آغاز مرحله جدید طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار

آغاز مرحله جدید طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار


اطلاعيه

بسمه تعالی

به استحضار می رساند مرحله جدید طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار از تاریخ 4/2/90 آغاز و تا تاریخ 18/2/90  ادامه خواهد یافت . شهروندانی که تاکنون موفق به ثبت نام در این طرح نشده اند و یا تصمیم به اصلاح و یا تکمیل اطلاعات خود دارند ، می توانند در این مرحله به سامانه طرح جمع آوری اطلاعات قتصادی خانوار مراجعه و نسبت به ثبت نام و یا اصلاح و یا تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایند.

نشانی الکترونیک سامانه                           http://yaraneh.amar.org.ir     

 نحوه ورود به سامانه برای ثبت نام شدگان سال 1387:       درج شماره ملی و کد رهگیری

برای ثبت نام شدگان سال1389:        درج شماره ملی و رمز عبور

اهالی شهرستان  می توانند در شهرها به کافی نت ها و دفاتر خدمات کامپیوتری و در روستاها به دفاتر ICT روستایی مراجعه نمایند.

سامانه پیامک طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار با شماره 300000 راه اندازی شده و شهروندان می توانند با ارسال شماره ملی خود از هویت سرپرست خانوار خود آگاه شوند.

 

اطلاعيه مركز آمار ايران

شهروند گرامی

با تقدیم سلام 

به اطلاع می رساند مرحله چهارم طرح جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای کشور از روز یکشنبه چهارم اردیبهشت ماه سال 1390 آغاز و خانوارها می توانند جهت ثبت نام و یا اصلاح اطلاعات اعضای خانوار  خود به سامانه http://yaraneh.amar.org.ir ‌مراجعه نمایند.
در صورتیکه قبلا در این سامانه ثبت نام نموده اید به موارد زیرتوجه فرمایید:

موارد مربوط به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها (وزارت رفاه و تامین اجتماعی)

اگر در این مرحله یا مراحل قبلی ثبت نام کرده و هنوز یارانه خود را دریافت نکرده‌اید؛

اگر تا کنون شماره حساب خود را به سامانه رفاهی معرفی نکرده‌اید؛

اگر مشکل شماره حساب شما در بانک‌های عامل حل نشده است؛

اگر یارانه واریز شده به حساب شما با تعداد اعضای خانوار هماهنگی ندارد؛

نشانی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها:تهران،خیابان آفریقا،پایین‌تر از چهارراه جهان کودک،کوچه ناوک

  موارد مربوط به سازمان ثبت احوال

اگر از زمان ثبت نام خانوار شما در سامانه اینترنتی اطلاعات خانوار مرکز آمار ایران یکی از 4 واقعه تولد، فوت، ازدواج یا طلاق رخ داده و هنوز در این سامانه ثبت نشده است و یا یکی از وقایع مذکور تا قبل از شروع مرحله بعدی این طرح در خانوار شما رخ دهد لازم است ابتدا به سامانه اینترنتی اطلاعات خانوار مرکز آمار ایران مراجعه و از ثبت واقعه که توسط سازمان ثبت احوال کشور در این سامانه اعمال شده است ، اطمینان حاصل فرمایید و در صورتی که واقعه مورد نظر ، در سامـانه مـرکز آمـار ایران ثبت نشده باشد ، باید نسبت به اعمال تغییرات مذکور در این سامانه اقدام فرمایید.


توجه در برخی موارد مشاهده شده است که سازمان ثبت احوال کشور، به اشتباه بعضی از افراد زنده را فوت شده اعلام می‌نماید. در صورتی‌که با چنین موضوعی در سامانه اطلاعات خانوار مواجه شدید، به سازمان ثبت احوال محل اقامت خود مراجعه فرمایید.

 موارد مربوط به فرمانداری‌ها

اگر قبلاً در سامانه اطلاعات خانوار ثبت نام کرده‌اید و سرپرست خانوار شما به هر دلیل غایب می‌باشد و یا فاقد صلاحیت سرپرستی و دریافت یارانه خانوار است ، اگر در خصوص نحوه دریافت یارانه در خانوار شما اختلاف وجود دارد ، اگر در اثر وقوع طلاق در خانوار ، و موضوع حضانت یا کفالت فرزندان دچار مشکل هستید، اگر یکی از اعضای خانوار شما به اشتباه در خانوار دیگری ثبت شده است؛لازم است به فرمانداری شهرستان محل اقامت خود مراجعه و مدارک مربوطه را برای رفع مشکل ارائه فرمایید.


  موارد مربوط به مرکز آمار ایران

اگر به هر دلیل خانوار شما به 2 یا چند خانوار تجزیه شده و مایل به تجمیع آن‌ها هستید؛

اگر با کاهش یا افـزایش بی‌دلیل تعـداد اعضای خـانوار خود مواجه هستید؛

لازم است  به سامانه اینترنتی اطلاعات خانوارمرکز آمارایران‌مراجعه فرمایید.