انتقاد فرماندار خاتم از عدم توجه لازم به تخصيص سهميه سوخت بخش كشاورزي شهرستان خاتم

انتقاد فرماندار خاتم از عدم توجه لازم به تخصيص سهميه سوخت بخش كشاورزي شهرستان خاتمظهر امروز پس از بازديد سرزده فرماندار شهرستان خاتم از جهاد كشاورزي خاتم و بررسي روند  توزيع سهميه سوخت حمايتي بين گلخانه داران و مرغداران و ماشين آلات كشاورزي جلسه اي باحضور تعدادي از گلخانه داران و مرغداران در محل فرمانداري تشكيل و مشكلات و موارد مربوطه بررسي و راهكارهاي لازم در حد  سهميه اعلام شده به شهرستان انديشيده شد .

فرماندار خاتم  ضمن انتقاد از عدم پيگيري جدي جهاد شهرستان نسبت به اخذ سهميه مناسب براي شهرستان خاتم كه قطب كشاورزي استان مي باشد خواستار توجه جدي سازمان جهاد كشاورزي استان به اين امر گرديد.

وي خاطر نشان كرد در  شهرستان خاتم 1050 دستگاه تراكتور به  كار كشاورزي مشغول است كه صاحبان  310 دستگاه آن از طريق كار با تراكتور در مزارع و باغات امرار معاش مي كنند و الباقي متعلق به كشاورزان است كه در باغات و مزارع خود از آن استفاده ميكنند همچنين 26 دستگاه كمباين وجود داردكه در حال حاضر همگي مشغول برداشت ذرت هستند و براي تراكتورها و كمباين ها مجموعاٌ 360000 ليتر گازوئيل تا پايان ماه جاري مورد نياز است .

علاوه بر اينها 50 حلقه چاه كشاورزي گازوئيل  سوز داريم كه با توجه به فصل آبياري گندم تا پايان ماه 22500 ليتر گازوئيل نياز دارند.

امامي ميبدي تاكيد كرد 6 واحد ذرت خشك كني در حال حاضر كه در فصل برداشت ذرت هستيم در شهرستان خاتم   فعال است كه تا پايان ماه 000/600 ليتر مصرف نفت گاز دارند و در صورت عدم تامين سوخت ،  هزينه هاي برداشت ذرت را بسيار بالا خواهد برد ضمن اينكه بر خلاف تصور موجود 17 واحد مرغداري و 11 واحد شامل  000/40 متر مربع گلخانه نيز وجود دارد كه كماكان با مشكل مواجهند.

فرماندار در پايان تاكيد كرد بهتر بود در توزيع  سوخت سهميه بخش كشاورزي استان  به اين نكته بديهي كه  شهرستان خاتم   و قطب كشاورزي استان است توجه لازم مي شد