یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.
یکی از محتواهای وب موجود را انتخاب کرده و یا یک محتوای جدید جهت نمایش در این پورتلت ایجاد کنید.

نمایشگر دسته ای مطالب

« بازگشت

دستگاههای اداری، راههای مقابله با کم آبی را ارائه دهند

شناسه : 120571309

فرجام فاضلی، در نشست شورای اداری شهرستان از آب به عنوان ارزشمندترین مایع حیات یاد کرد و بر ضرورت استفاده و بهره وری صحیح از این کالای با ارزش اقتصادی در تمامی بخش ها از سوی شهروندان تاکید و خواستار رعایت صحیح و منطقی در مصرف آن شد.

وی گفت: یکی از موضوع های اصلی امروز خاتم آب است که کمبود آب معضل ملی است، باید با مدیریت صحیح مصرف آب در بخش های کشاورزی و شرب از اسراف این ماده حیاتی جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به دستور کار تعیین شده، دستگاه های خدمات رسان که بیشترین نقش را در تامین آب شرب، کشاورزی و صنعت داشتند در خصوص برنامه های خود در رابطه با بهره وری بهینه از آب در سال 1397 گزارش هایی را ارائه کردند.

فاضلی خاطرنشان کرد: کاهش بارندگی در بخش های مرکزی و مروست و نیز روستاهای شهرستان موجب شده است تا سطح آب های زیرزمینی منطقه با افت رو برو شود و با توجه به خشکسالی های پیاپی سطح افت آب بیشتر شده است.

شهرستان خاتم 551 حلقه چاه، 152 رشته قنات، 21دهنه چشمه دارد.

چندی قبل مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد در خاتم گفته بود : یزد، سومین استان کشور از لحاظ خشکسالی است.

هادی هادی نسب، بدون اشاره به میزان بارندگی به ایرنا افزود: یزد سالهاست که با پدیده خشکسالی پیوسته روبروست و اگر در یک سال هم بارندگی داشته باشد نمی تواند آن را جبران کند.

وی یادآور شد: بخشی از کارهای مربوط به آب باید در شهرستان های استان مدیریت شود تا مسئولان بتوانند این مسائل را در منطقه حل کنند.

فرماندار خاتم نیز با اشاره به تداوم 2دهه خشکسالی گفته بود: این پدیده خسارت زیادی به کشاورزان وارد کرده است.

فاضلی افزود: اقتصاد شهرستان وابسته به کشاورزی است و اقتصاد هم به شرایط آب و هوایی بستگی دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری های انجام شده انتظار می رود این شهرستان جزو مناطق با خشکسالی شدید شناخته شود تا کشاورزانی که به بانک ها مقروض هستند بتوانند از مزایای آن استفاد کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.