده هراتی از مهم ترین برنامه های اولین جشنواره شعر وادب خاتم است.

وی برگزاری نمایشگاه فرهنگ عشایر،اجرای برنامه های موسیقی محلی و همچنین اجرای بازیهای بومی محلیرا از دیگر برنامه های جانبی این جشنواره عنوان کرد.