اولين جشن زردآلو در هرات برگزار شد

اولين جشن زردآلو در هرات برگزار شددر اين جشن باشكوه اقشار مختلف مردم شهرستان خاتم اعم از باغداران ، كشاورزان ، دانشجويان آموزشكده كشاورزي امين ، مردم شهرستان و مسئولين ادارات و نهادها حضور داشتند .

امامي ميبدي فرماندار و رئيس ستاد برگزاري اين جشن طي سخنان مفصلي پتانسيل شهرستان به ويژه هرات را در امر توليد زردآلو با كيفيت و كميت بالا ،‌بسيار مطلوب و عملكرد دستگاههاي مرتبط از جمله جهاد كشاورزي در ارتباط با افزايش كيفيت و كميت اين محصول و حفظ باغات موجود و مبارزه با آفات مختلف از جمله كرم سرشاخه خوار زردآلو و بازاريابي و رونق صنايع تبديلي در اين زمينه را نسبتاً نامطلوب ارزيابي و خواستار بهبود وضع موجود و رسيدگي به مشكلات كشاورزان در اين زمينه ها گرديد .

وي همچنين از برگزاري سومين جشن انگور در سالجاري در مروست خبر داد و از اينكه در دو سال گذشته بر خلاف پيشنهاد ايشان جشن زردآلو برگزار نشده است انتقاد نمود و اعلام كرد از اين پس همه ساله جهاد كشاورزي شهرستان بايد در سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر كه همزمان با آغاز برداشت اين محصول است اين جشن را برگزار كند .

دكتر حسين ابرقويي رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان ، مهندس مرتضوي رئيس صندوق بيمه روستايي و عشايري استان از ديگر سخنرانان اين مراسم بودند كه به تبيين و تشريح وزه فعاليت خويش در زمينه اين محصول ارزشمند پرداختند .