اجرای طرح السابقون در استان یزد

اجرای طرح السابقون در استان یزدمدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس  استان يزد در نشستی در فرمانداری خاتم گفت: اجرای طرح السابقون از ابتدای سال 94 در استان یزد آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ در ابتدای این نشست فرماندار خاتم ضمن گرامیداشت ایام شهادت دخت نبی اکرم(س) گفت: باید خاطرات رزمندگان سالهای دفاع مقدس جمع آوری شود تا نسلهای بعد بدانند که در سالهای دفاع مقدس چه رشادتهایی اتفاق افتاده است.

محمد زاده رحمانی افزود: شهرستان خاتم نیز نباید از قافله طرح السابقون جا بماند و ما با همکاری سعی بر هر چه بهتر انجام شدن این طرح در شهرستان داریم.

گفتنی است در ادامه، سرهنگ محمد رجبی اظهار داشت: سالهای دفاع مقدس سرشار از خاطرات خوب و بد است و در این سالها نزدیک به 200 هزار شهید و 10 هزار جانباز نثار کشورمان شده است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان یزد با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر از یاد نبردن دوران دفاع مقدس افزود: در استان یزد گروه هایی را تشکیل دادیم که مصاحبه هایی را با رزمندگان انجام دهند تا بتوانیم خاطرات آنها را در قالب طرح السابقون تألیف بکنیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: امید داریم تا این طرح طی سه سال آینده به پایان برسد.

وی اظهار داشت: امسال با 70 دستگاه اجرایی و شرکتهای خصوصی جهت اجرای این طرح صحبت کرده ایم.

سرهنگ محمد رجبی یادآور شد: تجهیزاتی که جهت اجرای این طرح نیاز بوده است خریداری شده و از سال آینده اجرای آن آغاز خواهد شد.

وی بیان کرد: شهرستان خاتم هفتمین شهرستان جهت اجرای طرح السابقون است که از مردم و ارگانهای دولتی این شهرستان کمک و همیاری جهت هرچه بهتر انجام شدن این طرح  را داریم.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان یزد افزود: یک مرکز فرهنگی در شهر یزد در حال ساخت است که تاکنون 30 درصد از عملیات آن اجرایی شده است.

در ادامه این نشست همچنین امام جمعه شهرستان با اشاره به اجرای این طرح در استان گفت: طرح السابقون برگرفته از قرآن است و آیات قرآن نیز همیشه قابل بهره برداری می باشد.

حجه الاسلام و المسلمین رضایی گفت: جمع آوری آثار رزمندگان کار بسیار خوب ارزشمندی می باشد.

در ادامه دبیر اجرایی طرح السابقون هدف از برگزاری این طرح را جمع آوری کلیه آثار ایثارگران 8 سال دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: با اجرای این طرح جلوی هرگونه تحریف آثار را خواهیم گرفت.

محسنی بیان کرد: در فروردین ماه یک کارگاه دو روزه ای جهت آموزش به مصاحبه کنندگان این طرح نیز خواهیم داشت.