شناسه : 351732

اولين جشن زردآلو در هرات برگزار شد


در راستاي برگزاري جشنهاي برداشت محصول اولين جشن برداشت محصول زردآلوي هرات در محل سرچشمه نهر مسيح هرات پيش از ظهر امروز برگزار شد .

در اين جشن باشكوه اقشار مختلف مردم شهرستان خاتم اعم از باغداران ، كشاورزان ، دانشجويان آموزشكده كشاورزي امين ، مردم شهرستان و مسئولين ادارات و نهادها حضور داشتند .

امامي ميبدي فرماندار و رئيس ستاد برگزاري اين جشن طي سخنان مفصلي پتانسيل شهرستان به ويژه هرات را در امر توليد زردآلو با كيفيت و كميت بالا ،‌بسيار مطلوب و عملكرد دستگاههاي مرتبط از جمله جهاد كشاورزي در ارتباط با افزايش كيفيت و كميت اين محصول و حفظ باغات موجود و مبارزه با آفات مختلف از جمله كرم سرشاخه خوار زردآلو و بازاريابي و رونق صنايع تبديلي در اين زمينه را نسبتاً نامطلوب ارزيابي و خواستار بهبود وضع موجود و رسيدگي به مشكلات كشاورزان در اين زمينه ها گرديد .

وي همچنين از برگزاري سومين جشن انگور در سالجاري در مروست خبر داد و از اينكه در دو سال گذشته بر خلاف پيشنهاد ايشان جشن زردآلو برگزار نشده است انتقاد نمود و اعلام كرد از اين پس همه ساله جهاد كشاورزي شهرستان بايد در سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر كه همزمان با آغاز برداشت اين محصول است اين جشن را برگزار كند .

دكتر حسين ابرقويي رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان ، مهندس مرتضوي رئيس صندوق بيمه روستايي و عشايري استان از ديگر سخنرانان اين مراسم بودند كه به تبيين و تشريح وزه فعاليت خويش در زمينه اين محصول ارزشمند پرداختند .

آدرس کوتاه :